23 maja 2024

ZPL partnerem Europejskiego Kongresu Finansowego 2024

„Czy chcemy jeszcze się ścigać?” to hasło tegorocznej XIV edycji Europejskiego Kongresu Finansowego, który odbędzie się w dniach 10-12 czerwca w Sopocie. Związek Polskiego Leasingu jest partnerem tego wydarzenia, a także gospodarzem panelu „Oczekiwania klientów MŚP – trendy i wyzwania”.

Europejski Kongres Finansowy to jedno z najważniejszych spotkań świata finansów w Polsce. W tym roku zaprasza do debaty na temat stabilności systemu finansowego, a także wypracowania rekomendacji w zakresie rozwiązań systemowych dotyczących bezpiecznego i zrównoważonego rozwoju.

Podczas trzech dni Kongresu odbędą się rozmowy o m.in.: poszukiwaniu równowagi między korzyściami i ryzykiem dla klientów instytucji finansowych, cyberbezpieczeństwie, bezpiecznym obiegu danych, wyzwaniach związanych z finansowaniem wielkich projektów inwestycyjnych. Nie zabraknie rozmowy o sztucznej inteligencji, a także ESG. Nie zabraknie również leasingu, jako źródła finansowania inwestycji firm, w tym przede małych i średnich, które stanowią gros klientów firm leasingowych.

Jak wynika z raportu „Leasing na ścieżce transformacji. 30 lat napędzamy gospodarkę” przygotowanego na 30-lecie Związku Polskiego Leasingu, które obchodzone jest w tym roku, głównym odbiorcą usług leasingowych jest sektor MŚP. W 2023 roku stanowił 69 proc. wszystkich odbiorców, włączając w to mikroprzedsiębiorstwa.

Związek Polskiego Leasingu jest partnerem XIV Europejskiego Kongresu Finansowego, a także gospodarzem panelu „Oczekiwania klientów MŚP – trendy i wyzwania”. Zapraszamy na dyskusję, która odbędzie się we wtorek, 11 czerwca, w godzinach 11:00-12:00 w sali Vasco de Gama w Centrum Konferencyjnym Hotelu Sheraton w Sopocie.

Do zobaczenia w Sopocie!

Więcej o programie