23 maja 2024

Klienci zadowoleni z leasingu – wyniki badania Indicatora

Firmy które obecnie korzystają z leasingu lub korzystały już wcześniej z tej formy finansowania chętnie polecają go innym. Połowa przedsiębiorców opowiada się za cyfryzacją procedur leasingowych. O wyborze leasingu decyduje przede wszystkim dobra oferta cenowa, dostosowanie oferty do branży, szybkość podejmowania decyzji i korzystne rozwiązania podatkowe.

Więcej
17 kwietnia 2024

Czego oczekują klienci firm leasingowych?

Klienci w relacjach z firmami leasingowymi cenią kontakt e-mailowy, telefoniczny i bezpośredni, ale równocześnie oczekują poszerzania oferty o obsługę zdalną. Leasingobiorcy chcieliby zdalnie płacić raty, dokonywać zmian w umowie czy wznawiać polisę ubezpieczeniową – wskazują wyniki badania.


Więcej
9 kwietnia 2024

Katarzyna Ostrowska na czele komunikacji ZPL

Katarzyna Ostrowska dołączyła do zespołu Związku Polskiego Leasingu, jako dyrektorka ds. komunikacji i PR.

Więcej
19 marca 2024

Rynek leasingu z perspektywą na dalszy rozwój

Polska jest 5. rynkiem leasingu w Europie i najszybciej rosnącym w Unii Europejskiej – wynika z raportu Związku Polskiego Leasingu przygotowanego wraz z EY-Parthenon.

Więcej
7 lutego 2024

Rekordowe 102 mld inwestycji sfinansowanych leasingiem w 2023 r.

Związek Polskiego Leasingu zaprezentował wyniki branży leasingowej za 2023 r. W stosunku do poprzedniego roku odnotowany został stabilny, wyraźny wzrost o 16,3 proc.

Więcej
28 listopada 2023

Sukces konferencji „Leasing a ubezpieczenia” 2023

Dwudniowa konferencja Związku Polskiego Leasingu „Leasing a ubezpieczenia” przeszła do historii. W ciągu dwóch dni – 20 i 21 listopada – niemal 230 uczestników wzięło udział w dziewięciu panelach dyskusyjnych, czterech prelekcjach i pięciu warsztatach, a także w zajęciach integracyjnych. Zdalnie konferencję śledziło niemal 70 osób...

Więcej
11 stycznia 2023

Monika Constant nową Prezes Zarządu ZPL

1 stycznia 2023 r. stanowisko Prezesa Zarządu Związku Polskiego Leasingu objęła Monika Constant. Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego i polsko-francuskich Studiów Master HEC/SGH, przez 20 lat była związana z francuskim biznesem, a przez ponad 13 lat pełniła funkcję Dyrektora Generalnego Francusko-Polskiej Izby Gospodarczej.

Więcej
19 grudnia 2022

Konferencja prasowa ZPL online

Zapraszamy na wideokonferencję prasową, podczas której przedstawimy wyniki polskiej branży leasingowej oraz branży wynajmu aut w I połowie 2022 r. Wideokonferencja ZPL rozpocznie się 27 lipca (środa) br. o godzinie 10:00 i będzie transmitowana na platformie ClickMeeting.

Więcej
27 lipca 2022

Stabilne 6 miesięcy w branży leasingowej

– W ciągu pierwszych sześciu miesięcy 2022r. firmy leasingowe udzieliły łącznego finansowania o wartości 42 mld zł. Jest to wynik niższy o 2,8 proc. niż przed rokiem. – Całkowita wartość aktywnego portfela branży leasingowej na koniec czerwca 2022 r., była na poziomie 172,7 mld zł, co oznacza 7,1 proc. wzrost r/r...

Więcej
22 lipca 2022

Andrzej Sugajski tymczasowym prezesem ZPL

Rada Związku Polskiego Leasingu podjęła decyzję o powołaniu Andrzeja Sugajskiego, dotychczasowego dyrektora generalnego ZPL, na stanowisko prezesa Związku Polskiego Leasingu. Decyzja Rady ZPL jest związana z rezygnacją Tomasza Sudaja ze stanowiska prezesa ZPL. 

Więcej
6 czerwca 2022

Nowe władze Związku Polskiego Leasingu

Pod koniec maja br. odbyło się Walne Zgromadzenie Związku Polskiego Leasingu. Wybory do organów statutowych organizacji, sprawozdania z działalności, dyskusje dotyczące aktualnej sytuacji rynkowej i kierunków strategicznych zmian ZPL - to najważniejsze punkty agendy zebrania polskiej branży leasingowej.

Więcej
28 kwietnia 2022

e-Leasing Day – najważniejsze wydarzenie branży leasingowej w Polsce

10 maja 2022 r. odbędzie się już czwarta edycja „e-Leasing Day". Udział w tym wydarzeniu wezmą przede wszystkim firmy z sektora branży leasingowej oraz IT. Tematem przewodnim tegorocznej konferencji będzie cyfrowe wsparcie dla procesów w leasingu. 

Więcej
30 marca 2022

Stanowisko Związku Polskiego Leasingu

Związek Polskiego Leasingu, niezależnie od indywidualnych decyzji i komunikatów poszczególnych firm leasingowych, zwraca uwagę na ryzyka, związane z wykorzystywaniem środków transportu w ruchu międzynarodowym, w aktualnej sytuacji za wschodnią granicą Polski.

Więcej
25 marca 2022

Firmy leasingowe ostrzegają przed nowym sposobem działania przestępców

Klienci firm leasingowych bywają namawiani przez pośredników, zajmujących się wywożeniem pojazdów z Polski do Francji, do zawierania umów leasingowych, a następnie podnajęcia aut. Z takiej inwestycji obiecywane są ogromne zyski, reklamowane jako dochód pasywny. Często jednak klient firm leasingowej nie ma świadomości ryzyka, jakie za tym idzie oraz kontroli nad tym, co się dzieje z pojazdem. Nie wie, gdzie się znajduje, ani kto go użytkuje.

Więcej
15 lutego 2022

Bardzo dobry rok branży leasingowej

Związek Polskiego Leasingu, reprezentujący polski sektor leasingowy podał, że w 2021r. firmy leasingowe udzieliły łącznego finansowania na poziomie 88 mld zł.

Więcej
9 lutego 2022

Konferencja prasowa ZPL online 09.02

Wideokonferencja prasowa Związku Polskiego Leasingu odbędzie się 15 lutego br. o godzinie 10.00. Podczas wydarzenia przedstawimy wyniki polskiej branży leasingowej oraz branży wynajmu aut w 2021 r. W czasie konferencji, która odbędzie się w formie zdalnej, zaprezentujemy także prognozy dla rynku leasingu na koniec 2022 r.

Więcej
28 stycznia 2022

Jak dziś finansować inwestycje?

W 2021r. we wszystkich 27 krajach UE, ponad 75% firm MŚP posiłkowało się zew. źródłami finansowania - pokazują wyniki badania zrealizowanego przez Komisję Europejską.

Więcej
1 grudnia 2021

Tomasz Sudaj prezesem Związku Polskiego Leasingu

Tomasz Sudaj, ekspert związany z branżą leasingową i finansową od blisko 20 lat, został powołany 1 grudnia 2021r. na stanowisko prezesa Związku Polskiego Leasingu (ZPL). Nowy Prezes ZPL będzie dbał o sprawy Związku i reprezentował branżę leasingową w Polsce w relacji z innymi podmiotami. Jest to nowa funkcja utworzona w ramach zmienionej struktury polskiej organizacji leasingowej.

Więcej
19 października 2021

Krajowy rynek leasingu na dużym plusie

Związek Polskiego Leasingu, analizując dane polskiego sektora leasingowego podał, że w ciągu trzech pierwszych kwartałów 2021r. firmy leasingowe udzieliły finansowania o łącznej wartości 68,2 mld zł, przy wysokiej 41,2 proc. dynamice rynku (dane ZPL po trzech kwartałach 2020/ 2021). Od początku roku wzrosła wartość nowych kontraktów dotyczących pojazdów lekkich (37,9% r/r), pojazdów ciężarowych (85,8% r/r) oraz maszyn i urządzeń (25,8% r/r).

Więcej
13 października 2021

Europejski rynek leasingu budzi się – wskazują na to wyniki I połowy 2021 r.

Europejska branża leasingowa, po ubiegłorocznym spowolnieniu związanym z pandemią COVID-19, w I połowie 2021 r. wstąpiła na ścieżkę wzrostu. Polski sektor leasingu utrzymuje stabilną 6. pozycję w Europie.

Więcej
31 sierpnia 2021

Zmiany w leasingu mogą mieć wpływ na poziom krajowych inwestycji

Każde zmiany, które ograniczają preferencje związane z korzystaniem z leasingu, będą mieć negatywny wpływ na poziom krajowych inwestycji - powiedział Andrzej Sugajski, Dyrektor Generalny Związku Polskiego Leasingu, oceniając projekty zmian podatkowych, opisanych w ramach programu Polski Ład.

Więcej
29 lipca 2021

Branża leasingowa szybko odrabia straty

W I połowie 2021 r. branża leasingowa udzieliła łącznego finansowania o wartości 40,5 mld zł, przy dynamice rynku na poziomie 36,2% (r/r).

Więcej
20 lipca 2021

Konferencja prasowa ZPL online 29.07

Wideokonferencja prasowa Związku Polskiego Leasingu odbędzie się 29 lipca br. o godzinie 11.00. Podczas wydarzenia przedstawimy wyniki polskiej branży leasingowej oraz branży wynajmu aut w I połowie 2021 r. W czasie konferencji, która odbędzie się w formie zdalnej, zaprezentujemy także prognozy dla rynku leasingu na koniec 2021 r.

Więcej
14 czerwca 2021

Polski leasing i EFL kończą 30 lat!

Polski rynek leasingu kończy 30 lat! Jego rówieśnikiem jest EFL, który powstał w 1991 roku jako jedna z pierwszych firm leasingowych w Polsce.

Więcej
10 czerwca 2021

Robert Antczak wzmocnił KW ZPL

Robert Antczak, Prezes Zarządu Polskiego Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów (PZWLP) oraz Dyrektor Generalny Arval Polska dołączył do Komitetu Wykonawczego Związku Polskiego Leasingu (ZPL). Na stanowisku zastąpił Rafała Merka.

Więcej
8 czerwca 2021

Od 4 czerwca nowe auto można zarejestrować u dealera

Organizacje reprezentujące wynajem i leasing aut oraz dealerów samochodów wypracowały wspólnie propozycję standardu rynkowego adaptującego branżę do nowego rozwiązania.

Więcej
26 maja 2021

Początek strategicznych zmian w ZPL

Polska organizacja leasingowa weszła w kolejną fazę strategicznych zmian, zapoczątkowanych w 2020r. Zostały one zatwierdzone podczas ostatniego Walnego Zebrania ZPL, a dotyczą najważniejszych od blisko 30 lat zmian statutu, struktury organizacyjnej oraz modelu działania Związku Polskiego Leasingu.

Więcej
13 maja 2021

e-Leasing Day 3.0 wirtualnie

25 maja 2021r., w wirtualnej przestrzeni, odbędzie się trzecia odsłona konferencji „e-Leasing Day". Podczas wydarzenia firmy z sektora IT zaprezentują sposoby wykorzystania nowych technologii w biznesie leasingowym, a tematem przewodnim wszystkich wystąpień będzie zarządzanie projektami.

Więcej
10 maja 2021

BGK wdraża gwarancje leasingu

Mikro, małe i średnie firmy otrzymają nowe ułatwienie w dostępie do finansowania. Gwarancje BGK dla leasingu wykorzystują środki Paneuropejskiego Funduszu Gwarancyjnego. Pomogą wygenerować akcję leasingową o wartości 5,6 mld zł i wesprą przedsiębiorców oraz polską gospodarkę w trudnym okresie pandemii koronawirusa. Nowe gwarancje BGK zabezpieczą do 80 proc. kwoty leasingu lub pożyczki leasingowej bez odsetek oraz kosztów związanych z ich udzieleniem.

Więcej
15 lutego 2021

W 2021r. rynek leasingu wróci do poziomu finansowania sprzed pandemii

Związek Polskiego Leasingu, reprezentujący polski sektor leasingowy podał, że w 2020r. firmy leasingowe udzieliły łącznego finansowania na poziomie 70,1 mld zł.

Więcej
8 lutego 2021

Leasing napędza elektromobilność - kiedy zobaczymy milion „elektryków” na polskich drogach?

Głównym odbiorcą nowych samochodów na polskim rynku są przedsiębiorcy – w 2020 roku zarejestrowali oni 72,6% nowych samochodów osobowych (311 tys. sztuk)

Więcej
21 stycznia 2021

Konferencja prasowa online 15.02

Konferencja prasowa online Związku Polskiego Leasingu pt. „Podsumowanie wyników 2020 r. na rynku leasingu i wynajmu aut" odbędzie się 15 lutego 2021r. o godzinie 10.00

Więcej
15 stycznia 2021

${title}

Paweł Pach, prezes zarządu PKO Leasing, został wybrany na stanowisko Przewodniczącego Komitetu Wykonawczego Związku Polskiego Leasingu (KW ZPL) podczas ostatniego posiedzenia komitetu.

Więcej
8 grudnia 2020

Marcin Balicki w Zarządzie Leaseurope

Polska branża leasingowa ma nowego reprezentanta w Zarządzie Leaseurope, europejskiej federacji leasingowej, zrzeszającej krajowe związki leasingowe. Marcin Balicki, Wiceprzewodniczący Komitetu Wykonawczego Związku Polskiego Leasingu i Prezes Zarządu Millennium Leasing został powołany na 2-letnią kadencję.

Więcej
7 grudnia 2020

Europejski rynek leasingu hamuje

Europejski rynek leasingu w 2019r. osiągnął 6 proc. wzrost dynamiki w zakresie wartości nowych umów leasingowych, jednak najnowsze dane z połowy tego roku pokazują 24,1 proc. spadek finansowania leasingiem w Europie. Polska branża leasingowa zarówno na koniec 2019r. jak i w połowie 2020r. zajmowała 6. pozycję w Europie.

Więcej
26 października 2020

Firmy leasingowe sfinansowały inwestycje o wartości 48,5 mld zł

Związek Polskiego Leasingu, reprezentujący polski sektor leasingowy podał, że w ciągu trzech pierwszych kwartałów 2020r. firmy leasingowe udzieliły finansowania o łącznej wartości 48,5 mld zł, przy ujemnej dynamice rynku na poziomie -15,2% r/r. (dane ZPL po trzech kwartałach 2020r.).


Więcej
31 sierpnia 2020

Polskie MŚP teoretycznie są eko

Prezentacja wyników raportu EFL „Zielona energia w MŚP. Pod lupą"

Więcej
29 lipca 2020

Covid-19 wpłynął na wyniki leasingu

Związek Polskiego Leasingu przedstawił analizę dotyczącą wpływu covid-19 na gospodarkę i wyniki branży leasingowej w pierwszej połowie 2020r. W omawianym czasie firmy leasingowe udzieliły łącznego finansowania na poziomie 29,8 mld zł, przy dynamice rynku -24% r/r. Pozytywna wiadomość płynąca od leasingodawców mówi o dodatnim wyniku całego aktywnego portfela branży na koniec czerwca 2020r. ( +0,6 % r/r).

Więcej
8 lipca 2020

Związek Polskiego Leasingu zyskał nowego partnera

BPS Leasing spółka z Grupy BPS, największego zrzeszenia banków spółdzielczych w Polsce, dołączyła właśnie do Związku Polskiego Leasingu.

Więcej
2 lipca 2020

Barometr COVID-19: sektor MŚP potrzebuje rok na rekonwalescencję po koronawirusie

Pod koniec maja br., czyli po prawie trzech miesiącach od wybuchu epidemii koronawirusa w Polsce, widać zdecydowanie więcej optymizmu w sektorze MŚP niż jeszcze miesiąc wcześniej.

Więcej
17 czerwca 2020

Ewa Łuniewska na czele polskiej branży leasingowej

Ewa Łuniewska, prezes ING Lease Polska, podczas ostatniego posiedzenia KW ZPL została wybrana na stanowisko Przewodniczącej Komitetu Wykonawczego Związku Polskiego Leasingu. Po raz pierwszy, w 26-letniej historii polskiej organizacji leasingowej, to stanowisko zostało powierzone kobiecie.

Więcej
3 czerwca 2020

Silniejszy zarząd ZPL na trudne czasy

Pod koniec maja 2020r. odbyło się Walne Zgromadzenie Związku Polskiego Leasingu. Poza raz pierwszy, w 26-letniej historii polskiej organizacji leasingowej, zebranie zostało przeprowadzone w wirtualnej rzeczywistości.

Więcej
19 maja 2020

Leasing hamuje od początku roku

Wyniki branży leasingowej, podobnie jak wyniki całej polskiej gospodarki wyhamowały w pierwszych miesiącach 2020 roku.

Więcej
15 kwietnia 2020

Proces windykacji w dobie obecnego kryzysu wywołanego pandemią

Dziś już nikt nie ma najmniejszych wątpliwości, że przed nami najtrudniejszy czas dla gospodarki, problem dziś mają wszystkie branże, a więc wszyscy klienci sektora finansowego, jedni w mniejszym, inni w większym stopniu.

Więcej
10 kwietnia 2020

Przedsiębiorcy leasingowi apelują do Ministra Finansów

Zgodnie ze swoimi zapowiedziami branża leasingowa pracuje nad wdrożeniem pakietu osłonowego dla swoich klientów, aby umożliwić odroczenie spłaty zobowiązań leasingowych. Jak się okazuje nie każdy z przedsiębiorców może być takimi wakacjami leasingowymi objęty bez konsekwencji podatkowych.

Więcej
8 kwietnia 2020

Ułatwienia w zawieraniu umów leasingu nie dla wszystkich

W kolejnym pakiecie pomocowym, tzw. tarczy 2.0, którym zajmuje się Sejm, znalazł się długo oczekiwany przez branżę leasingową przepis usprawniający proces zawierania umów leasingu i ich późniejszego aneksowania, czyli możliwość zawierania i zmieniania umów w formie dokumentowej.

Więcej
3 kwietnia 2020

Informacja o podjętych działaniach

Związek Polskiego Leasingu bierze udział w pracach nad kolejnym pakietem ustaw w ramach tzw. „Tarczy antykryzysowej 2.0.”

Więcej
1 kwietnia 2020

Komentarz ekspercki Związku Polskiego Leasingu

Firmy członkowskie stowarzyszone w Związku Polskiego Leasingu zauważają wpływ COVID-19 na gospodarkę. Dlatego branża leasingowa podjęła szereg działań osłonowych na rzecz polskich przedsiębiorców, takich jak umożliwienie odroczenia bieżących zobowiązań na okres od 3 do 6 miesięcy oraz wskazała na konieczne do podjęcia dalsze działania osłonowe.

Więcej
31 marca 2020

Komunikat Związku Polskiego Leasingu nr 2

Działania podejmowane przez branżę leasingową na rzecz utrzymania pozytywnego trendu w inwestycjach finansowanych w leasingu.

