18 lipca 2024

ZPL przesłał uwagi do projektu programu Mój rower elektryczny

Związek Polskiego Leasingu apeluje o uwzględnienie leasingu i wynajmu w dofinansowaniu zakupu rowerów elektrycznych. Rząd w ramach programu "Mój rower elektryczny" planuje dotacje na zakup e-roweru. ZPL przesłał uwagi do projektu programu. 

Więcej
17 lipca 2024

ZPL ponownie partnerem BOMIS

Związek Polskiego Leasingu objął patronatem kursy organizowane przez BOMIS. Dla członków ZPL specjalna zniżka.

Więcej
16 lipca 2024

Indeks Leaseurope za I kwartał 2024 roku

Leaseurope opublikował raport kwartalny z zagregowanymi wynikami finansowymi sektora leasingowa w Europie w I kwartale 2024 roku. Przeczytaj raport i sprawdź w jakiej kondycji finansowej jest obecnie sektor leasingowy. 

Więcej
11 lipca 2024

W sierpniu postulaty ZPL trafią do Sejmu

Prace nad pierwszym projektem deregulacyjnym w sierpniu zostaną skierowane do Parlamentu – zapowiedział przedstawiciel Ministerstwa Technologii i Rozwoju. ZPL zgłosił uwagi do projektu i wziął udział w konferencji uzgodnieniowej.

Więcej
11 lipca 2024

Ruszył projekt Leasing przyszłości

Leasing przyszłości to projekt wypracowania wizji przyszłości dla usług leasingowych z wykorzystaniem metody FutureS Thinking. W czerwcu odbyły się już pierwsze warsztaty. Na listopad zaplanowane są kolejne z udziałem przedstawicieli branży leasingowej.

Więcej
8 lipca 2024

O leasingu na Forum Finansowania MMŚP

Ważne słowa o leasingu padły podczas pierwszego dnia Forum Finansowania Mikro, Małych i Średnich Przedsiębiorców. Organizatorem konferencji był ZBP, a ZPL został partnerem.

Więcej
3 lipca 2024

Małe firmy najbardziej boją się rosnących kosztów

Mikroprzedsiębiorstwa i małe firmy najbardziej obawiają się rosnących kosztów prowadzenia działalności. Nie straszne są im kontakty z instytucjami finansowymi, w tym firmami leasingowymi - wynika z raportu pt. „Obawy oraz niepokoje mikroprzedsiębiorstw i małych firm”.

Więcej
2 lipca 2024

KE akceptuje zmiany w KPO

Komisja Europejska zaakceptowała zmiany w polskim Krajowym Planie Odbudowy, które rząd przedłożył 30 kwietnia. Pozwala to uruchomić program dopłat do zakupu, leasingu czy wynajmu długoterminowego samochodów elektrycznych.

Więcej
2 lipca 2024

Dodatkowe 60 mln zł na program „Mój Elektryk” z leasingiem

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej zwiększył budżet dopłat do leasingu i wynajmu pojazdów zeroemisyjnych realizowanych w ramach programu „Mój elektryk” o 60 mln zł. Branża leasingowało o to postulowała.

Więcej
1 lipca 2024

ZPL patronem konferencji windykacyjnych

Związek Polskiego Leasingu został partnerem dwóch wydarzeń o tematyce windykacyjnej, które odbędą się 26–27 września. Specjalny 10-proc. rabat dla członków Związku. 


Więcej
27 czerwca 2024

KNF: wskaźniki referencyjne stosowane przez firmy leasingowe w 2023 roku

Komisja Nadzoru Finansowego opublikowała raport z wykorzystania wskaźników referencyjnych przez firmy leasingowe. Dane dotyczą 2023 roku.

Więcej
26 czerwca 2024

Pay-as-you-go i circular economy w leasingu

Firma technologiczno-konsultingowa TUATARA proponuje innowację w ofertach finansowych, łączącą leasing, koncepcje "pay-as-you-go" oraz gospodarki cyrkularnej (ang. circular economy). Czy rata dynamiczna to przyszłość leasingu?

Więcej
20 czerwca 2024

Udany Digital Vendor Day dla leasingu

12 dostawców usług w obszarze digitalizacji i przedstawiciele firm leasingowych spotkali się na Digital Vendor Day. Dziękujemy za tyle pozytywnych opinii na temat inicjatywy Związku Polskiego Leasingu.

Więcej
19 czerwca 2024

Zielone finansowanie - rola leasingu

Komisja Europejska zwróciła się do Europejskiego Urzędu Nadzoru Bankowego (EUNB) o wydanie opinii w sprawie definicji i możliwych narzędzi do finansowania przejścia na zrównoważoną gospodarkę dla klientów detalicznych i MŚP.

Więcej
19 czerwca 2024

Apel o równe traktowanie

Leaseurope wzywa Komisję Europejską do pracy nad ramami finansowania UE, które umożliwią wykorzystanie leasingu jako źródła finansowania inwestycji kwalifikujących się do korzystania z programów finansowania UE.

Więcej
17 czerwca 2024

Dopłaty do elektryków od jesieni

Dopłaty do kupna samochodów elektrycznych powinny ruszyć jesienią 2024 roku - podała Dorota Zawadzka-Stępniak, prezeska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW). Dodała, że na ten cel ma trafić prawie 1,6 mld zł.

Więcej
14 czerwca 2024

Zmiany we władzach De Lage Landen Leasing

Michał Szmidt został mianowany na stanowisko dyrektora generalnego De Lage Landen Leasing Polska. Zastąpił Adama Sadziaka, który pozostaje w strukturach DLL Europe obejmując stanowisko Strategic European Projects Lead.

Więcej
14 czerwca 2024

Europejski Kongres Finansowy w Sopocie już za nami

Debata „Oczekiwania klientów MŚP – trendy i wyzwania", której gospodarzem był Związek Polskiego Leasingu, przyciągnęła spore zainteresowanie uczestników. Zobacz relację z naszej debaty.

Więcej
10 czerwca 2024

Digital Vendor Day dla leasingu

Rolą Związku Polskiego Leasingu jest inspirowanie i wspieranie swoich firm członkowskich. Dlatego, chcąc ułatwić przegląd najnowszych technologii dostępnych na rynku, organizujemy tzw. Digital Vendor Day, czyli spotkanie, podczas którego przedstawiciele firm leasingowych będą mieli okazję poznać propozycje dostawców z branży digitalowej.

Więcej
10 czerwca 2024

3 czerwca odbył się kolejny warsztat firmy Ailleron

„Dlaczego mój system sprzedażowy nie jest idealny? Wyzwania procesu ofertowego instytucji finansowych” - to temat warsztatów wybranych przez firmy leasingowe, w przeprowadzonej wcześniej ankiecie.

Więcej
10 czerwca 2024

ZPL patronem merytorycznym Super Biznes Agro

Związek Polskiego Leasingu już drugi raz w tym roku został patronem merytorycznym Super Biznes Agro. Jest to magazyn kierowany dla rolników w Super Expressie.

Więcej
7 czerwca 2024

Indeks Leaseurope za IV kwartał 2023 roku

Indeks Leaseurope za IV kwartał 2023 roku pokazuje pogarszające się wskaźniki KPI – podał Leaseurope. Przeczytaj raport.

Więcej
7 czerwca 2024

ZPL patronem Forum Finansowania MMŚP

Związek Polskiego Leasingu został patronem Forum Finansowania Mikro, Małych i Średnich Przedsiębiorców, które organizuje Związek Banków Polskich. Forum odbędzie się 3 i 4 lipca 2024 roku w Sound Garden Hotel Warsaw.

Więcej
7 czerwca 2024

Cykl podcastów z TOK FM za nami

Zakończyła się seria podcastów, które Związek Polskiego Leasingu przygotował wraz z radiem TOK FM. Rezultaty słuchalności przeszły nasze oczekiwania.

Więcej
4 czerwca 2024

Dołącz do dorocznej konwencji Leaseurope w Alicante

Coroczna konferencja europejskiego sektora leasingu i kredytów konsumenckich organizowana przez Leaseurope i Eurofinas odbędzie się w Alicante w Hiszpanii 3 i 4 października 2024. Zarejestruj się już dziś.

Więcej
4 czerwca 2024

Unijna inicjatywa na rzecz ekologicznych flot korporacyjnych

W kwietniu Dyrekcja Generalna ds. Mobilności i Transportu (DG MOVE) Komisji Europejskiej rozpoczęła konsultacje publiczne w sprawie ekologizacji flot firmowych. Leaseurope apeluje o holistyczne podejście do tego tematu.

Więcej
3 czerwca 2024

Zobacz relacje z udziału ZPL w EKG

17 tys. gości stacjonarnie i online, 1200 prelegentów i 180 sesji tematycznych, w tym panel Leasing, klimat, gospodarka, którego gospodarzem był Związek Polskiego Leasingu. To najkrótsze podsumowanie Europejskiego Kongresu Gospodarczego. Zapraszamy do obejrzenia relacji z panelu ZPL.

Więcej
3 czerwca 2024

Już 10 czerwca startuje EKF w Sopocie

Związek Polskiego Leasingu jest partnerem Europejskiego Kongresu Finansowego w Sopocie, a także gospodarzem panelu „Oczekiwania klientów MŚP – trendy i wyzwania”. Do zobaczenia na kongresie i debacie ZPL.

Więcej
31 maja 2024

Rośnie budżet programu Mój Elektryk

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej zwiększa pulę pieniędzy na dopłaty do leasingu pojazdów zeroemisyjnych. Głos branży leasingowej został usłyszany.

Więcej
23 maja 2024

ZPL partnerem Europejskiego Kongresu Finansowego 2024

„Czy chcemy jeszcze się ścigać?” to hasło tegorocznej XIV edycji Europejskiego Kongresu Finansowego, który odbędzie się w dniach 10-12 czerwca w Sopocie. Związek Polskiego Leasingu jest partnerem tego wydarzenia, a także gospodarzem panelu „Oczekiwania klientów MŚP – trendy i wyzwania”.

Więcej
7 maja 2024

Rząd więcej dopłaci do elektryków

Rząd podjął decyzję o zastąpieniu planowanego podatku od posiadania samochodów spalinowych nowym programem dopłat do zakupu pojazdów elektrycznych. Ta zmiana, która jest częścią Krajowego Planu Odbudowy (KPO), ma na celu przyspieszenie przejścia na technologię zeroemisyjną.

Więcej
7 maja 2024

ZPL wysłał uwagi do pakietu deregulacyjnego

Związek Polskiego Leasingu przesłał uwagi zebrane przez branżę leasingową do pierwszego pakietu deregulacyjnego.

Więcej
26 kwietnia 2024

Podpis Prezydenta: leasing znów dla rolników

Rolnicy, zaciągając kredyt lub biorąc leasing na działalność rolniczą, będą traktowani, jak przedsiębiorcy, a w pozostałych przypadkach jak konsumenci. Prezydent podpisał nowelizację ustawy.

Więcej
26 kwietnia 2024

Wyniki I kwartału zgodne z prognozami

Firmy leasingowe udzieliły finansowania o wartości 26,4 mld zł w I kwartale tego roku. Oznacza to wzrost o 14,6 proc. w porównaniu z trzema pierwszymi miesiącami 2023 roku. To wynik zgodny z prognozami na 2024 rok.

