Reprezentujemy interesy i chronimy praw firm stowarzyszonych

ANDRZEJ GURAK OBJĄŁ STANOWISKO PREZESA ZARZĄDU RAIFFEISEN-LEASING POLSKA

Warszawa, 17 sierpnia 2004 r. - Rada Nadzorcza Raiffeisen-Leasing Polska S.A. powołała Andrzeja Guraka na stanowisko prezesa zarządu spółki.

Andrzej Gurak jest absolwentem Uniwersytetu McGill w Montrealu, który ukończył z tytułem Bachelor of Commerce oraz Uniwersytetu York w Toronto, gdzie otrzymał tytuł Master of Business Administration (MBA). Uczestniczył w kursach menedżerskich organizowanych m.in. przez The Wharton School, Ryerson University i Schulich School of Business.

Andrzej Gurak rozpoczynał karierę zawodową w Kanadzie, gdzie pełnił funkcje menedżerskie w międzynarodowych firmach działających w sektorach nieruchomości i doradztwa menedżerskiego. W latach 1991-1993 był menedżerem w firmie deweloperskiej North American Property Group w Ontario. Od 1994 roku był zatrudniony w Hatch Associates Ltd. w Management Consulting Department oraz pełnił funkcję Zastępcy Dyrektora Generalnego i Członka Zarządu w spółce joint venture Hatch Associates w Polsce.

Andrzej Gurak związany jest z Grupą Raiffeisen w Polsce od 1996 roku. Do 2000 roku zatrudniony był w Raiffeisen Bank Polska S.A., gdzie wkrótce awansował na stanowisko Zastępcy Dyrektora Departamentu Obsługi Klientów Korporacyjnych. Następnie przeszedł do Raiffeisen-Leasing Polska S.A. Zajmował tam kolejno stanowiska Dyrektora Sprzedaży i Marketingu, Członka Zarządu i od marca 2002 roku Wiceprezesa Zarządu. Jako Wiceprezes Zarządu spółki odpowiedzialny był za piony sprzedaży, marketingu, administracji, strategii i szkoleń. Od 17 sierpnia 2004 roku pełni funkcję prezesa zarządu Raiffeisen-Leasing Polska S.A.

Dodatkowych informacji udziela:

Monika Sujka, Senior Marketing&PR Officer

Departament Marketingu i PR Raiffeisen-Leasing Polska S.A.

tel: (22) 562 37 80