Więcej
17 marca 2020

Stanowisko ZPL i PZWiLP w związku z przeciwdziałaniem skutkom epidemii COVID-19

Branże leasingu jak i wynajmu udowodniły kilkukrotnie w swej historii a ostatnio w trakcie kryzysu 2008-2010, że są przygotowane by z sukcesem mierzyć się ze skutkami spowolnienia gospodarczego.

Więcej
4 lutego 2020

77,8 miliardów w leasingu -wyniki sektora leasingowego w 2019r.

Łączne finansowanie udzielone przez polską branżę leasingową w 2019 r. wyniosło 77,8 mld zł.

Więcej
9 stycznia 2020

${title}

Leasing jest najbardziej istotnym źródłem finansowania dla 63% małych i średnich firm działających w Polsce - wynika z badania Komisji Europejskiej. Na poziomie europejskim pierwsze miejsce zajmuje linia kredytowa, a drugie leasing.

Więcej
13 grudnia 2019

${title}

Do Komitetu Wykonawczego Związku Polskiego Leasingu (ZPL) zostali wybrani dwaj nowi członkowie: Radosław Woźniak oraz Rafał Merk. Komitet Wykonawczy ZPL, który liczy obecnie ośmiu reprezentantów, kieruje bieżącą działalnością polskiej organizacji leasingowej.

Więcej
6 grudnia 2019

Firmy leasingowe sfinansowały inwestycje o wartości 56,9 mld zł

56,9 mld zł wyniosła wartość wszystkich kontraktów sfinansowanych przez polską branżę leasingową w ciągu pierwszych dziewięciu miesięcy tego roku.

Więcej
19 listopada 2019

Europejski sektor leasingowy rośnie, lecz w wolniejszym tempie

Dane opublikowane przez europejską federację leasingową Leaseurope pokazują, że wartość nowych kontraktów leasingowych zawartych w Europie w ciągu pierwszych sześciu miesięcy 2019r. wyniosła 183,1 mld euro i była wyższa o 3,4 proc. r/r (w porównaniu z I połową 2018r.).

Więcej
9 października 2019

Rosną udziały polskiej branży leasingowej w Europie

Europejski rynek leasingu w 2018r. osiągnął wartość 386,4 mld euro, przy +7,7 proc. wzroście r/r.

Więcej
8 października 2019

BOŚ Leasing – Eko Profit w Związku Polskiego Leasingu

Spółka BOŚ Leasing - Eko Profit dołączyła do grona podmiotów stowarzyszonych w Związku Polskiego Leasingu.

Więcej
3 października 2019

Pracujemy nad cyfrowym standardem faktury – digitalizacja procesu zakupu przedmiotu

Na początku XXI wieku firmy z branży FMCG mierzyły się z obsługą setek tysięcy zamówień rocznie, złożonych z wielu pozycji każda. Faktury do zamówień były rozliczane przez liczne zespoły, które porównywały faktury, z zamówieniami wygenerowanymi z systemów sieci handlowych.

Więcej
13 września 2019

Apel 55 organizacji pracodawców ws. utrzymania limitu składek na ZUS

Związek Polskiego Leasingu i 54 inne organizacje pracodawców 12 września br. wystosowały do premiera Mateusza Morawieckiego apel.

Więcej
31 lipca 2019

${title}

Portfel aktywnych umów leasingowych rozwija się (+15% r/r), jednak dynamika nowych kontraktów leasingowych wyhamowała w I połowie tego roku.

Więcej
8 lipca 2019

Leasing siłą napędową inwestycji i rozwoju polskich firm

W tym i kolejnym roku firmy chcą inwestować. Takie cele stawia sobie 74% średnich i 61% małych firm1.


Więcej
28 czerwca 2019

${title}

Maciej Witucki został wybrany prezydentem Lewiatana. Henryka Bochniarz objęła stanowisko przewodniczącej Rady Głównej Konfederacji.

Więcej
18 czerwca 2019

${title}

Branża leasingowa wzrastała w ciągu ostatnich 25 lat o ok. 19 proc. rocznie. Także kolejne lata powinny być dla niej bardzo dobre. Niewykluczone jednak, że za sprawą wchodzącego na rynek pokolenia milenialsów będzie musiała zmienić formułę działania.