Więcej
26 kwietnia 2024

MF: obligatoryjny KSeF od lutego 2026 roku

Obligatoryjny Krajowy System e-Faktur wejdzie w życie 1 lutego 2026 roku dla przedsiębiorców, których wartość sprzedaży przekroczyła 200 mln zł, a od 1 kwietnia 2026 roku - dla wszystkich przedsiębiorców - zapowiedział minister finansów Andrzej Domański.

Więcej
22 kwietnia 2024

Odznaczenia od Prezydenta RP dla branży leasingowej

Prezydent Andrzej Duda nadał odznaczenia państwowe osobom zasłużonym w działalności społecznej oraz dla rozwoju branży leasingowej. A także osobom wyróżniającym się w wykonywaniu pracy zawodowej.

Więcej
19 kwietnia 2024

Za nami ogromna dawka wiedzy i inspiracji – e-Leasing Day 6.0 dobiegł końca!

6. edycja e-Leasing Day jest już wspomnieniem. Dla nas to zawsze duże wyzwanie, by zagwarantować jak najciekawszy program. Zwłaszcza, gdy 6. edycja wydarzenia przypada w roku jubileuszowym dla Związku Polskiego Leasingu, czyli w 30. rocznicę naszej działalności.

Więcej
10 kwietnia 2024

Jesteś leasingobiorcą? O czym należy wiedzieć przy cesji wierzytelności z umowy leasingu

Co dzieje się, gdy firma leasingowa dokonuje cesji wierzytelności? Co to oznacza dla leasingobiorcy? Odpowiedź na te pytania może być przydatna także dla klientów firm leasingowych w restrukturyzacji.

Więcej
9 kwietnia 2024

AI, avatar i chatbot zmienią zasady gry w leasingu?

Wyjaśnia w wywiadzie Kamil Portka General Manager LeaseTech Ailleron.

Więcej
9 kwietnia 2024

Konsultacje UE dot. flot samochodowych. Weź udział w spotkaniu online!

W dniu 29 marca otrzymaliśmy z Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych propozycję stanowiska PSPA/PSNM w sprawie celów flotowych, w ramach Konsultacji UE.

Więcej
9 kwietnia 2024

Zmiany w zakresie podatku od nieruchomości po wyrokach TK z 2023 r.

Po wyrokach Trybunału Konstytucyjnego z 2023 r. Ministerstwo Finansów zostało zobowiązane do modyfikacji regulacji dotyczących przedmiotu opodatkowania podatkiem od nieruchomości.

Więcej
8 kwietnia 2024

Leasing dla rolników coraz bliżej

Rolnicy, zaciągając kredyt lub biorąc leasing na działalność rolniczą, będą traktowani, jak przedsiębiorcy, a w pozostałych przypadkach jak konsumenci.

Więcej
8 kwietnia 2024

Forma dokumentowa w projekcie deregulacyjnym

Ministerstwo Rozwoju i Technologii opublikowało projekt ustawy o zmianie niektórych ustaw w celu deregulacji prawa gospodarczego i administracyjnego oraz doskonalenia zasad opracowywania prawa gospodarczego. Tzw. pierwszy pakiet deregulacyjny został skierowany do konsultacji publicznych.

Więcej
8 kwietnia 2024

Konsultacje z MF w sprawie KSeF – zgłoś swoją opinię!

Ministerstwo Finansów poinformowało o rozpoczęciu konsultacji projektu rozwiązań prawnych w zakresie obowiązkowego e-fakturowania w Krajowym Systemie e-Faktur. Konsultacje potrwają do 19 kwietnia 2024 r.

Więcej
8 kwietnia 2024

Związek partnerem BOMIS

Związek Polskiego Leasingu objął patronatem szkolenia organizowane przez BOMIS.

Więcej
8 kwietnia 2024

Wyróżnienia dla ZPL od ZBP

Związek Polskiego Leasingu otrzymał dyplom uznania Związku Banków Polskich.

Więcej
8 kwietnia 2024

We wtorek startuje EKG

XVI Europejski Kongres Gospodarczy startuje już 7 maja. My znamy już pełen skład uczestniczek i uczestników panelu „Leasing, klimat, gospodarka”, który odbędzie się 8 maja. Start 11:30.

Więcej
22 marca 2024

Forum Leasingu za nami

Forum Leasingu – premiera raportu.

Więcej
19 marca 2024

Raport 30-lecia ZPL

Związek Polskiego Leasingu (ZPL) opublikował raport „Leasing na ścieżce transformacji. 30 lat napędzamy gospodarkę”, przygotowany wraz z EY-Parthenon.

Więcej
8 marca 2024

Forum Finansowania Agrobiznesu 2024

Związek Polskiego Leasingu, jako partner, zaprasza 27 marca na Forum Finansowania Agrobiznesu.

Więcej
8 marca 2024

Kobiety w Polsce mają własne firmy częściej niż w większości krajów UE

Polki zarządzające firmami uważają siebie za bardziej kreatywne i wielozadaniowe niż Polacy.

Więcej
7 marca 2024

Wzmocnienie głosu branży leasingowej

Pod koniec 2023 roku grono organizacji pracodawców, z którymi współpracuje Związek Polskiego Leasingu w realizacji swoich działań statutowych, powiększyło się o kolejną organizację zrzeszoną w Radzie Dialogu Społecznego czyli Pracodawców RP.

Więcej
7 marca 2024

Forma dokumentowa w leasingu

16 lutego 2024 r. w Ministerstwie Rozwoju i Technologii odbyło się posiedzenie Zespołu Doskonalenia Regulacji Gospodarczych poświęcone najpilniejszym potrzebom deregulacyjnym na które oczekują przedsiębiorcy. Wśród obszarów tematycznych, które wymagają pilnego działania wskazano m.in. leasing.

Więcej
6 marca 2024

Tak dla zmian w Ustawie o konsumenckiej pożyczce lombardowej

Branża leasingowa wyraża poparcie dla inicjatywy klubu PSL-Trzecia Droga dot. zmiany Ustawy z dnia 14 kwietnia 2023 r. o konsumenckiej pożyczce lombardowej w zakresie umożliwiającym przywrócenie sprawnego systemu finansowania rolnictwa w Polsce.

Więcej
5 marca 2024

Wszystko co należy wiedzieć o dyrektywie CSRD (Corporate Sustainability Reporting Directive)

Dyrektywa weszła w życie 5 stycznia 2023 r. i wprowadziła obowiązek raportowania w zakresie zrównoważonego rozwoju. Dyrektywa wprowadza obowiązek uwzględnienia w sprawozdaniu z działalności firmy m.in. wielu wskaźników i specyficznych informacji niezbędnych do zrozumienia wpływu firmy na zagadnienia związane ze zrównoważonym rozwojem oraz tego jak te zagadnienia wpływają na rozwój, wyniki i sytuację danej firmy.

Więcej
5 marca 2024

Weryfikacja online coraz powszechniejsza również w branży leasingowej

W dobie cyfrowej transformacji, weryfikacja online zyskuje na popularności w różnych sektorach gospodarki. Początkowo korzystały z niej głównie instytucje finansowe i ubezpieczyciele, dziś jest szeroko wykorzystywana również przez firmy leasingowe, które mocno się rozwijają w obszarze cyfryzacji swoich usług i automatyzacji procesów.

Więcej
14 lutego 2024

Nowe trendy technologiczne w leasingu

W najbliższych tygodniach TUATARA, firma konsultingowo- technologiczna wdroży, na zlecenie Alior Leasing, platformę „Alior Rent”. Jest to nowy projekt, który wpisuje się w szeroką transformację cyfrową spółki leasingowej należącej do Grupy Alior Banku.

Więcej
9 lutego 2024

Szybkie płatności mogą wzmocnić branżę leasingową

Pandemia staje się powoli mglistym wspomnieniem, ale zmiany, których była katalizatorem są doskonale widoczne, szczególnie w świecie biznesu. Istotna transformacja zaszła w podejściu klientów do usług cyfrowych. Coś, co kiedyś budziło obawy, dziś nie tylko jest powszechnie akceptowane, lecz nawet oczekiwane.

Więcej
9 lutego 2024

Istotność czynników ESG - podwójna, czyli jaka?

Unijna dyrektywa dotycząca sprawozdawczości w zakresie zrównoważonego rozwoju (CSRD - Corporate Sustainability Reporting Directive) w bieżącym roku istotnie wpłynie na zakres oraz kształt ujawnień sektora leasingowego i wynajmu.

Więcej
7 lutego 2024

Rekordowe 102 mld inwestycji sfinansowanych leasingiem w 2023 r.

Związek Polskiego Leasingu zaprezentował wyniki branży leasingowej za 2023 r. W stosunku do poprzedniego roku odnotowany został stabilny, wyraźny wzrost o 16,3 proc.

Więcej
5 stycznia 2024

Czy to już e-rewolucja
 w motoryzacji? Cykliczny raport Santander Consumer Bank

W związku z ciągle rosnącą liczbą elektryków na naszych drogach, Santander Consumer Bank S.A. wziął pod lupę temat samochodów napędzanych prądem. W swoim najnowszym raporcie „E-rewolucja w świecie motoryzacji” podsumowano jak polscy kierowcy podchodzą do tematu nietradycyjnych aut w świetle nowych regulacji unijnych.

Więcej
28 listopada 2023

Sukces konferencji „Leasing a ubezpieczenia” 2023

Dwudniowa konferencja Związku Polskiego Leasingu „Leasing a ubezpieczenia” przeszła do historii. W ciągu dwóch dni – 20 i 21 listopada – niemal 230 uczestników wzięło udział w dziewięciu panelach dyskusyjnych, czterech prelekcjach i pięciu warsztatach, a także w zajęciach integracyjnych. Zdalnie konferencję śledziło niemal 70 osób...

Więcej
9 listopada 2023

Leasing na stabilnej ścieżce wzrostu

Branża leasingowa po trzecim kwartale 2023 r. utrzymała stałe tempo wzrostu. Według danych Związku Polskiego Leasingu osiągnął on 14,8 proc., w porównaniu do tego samego okresu ubiegłego roku.

Więcej
1 sierpnia 2023

Mocne odbicie w branży leasingu to dobra koniunktura dla polskiej gospodarki i przedsiębiorców

Związek Polskiego Leasingu opublikował wyniki branży leasingowej po pierwszym półroczu 2023 r. Prognozowany przez ekspertów Związku stabilny i wyraźny wzrost osiągnął niemal 15 proc. w porównaniu z okresem sprzed roku...

Więcej
9 maja 2023

Apel w sprawie zmian w ustawie o pożyczce lombardowej

Apel ma charakter otwarty - organizacje reprezentujące środowiska dotknięte regulacją mogą do niego przystępować, aż do czasu rozwiązania problemu.

Więcej
9 lutego 2023

Leasing z dobrymi perspektywami

Związek Polskiego Leasingu opublikował wyniki branży leasingu oraz wynajmu pojazdów w 2022 roku.

