Reprezentujemy interesy i chronimy praw firm stowarzyszonych

Grzegorz Szymański nowym Prezesem PZWLP

Grzegorz Szymański nowym Prezesem PZWLP
Polski Związek Wynajmu i Leasingu Pojazdów (PZWLP) wybrał nowe władze. Na czele organizacji stanął Grzegorz Szymański, który na co dzień jest Prezesem Arval Polska. Nowy Prezes organizacji należy do władz Związku od maja 2015 r. PZWLP jest członkiem zbiorowym Związku Polskiego Leasingu.
 

W pięcioosobowym zarządzie PZWLP, obok Grzegorza Szymańskiego, obejmującego stanowisko Prezesa, znalazł się ponownie Sławomir Wontrucki, Prezes LeasePlan Polska, który przez ostatnie 2 lata pełnił funkcję szefa Związku, a w rozpoczynającej się kadencji będzie Członkiem Zarządu. Swoją pracę we władzach organizacji, ponownie obejmując stanowiska Członków Zarządu, będą kontynuować również Leszek Pomorski, Prezes Alphabet Polska, Daniel Trzaskowski, Dyrektor Zarządzający Volkswagen Leasing oraz Paweł Piórkowski, Prezes Hertz (Motorent). Poza Zarządem, Członkowie PZWLP wybrali również Komisję Rewizyjną Związku, która będzie funkcjonować w nowej kadencji. W jej skład ponownie weszli Hubert Laszczyk, Prezes firmy Express, Dariusz Tucharz, Dyrektor Departamentu CFM w mLeasing oraz Marcin Nivette, Prezes NFM.

Grzegorz Szymański, nowy Prezes PZWLP, ukończył Wydział Finansów i Bankowości w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Posiada również tytuł Executive MBA Uniwersytetu Warszawskiego i Uniwersytetu Illinois. Swoją karierę rozpoczynał w departamentach finansowych, m.in. w firmie FM Logistic (branża logistyczna). Posiada szerokie doświadczenie w branży CFM w Polsce. Od połowy grudnia 2014 r. jest Prezesem Zarządu i Dyrektorem Generalnym firmy Arval Polska, jednej z największych i najdłużej działających firm wynajmu długoterminowego samochodów w Polsce. Z Arval Szymański jest związany od 12 lat. Do roku 2011 zajmował stanowisko Dyrektora Finansowego i Członka Zarządu, następnie w latach 2011 - 2014 pełnił funkcję Dyrektora Finansowego (CFO) w regionie Europy Środkowej i Krajów Śródziemnomorskich.