Więcej
18 czerwca 2019

Współpraca definiuje działania Związku Polskiego Leasingu

Pod koniec maja w Warszawie, odbyło się Walne Zebranie Związku Polskiego Leasingu, podczas którego przeprowadzono wybory do Komitetu Wykonawczego i innych organów statutowych polskiej organizacji leasingowej, reprezentującej 90 proc. rynku leasingu w Polsce.

Więcej
1 czerwca 2019

Zaproszenie na E_Leasing Day 2.0

10 czerwca 2019r. w Warszawie, w Warsaw Plaza Hotel odbędzie się druga edycja „E-Leasing Day". Jest to jedyne tego typu wydarzenie w Polsce, w całości poświęcone digitalizacji leasingu. W 2018r. ta nowa inicjatywa Związku Polskiego Leasingu zgromadziła w Warszawie ponad 100 osób.

Więcej
30 maja 2019

Konferencja E-Leasing Day 2.0 już 10 czerwca w Warszawie

Prezentujemy program drugiej edycji konferencji „E-Leasing Day". 

Więcej
13 maja 2019

${title}

Wstępne dane europejskiej federacji Leaseurope pokazują, że europejski rynek leasingu w 2018r. zanotował 7,3 proc. wzrost w porównaniu z poprzednim rokiem. Polska branża leasingowa dzięki wysokiemu poziomowi finansowania przedsiębiorstw awansowała z 7. na 5. miejsce w europejskim rankingu. To najwyższa lokata zajmowana przez polską branżę leasingową w historii.

Więcej
10 maja 2019

${title}

Ostatnie 30 lat to okres intensywnego rozwoju polskiej gospodarki, budowy jej instytucji, w tym tworzenia regulacji, czas integracji z Unią Europejską, ponad dwukrotny wzrost liczby przedsiębiorstw i pojawienie się leasingu jako źródła finansowania ich inwestycji. Przez 25 z 30 lat transformacji branża leasingowa wspierała procesy rozwojowe polskiej gospodarki.

Więcej
30 kwietnia 2019

Grupa DBK dołączyła do Związku Polskiego Leasingu

Spółka NL Leasing, należąca do Grupy DBK, jednogłośnie została przyjęta do Związku Polskiego Leasingu na ostatnim posiedzeniu Komitetu Wykonawczego ZPL.

Więcej
11 lutego 2019

${title}

Polska branża leasingowa ma za sobą bardzo udany rok. W 2018r. firmy raportujące do Związku Polskiego Leasingu sfinalizowały transakcje o łącznej wartości 82,6 mld zł.

Więcej
16 stycznia 2019

Otwieramy się na nowe media

Wystartował oficjalny profil Związku Polskiego Leasingu na LinkedIn.

Więcej
10 stycznia 2019

Firmy mają coraz lepszy dostęp do finansowania - wyniki europejskiego badania SAFE

Największymi problemami polskich przedsiębiorców z sektora MŚP jest w dalszym ciągu pozyskiwanie wykwalifikowanych pracowników oraz zdobywanie nowych klientów.

Więcej
8 stycznia 2019

Kalendarium ZPL 2019

Wynikowa konferencja prasowa Związku Polskiego Leasingu, odbędzie się 11 lutego 2019r. o godzinie 11.00, w siedzibie Konfederacji Lewiatan, przy ul. Zbyszka Cybulskiego 3 w Warszawie.

Więcej
4 grudnia 2018

${title}

Europejski rynek leasingu w pierwszej połowie 2018r. osiągnął wartość 168 mld euro, przy wzroście 7,8 proc. r/r. Takie wyniki podała europejska federacja Leaseurope, do której należą krajowe stowarzyszenia leasingowe (w Polsce - Związek Polskiego Leasingu)

Więcej
19 listopada 2018

Podatkowe zmiany w zakresi