Więcej
11 stycznia 2023

Monika Constant nową Prezes Zarządu ZPL

1 stycznia 2023 r. stanowisko Prezesa Zarządu Związku Polskiego Leasingu objęła Monika Constant. Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego i polsko-francuskich Studiów Master HEC/SGH, przez 20 lat była związana z francuskim biznesem, a przez ponad 13 lat pełniła funkcję Dyrektora Generalnego Francusko-Polskiej Izby Gospodarczej.

Więcej
19 grudnia 2022

Konferencja prasowa ZPL online

Zapraszamy na wideokonferencję prasową, podczas której przedstawimy wyniki polskiej branży leasingowej oraz branży wynajmu aut w I połowie 2022 r. Wideokonferencja ZPL rozpocznie się 27 lipca (środa) br. o godzinie 10:00 i będzie transmitowana na platformie ClickMeeting.

Więcej
28 listopada 2022

ZPL zorganizował pierwszą konferencję „Leasing a ubezpieczenia”

28 listopada 2022 r. w Warszawie odbyła się konferencja Związku Polskiego Leasingu „Leasing a ubezpieczenia". Było to pierwsze wydarzenie branżowe w Polsce na styku leasingu i ubezpieczeń. Celem projektu było zwiększanie bezpieczeństwa klientów, aktywów i procedur transakcyjnych w branży leasingowej. Przedstawiciele obydwu branż zapowiedzieli kontynuację wspólnych spotkań i konferencji.

Więcej
27 lipca 2022

Stabilne 6 miesięcy w branży leasingowej

– W ciągu pierwszych sześciu miesięcy 2022r. firmy leasingowe udzieliły łącznego finansowania o wartości 42 mld zł. Jest to wynik niższy o 2,8 proc. niż przed rokiem. – Całkowita wartość aktywnego portfela branży leasingowej na koniec czerwca 2022 r., była na poziomie 172,7 mld zł, co oznacza 7,1 proc. wzrost r/r...

Więcej
22 lipca 2022

Andrzej Sugajski tymczasowym prezesem ZPL

Rada Związku Polskiego Leasingu podjęła decyzję o powołaniu Andrzeja Sugajskiego, dotychczasowego dyrektora generalnego ZPL, na stanowisko prezesa Związku Polskiego Leasingu. Decyzja Rady ZPL jest związana z rezygnacją Tomasza Sudaja ze stanowiska prezesa ZPL. 

Więcej
6 czerwca 2022

Nowe władze Związku Polskiego Leasingu

Pod koniec maja br. odbyło się Walne Zgromadzenie Związku Polskiego Leasingu. Wybory do organów statutowych organizacji, sprawozdania z działalności, dyskusje dotyczące aktualnej sytuacji rynkowej i kierunków strategicznych zmian ZPL - to najważniejsze punkty agendy zebrania polskiej branży leasingowej.

Więcej
28 kwietnia 2022

e-Leasing Day – najważniejsze wydarzenie branży leasingowej w Polsce

10 maja 2022 r. odbędzie się już czwarta edycja „e-Leasing Day". Udział w tym wydarzeniu wezmą przede wszystkim firmy z sektora branży leasingowej oraz IT. Tematem przewodnim tegorocznej konferencji będzie cyfrowe wsparcie dla procesów w leasingu. 

Więcej
31 marca 2022

Informacja o Kongresie Consumer Finance

Kongres Consumer Finance odbędzie się 14 grudnia 2021r. w Warszawie w Centrum Giełdowym (ul. Książęca 4). Związek Polskiego Leasingu został partnerem tego największego branżowego forum dyskusyjnego poświęconego wyzwaniom, problemom i perspektywom rynku consumer finance.

Więcej
30 marca 2022

Stanowisko Związku Polskiego Leasingu

Związek Polskiego Leasingu, niezależnie od indywidualnych decyzji i komunikatów poszczególnych firm leasingowych, zwraca uwagę na ryzyka, związane z wykorzystywaniem środków transportu w ruchu międzynarodowym, w aktualnej sytuacji za wschodnią granicą Polski.

Więcej
25 marca 2022

Firmy leasingowe ostrzegają przed nowym sposobem działania przestępców

Klienci firm leasingowych bywają namawiani przez pośredników, zajmujących się wywożeniem pojazdów z Polski do Francji, do zawierania umów leasingowych, a następnie podnajęcia aut. Z takiej inwestycji obiecywane są ogromne zyski, reklamowane jako dochód pasywny. Często jednak klient firm leasingowej nie ma świadomości ryzyka, jakie za tym idzie oraz kontroli nad tym, co się dzieje z pojazdem. Nie wie, gdzie się znajduje, ani kto go użytkuje.

Więcej
15 lutego 2022

Bardzo dobry rok branży leasingowej

Związek Polskiego Leasingu, reprezentujący polski sektor leasingowy podał, że w 2021r. firmy leasingowe udzieliły łącznego finansowania na poziomie 88 mld zł.

Więcej
9 lutego 2022

Konferencja prasowa ZPL online 09.02

Wideokonferencja prasowa Związku Polskiego Leasingu odbędzie się 15 lutego br. o godzinie 10.00. Podczas wydarzenia przedstawimy wyniki polskiej branży leasingowej oraz branży wynajmu aut w 2021 r. W czasie konferencji, która odbędzie się w formie zdalnej, zaprezentujemy także prognozy dla rynku leasingu na koniec 2022 r.

Więcej
28 stycznia 2022

Jak dziś finansować inwestycje?

W 2021r. we wszystkich 27 krajach UE, ponad 75% firm MŚP posiłkowało się zew. źródłami finansowania - pokazują wyniki badania zrealizowanego przez Komisję Europejską.

