22 marca 2024

Forum Leasingu za nami

Za nami pierwsze w historii Forum Leasingu. Wyjątkowe, bo odbywające się w jubileuszowym roku dla Związku Polskiego Leasingu. Niezwykłe także z powodu prezentacji raportu „Leasing na ścieżce transformacji. 30 lat napędzamy gospodarkę”, przygotowanego wraz z EY-Parthenon. 

Link do raportuNiezmiernie cieszy nas tak liczna obecność na wydarzeniu. W Forum wzięło udział prawie 250 osób, zarówno przybywając do siedziby jednego z członków ZPL, ING Lease, a także online.

Taka frekwencja to powód do naszej dumy. Dziękujemy politykom, naszym członkom, partnerom, współpracownikom, dziennikarzom i prelegentom za udział w wydarzeniu.

W trakcie Forum Leasingu Łukasz Sikora, partner EY-Parthenon, Włodzimierz Gołębiowski, dyrektor w EY-Parthenon oraz Monika Constant, prezeska Związku Polskiego Leasingu, przedstawili główne wnioski płynące z raportu. A powodów do zadowolenia nie brakuje. Po 30 latach Polska stała 5. rynkiem leasingu w Europie i najszybciej rosnącym w Unii Europejskiej. To dowód na kluczową rolę, jaką odgrywa leasing w rozwoju polskiej gospodarki. Dlatego, tym bardziej cieszy nas zaproszenie Jana Strzeżka, szefa Gabinetu Politycznego Ministra Rozwoju i Technologii, do udziału w pracach rządowego zespołu ds. deregulacji. Podobnie jak deklaracje Ryszarda Petru, przewodniczącego sejmowej Komisji Gospodarki oraz Waldemara Pawlaka, przewodniczącego senackiej Komisji Gospodarki Narodowej i Innowacyjności o pochyleniu się posłów i senatorów nad postulatami branży dotyczącymi zmian w prawie. Choćby sztandarowego postulatu branży objęcia umowy leasingowej formą dokumentową. Zarówno Ryszard Petru, jak i Waldemar Pawlak wzięli udział wraz z prezesami firm leasingowych – Pawłem Pachem, przewodniczącym Rady ZPL i prezesem PKO Leasing, Cezarym Raczyńskim, prezesem mLeasing oraz Krzysztofem Zgorzelskim, prezesem Pekao Leasing, w debacie „Czy polska gospodarka rozpędzi się bez leasingu?”, którą poprowadziła Monika Constant.

Kolejną debatę pod tytułem „Wyzwania dla polskiej gospodarki – jak leasing może je wspierać?” odbywającą się w trakcie Forum moderował Łukasz Sikora. Wśród uczestników znaleźli się: Włodzimierz Kiciński, wiceprezes ZBP, Anna Kożuchowska, partner w EY, Rafał Piskorski, country manager w BNP Paribas Leasing Solution, Wojciech Przybył, członek zarządu Credit Agricole EFL Leasing oraz Adam Sar, prezes ING Lease.

Raz jeszcze dziękujemy wszystkim za udział w Forum Leasingu i zapraszamy na kolejne wydarzenie organizowane przez Związek. Już 17 kwietnia e-Leasing Day!

Partnerzy główni:


Partner: