Reprezentujemy interesy i chronimy praw firm stowarzyszonych

Wiadomości

 • Powołanie grup roboczych ZPL(2009-12-10)

  Zgodnie z uchwałą WZ ZPL z 29 września 2009 r., zatwierdzającej nowy model funkcjonowania Związku, Komitet Wykonawczy ZPL powołał grupy robocze ZPL i kierowników tych grup (oraz wyspecjalizowanych podgrup i zespołów) spośród pracowników firm członkowskich Związku.

  więcej>>>


 • IX Forum Korporacyjne(2009-11-18)

  ZPL był partnerem IX Forum Korporacyjnego, dorocznego spotkania liderów bankowości, gospodarki i przedstawicieli administracji. Tematem tej edycji Forum było „Finansowanie polskich przedsiębiorców w okresie wychodzenia ze spowolnienia gospodarczego."

  więcej>>>


 • Ranking największych firm leasingowych Europy(2009-10-13)

  Leaseurope opublikowała ranking największych europejskich firm leasingowych, wśród których znalazły się BRE Leasing, EFL, spółki leasingowe BZWBK i Millennium.

  Raport dostępny jest na stronie internetowej Leaseurope.

  więcej>>>


 • Walne Zgromadzenie Leaseurope w Pradze(2009-10-08)

  Walne Zgromadzenie Leaseurope odbyło się 4 października w Pradze. W trakcie obrad m.in. omówiono i przyjęto sprawozdanie z działań Leaseurope w 2008 roku, odbyła się dyskusja o rachunkowości w leasingu i wybór nowego audytora LE.

  więcej>>>


 • Nadzwyczajne Walne Zebranie ZPL(2009-10-01)

  Nadzwyczajne Walne Zebranie Związku Polskiego Leasingu odbyło się 29 września w Jachrance. Zebranie m.in. przyjęło nowy model funkcjonowania Związku, którego celem jest utworzenie profesjonalnej struktury operacyjnej dla ZPL przy jednoczesnym utrzymaniu przyjętego budżetu.

  Zebranie wybrało Mariusza Kurzaca z ING Lease (Polska) na członka Komitetu Wykonawczego ZPL.  

  więcej>>>


 • „Firmowy Samochód" pod patronatem ZPL(2009-09-07)

  ZPL objął patronat merytoryczny nad publikacją Boston Media „Firmowy Samochód", która 2 września 2009 r. ukazała się na łamach dziennika "Rzeczpospolita" oraz w postaci specjalistycznych serwisów tematycznych na stronach www.gazetaprawna.pl i www.rp.pl.

  więcej>>>


 • BRE Leasing na czele rankingu Rzeczpospolitej(2009-06-26)

  BRE Leasing został uznany najlepszą firmą leasingową 2008 roku w rankingu Rzeczpospolitej. Na kolejnych miejscach znalazły się EFL, Millennium Leasing, Raiffeisen Leasing i BZ WBK Leasing.

  więcej>>>


 • EFL zdobył Puchar ZPL w futsalu(2009-06-26)

  W rozgrywkach w halowej piłce nożnej o Puchar ZPL w meczu finałowym EFL pokonał Masterlease 5:1.

  więcej>>>


 • Spółki Peakao SA połączyły się(2009-05-04)

  Spółki leasingowe Banku Pekao SA połączyły swoje siły. 30 kwietnia 2009 roku sąd zarejestrował połączenie spółek.

  więcej>>>


 • Andrzej Krzemiński przewodniczącym KW ZPL(2009-04-29)

  Walne Zebranie Związku Polskiego Leasingu, które odbyło się 24 kwietnia w Warszawie, wybrało nowy skład Komitetu Wykonawczego Związku Polskiego Leasingu. Przewodniczącym KW został Andrzej Krzemiński, prezes Europejskiego Funduszu Leasingowego.

  Dotychczasowy Przewodniczący KW ZPL Mieczysław Groszek, prezes BRE Leasing, pozostał w składzie KW ZPL i jego głównym zadaniem będą kontakty z Leaseurope, w której od grudnia 2008 roku został wybrany na dwuletnią kadencje do zarządu.

  więcej>>>


 • Konferencja "Kryzys zaufania a kryzys w gospodarce"(2009-04-24)

  ZPL objął patronat merytoryczny nad konferencją „Kryzys zaufania, a kryzys w gospodarce", którą zorganizował Krajowy Rejestr Długów 23 kwietnia w Warszawie.

  więcej>>>


 • Jurgen R. Thumann prezydentem BUSINESSEUROPE(2009-03-26)

  Nowym prezydentem BUSINESSSEUROPE (Konfederacji Europejskiego Biznesu) został wybrany Jurgen R. Thumann, były prezydent Federacji Niemieckiego Przemysłu (BDI). Stanowisko obejmie stanowisko 1 lipca 2009 r.

  więcej>>>


 • Konferencja prasowa ZPL(2009-02-02)

  Na konferencji prasowej 29 stycznia Związek Polskiego Leasingu przedstawił wyniki branży w 2008.

  więcej>>>