Więcej
1 grudnia 2021

Tomasz Sudaj prezesem Związku Polskiego Leasingu

Tomasz Sudaj, ekspert związany z branżą leasingową i finansową od blisko 20 lat, został powołany 1 grudnia 2021r. na stanowisko prezesa Związku Polskiego Leasingu (ZPL). Nowy Prezes ZPL będzie dbał o sprawy Związku i reprezentował branżę leasingową w Polsce w relacji z innymi podmiotami. Jest to nowa funkcja utworzona w ramach zmienionej struktury polskiej organizacji leasingowej.

Więcej
29 listopada 2021

Wyróżnienia Fleet Leader 2021

Sześć wyróżnień Fleet Leader 2021 redakcja magazynu Fleet przyznała podczas Konferencji Fleet Market Week Online, która odbyła się w dniach od 23 do 26 listopada br. Jednym z wyróżnionych jest Andrzej Sugajski, dyrektor generalny ZPL.

Więcej
15 listopada 2021

Informacja o Kongresie Consumer Finance 14.12

Kongres Consumer Finance odbędzie się 14 grudnia 2021 roku w Warszawie w Centrum Giełdowym (ul. Książęca 4). Związek Polskiego Leasingu został partnerem tego największego branżowego forum dyskusyjnego poświęconego wyzwaniom, problemom i perspektywom rynku consumer finance.

Więcej
28 października 2021

Zapraszamy do udziału w Kongresie Antyfraudowym

XII Kongres Antyfraudowy odbędzie się 4 listopada w Hotelu Marriott w Warszawie. Kongres zajmuje się problemem wyłudzeń, fraudów na rynku finansowym. Problem ten jest szczególnie ważny dla podmiotów rynku finansowego, które na zjawisko fraudów narażone są w codziennej działalności. ZPL jako partner wspiera zarówno kongres jak i badanie nadużyć w sektorze finansowym.

Więcej
27 października 2021

Zaproszenie na CEE’21 Conference

SME Banking Club po raz siódmy organizuje międzynarodową konferencję dla przedstawicieli sektora finansowego. Partnerem wydarzenia, które będzie miało swoją premierę 25 listopada br. został ZPL.

Więcej
19 października 2021

Krajowy rynek leasingu na dużym plusie

Związek Polskiego Leasingu, analizując dane polskiego sektora leasingowego podał, że w ciągu trzech pierwszych kwartałów 2021r. firmy leasingowe udzieliły finansowania o łącznej wartości 68,2 mld zł, przy wysokiej 41,2 proc. dynamice rynku (dane ZPL po trzech kwartałach 2020/ 2021). Od początku roku wzrosła wartość nowych kontraktów dotyczących pojazdów lekkich (37,9% r/r), pojazdów ciężarowych (85,8% r/r) oraz maszyn i urządzeń (25,8% r/r).

Więcej
13 października 2021

Europejski rynek leasingu budzi się – wskazują na to wyniki I połowy 2021 r.

Europejska branża leasingowa, po ubiegłorocznym spowolnieniu związanym z pandemią COVID-19, w I połowie 2021 r. wstąpiła na ścieżkę wzrostu. Polski sektor leasingu utrzymuje stabilną 6. pozycję w Europie.

Więcej
9 września 2021

Związek Polskiego Leasingu na ścieżce zmian

Związek Polskiego Leasingu wszedł w następną fazę strategicznych zmian. Nowy statut Związku, przyjęty przez Walne Zebranie w maju 2021r., opisuje sposób działania ZPL i nową strukturę organizacyjną.

Więcej
2 września 2021

Konferencja 02.09

9 września 2021 roku w warszawskim hotelu Marriott odbędzie się stacjonarna konferencja dla firm leasingowych i faktoringowych „Risk and Supervision Meeting 2021".

Więcej
31 sierpnia 2021

Kongres Nowej Mobilności i Manufaktura Elektromobilności

Związek Polskiego Leasingu, jako partner branżowy Kongresu Nowej Mobilności (KNM), czyli wydarzenia poświęconego Elektromobilności i przyszłości sektora transportu, zaprasza na początku października do Łodzi.

Więcej
31 sierpnia 2021

Zmiany w leasingu mogą mieć wpływ na poziom krajowych inwestycji

Każde zmiany, które ograniczają preferencje związane z korzystaniem z leasingu, będą mieć negatywny wpływ na poziom krajowych inwestycji - powiedział Andrzej Sugajski, Dyrektor Generalny Związku Polskiego Leasingu, oceniając projekty zmian podatkowych, opisanych w ramach programu Polski Ład.

Więcej
29 lipca 2021

Branża leasingowa szybko odrabia straty

W I połowie 2021 r. branża leasingowa udzieliła łącznego finansowania o wartości 40,5 mld zł, przy dynamice rynku na poziomie 36,2% (r/r).

Więcej
20 lipca 2021

Konferencja prasowa ZPL online 29.07

Wideokonferencja prasowa Związku Polskiego Leasingu odbędzie się 29 lipca br. o godzinie 11.00. Podczas wydarzenia przedstawimy wyniki polskiej branży leasingowej oraz branży wynajmu aut w I połowie 2021 r. W czasie konferencji, która odbędzie się w formie zdalnej, zaprezentujemy także prognozy dla rynku leasingu na koniec 2021 r.

Więcej
14 czerwca 2021

Polski leasing i EFL kończą 30 lat!

Polski rynek leasingu kończy 30 lat! Jego rówieśnikiem jest EFL, który powstał w 1991 roku jako jedna z pierwszych firm leasingowych w Polsce.

Więcej
10 czerwca 2021

Robert Antczak wzmocnił KW ZPL

Robert Antczak, Prezes Zarządu Polskiego Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów (PZWLP) oraz Dyrektor Generalny Arval Polska dołączył do Komitetu Wykonawczego Związku Polskiego Leasingu (ZPL). Na stanowisku zastąpił Rafała Merka.

Więcej
8 czerwca 2021

Od 4 czerwca nowe auto można zarejestrować u dealera

Organizacje reprezentujące wynajem i leasing aut oraz dealerów samochodów wypracowały wspólnie propozycję standardu rynkowego adaptującego branżę do nowego rozwiązania.

Więcej
26 maja 2021

Początek strategicznych zmian w ZPL

Polska organizacja leasingowa weszła w kolejną fazę strategicznych zmian, zapoczątkowanych w 2020r. Zostały one zatwierdzone podczas ostatniego Walnego Zebrania ZPL, a dotyczą najważniejszych od blisko 30 lat zmian statutu, struktury organizacyjnej oraz modelu działania Związku Polskiego Leasingu.

Więcej
13 maja 2021

e-Leasing Day 3.0 wirtualnie

25 maja 2021r., w wirtualnej przestrzeni, odbędzie się trzecia odsłona konferencji „e-Leasing Day". Podczas wydarzenia firmy z sektora IT zaprezentują sposoby wykorzystania nowych technologii w biznesie leasingowym, a tematem przewodnim wszystkich wystąpień będzie zarządzanie projektami.

Więcej
10 maja 2021

BGK wdraża gwarancje leasingu

Mikro, małe i średnie firmy otrzymają nowe ułatwienie w dostępie do finansowania. Gwarancje BGK dla leasingu wykorzystują środki Paneuropejskiego Funduszu Gwarancyjnego. Pomogą wygenerować akcję leasingową o wartości 5,6 mld zł i wesprą przedsiębiorców oraz polską gospodarkę w trudnym okresie pandemii koronawirusa. Nowe gwarancje BGK zabezpieczą do 80 proc. kwoty leasingu lub pożyczki leasingowej bez odsetek oraz kosztów związanych z ich udzieleniem.

Więcej
15 lutego 2021

W 2021r. rynek leasingu wróci do poziomu finansowania sprzed pandemii

Związek Polskiego Leasingu, reprezentujący polski sektor leasingowy podał, że w 2020r. firmy leasingowe udzieliły łącznego finansowania na poziomie 70,1 mld zł.

Więcej
8 lutego 2021

Leasing napędza elektromobilność - kiedy zobaczymy milion „elektryków” na polskich drogach?

Głównym odbiorcą nowych samochodów na polskim rynku są przedsiębiorcy – w 2020 roku zarejestrowali oni 72,6% nowych samochodów osobowych (311 tys. sztuk)

Więcej
26 stycznia 2021

Leasing najbardziej istotny, rośnie znaczenie dotacji

Jak wynika z badania Komisji Europejskiej (SAFE 2020), leasing pozostaje najbardziej istotnym źródłem finansowania dla polskich firm z sektora MŚP. Drugim najczęściej wskazywanym instrumentem jest linia kredytowa, a trzecim - dotacje. Wśród najważniejszych problemów z jakimi zmagają się przedsiębiorcy, wymieniane są kwestie kadrowe, regulacyjne i inne problemy - w tym problemy związane ze skutkami pandemii COVID-19.

Więcej
21 stycznia 2021

Konferencja prasowa online 15.02

Konferencja prasowa online Związku Polskiego Leasingu pt. „Podsumowanie wyników 2020 r. na rynku leasingu i wynajmu aut" odbędzie się 15 lutego 2021r. o godzinie 10.00

Więcej
15 stycznia 2021

${title}

Paweł Pach, prezes zarządu PKO Leasing, został wybrany na stanowisko Przewodniczącego Komitetu Wykonawczego Związku Polskiego Leasingu (KW ZPL) podczas ostatniego posiedzenia komitetu.

Więcej
8 grudnia 2020

Marcin Balicki w Zarządzie Leaseurope

Polska branża leasingowa ma nowego reprezentanta w Zarządzie Leaseurope, europejskiej federacji leasingowej, zrzeszającej krajowe związki leasingowe. Marcin Balicki, Wiceprzewodniczący Komitetu Wykonawczego Związku Polskiego Leasingu i Prezes Zarządu Millennium Leasing został powołany na 2-letnią kadencję.

Więcej
7 grudnia 2020

Europejski rynek leasingu hamuje

Europejski rynek leasingu w 2019r. osiągnął 6 proc. wzrost dynamiki w zakresie wartości nowych umów leasingowych, jednak najnowsze dane z połowy tego roku pokazują 24,1 proc. spadek finansowania leasingiem w Europie. Polska branża leasingowa zarówno na koniec 2019r. jak i w połowie 2020r. zajmowała 6. pozycję w Europie.

Więcej
6 listopada 2020

Rozmawiamy o nowym systemie dopłat do samochodów elektrycznych

Związek Polskiego Leasingu uczestniczy w konsultacjach prowadzonych przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) w zakresie wypracowania nowego system dystrybucji dopłat do samochodów elektrycznych.

Więcej
29 października 2020

Zapraszamy na elektromobilni.pl

Liderzy elektromobilności w Polsce połączyli siły i wspólnie zapoczątkowali jedną z najbardziej kompleksowych inicjatyw edukacyjnych w Europie. Celem kampanii elektromobilni.pl jest wzrost świadomości społecznej w zakresie zeroemisyjnych technologii w transporcie.

Więcej
26 października 2020

Firmy leasingowe sfinansowały inwestycje o wartości 48,5 mld zł

Związek Polskiego Leasingu, reprezentujący polski sektor leasingowy podał, że w ciągu trzech pierwszych kwartałów 2020r. firmy leasingowe udzieliły finansowania o łącznej wartości 48,5 mld zł, przy ujemnej dynamice rynku na poziomie -15,2% r/r. (dane ZPL po trzech kwartałach 2020r.).


Więcej
31 sierpnia 2020

Polskie MŚP teoretycznie są eko

Prezentacja wyników raportu EFL „Zielona energia w MŚP. Pod lupą"

Więcej
29 lipca 2020

Covid-19 wpłynął na wyniki leasingu

Związek Polskiego Leasingu przedstawił analizę dotyczącą wpływu covid-19 na gospodarkę i wyniki branży leasingowej w pierwszej połowie 2020r. W omawianym czasie firmy leasingowe udzieliły łącznego finansowania na poziomie 29,8 mld zł, przy dynamice rynku -24% r/r. Pozytywna wiadomość płynąca od leasingodawców mówi o dodatnim wyniku całego aktywnego portfela branży na koniec czerwca 2020r. ( +0,6 % r/r).

Więcej
8 lipca 2020

Związek Polskiego Leasingu zyskał nowego partnera

BPS Leasing spółka z Grupy BPS, największego zrzeszenia banków spółdzielczych w Polsce, dołączyła właśnie do Związku Polskiego Leasingu.

Więcej
2 lipca 2020

Barometr COVID-19: sektor MŚP potrzebuje rok na rekonwalescencję po koronawirusie

Pod koniec maja br., czyli po prawie trzech miesiącach od wybuchu epidemii koronawirusa w Polsce, widać zdecydowanie więcej optymizmu w sektorze MŚP niż jeszcze miesiąc wcześniej.

Więcej
17 czerwca 2020

Ewa Łuniewska na czele polskiej branży leasingowej

Ewa Łuniewska, prezes ING Lease Polska, podczas ostatniego posiedzenia KW ZPL została wybrana na stanowisko Przewodniczącej Komitetu Wykonawczego Związku Polskiego Leasingu. Po raz pierwszy, w 26-letniej historii polskiej organizacji leasingowej, to stanowisko zostało powierzone kobiecie.

Więcej
3 czerwca 2020

Silniejszy zarząd ZPL na trudne czasy

Pod koniec maja 2020r. odbyło się Walne Zgromadzenie Związku Polskiego Leasingu. Poza raz pierwszy, w 26-letniej historii polskiej organizacji leasingowej, zebranie zostało przeprowadzone w wirtualnej rzeczywistości.

Więcej
19 maja 2020

Leasing hamuje od początku roku

Wyniki branży leasingowej, podobnie jak wyniki całej polskiej gospodarki wyhamowały w pierwszych miesiącach 2020 roku.

Więcej
15 kwietnia 2020

Proces windykacji w dobie obecnego kryzysu wywołanego pandemią

Dziś już nikt nie ma najmniejszych wątpliwości, że przed nami najtrudniejszy czas dla gospodarki, problem dziś mają wszystkie branże, a więc wszyscy klienci sektora finansowego, jedni w mniejszym, inni w większym stopniu.

Więcej
10 kwietnia 2020

Przedsiębiorcy leasingowi apelują do Ministra Finansów

Zgodnie ze swoimi zapowiedziami branża leasingowa pracuje nad wdrożeniem pakietu osłonowego dla swoich klientów, aby umożliwić odroczenie spłaty zobowiązań leasingowych. Jak się okazuje nie każdy z przedsiębiorców może być takimi wakacjami leasingowymi objęty bez konsekwencji podatkowych.

Więcej
8 kwietnia 2020

Ułatwienia w zawieraniu umów leasingu nie dla wszystkich

W kolejnym pakiecie pomocowym, tzw. tarczy 2.0, którym zajmuje się Sejm, znalazł się długo oczekiwany przez branżę leasingową przepis usprawniający proces zawierania umów leasingu i ich późniejszego aneksowania, czyli możliwość zawierania i zmieniania umów w formie dokumentowej.

Więcej
3 kwietnia 2020

Informacja o podjętych działaniach

Związek Polskiego Leasingu bierze udział w pracach nad kolejnym pakietem ustaw w ramach tzw. „Tarczy antykryzysowej 2.0.”

Więcej
1 kwietnia 2020

Komentarz ekspercki Związku Polskiego Leasingu

Firmy członkowskie stowarzyszone w Związku Polskiego Leasingu zauważają wpływ COVID-19 na gospodarkę. Dlatego branża leasingowa podjęła szereg działań osłonowych na rzecz polskich przedsiębiorców, takich jak umożliwienie odroczenia bieżących zobowiązań na okres od 3 do 6 miesięcy oraz wskazała na konieczne do podjęcia dalsze działania osłonowe.

Więcej
31 marca 2020

Komunikat Związku Polskiego Leasingu nr 2

Działania podejmowane przez branżę leasingową na rzecz utrzymania pozytywnego trendu w inwestycjach finansowanych w leasingu.

Więcej
17 marca 2020

Stanowisko ZPL i PZWiLP w związku z przeciwdziałaniem skutkom epidemii COVID-19

Branże leasingu jak i wynajmu udowodniły kilkukrotnie w swej historii a ostatnio w trakcie kryzysu 2008-2010, że są przygotowane by z sukcesem mierzyć się ze skutkami spowolnienia gospodarczego.

Więcej
4 lutego 2020

77,8 miliardów w leasingu -wyniki sektora leasingowego w 2019r.

Łączne finansowanie udzielone przez polską branżę leasingową w 2019 r. wyniosło 77,8 mld zł.

Więcej
10 stycznia 2020

Flotowe Prawo 2020 w eksperckim wydaniu

Czy czekają nas ważne zmiany prawno-podatkowe, istotne dla firm użytkujących samochody służbowe? Czy schematy podatkowe to fiskalna „pajęczyna" zastawiona m.in. na firmy posiadające i użytkujące floty samochodowe?

Więcej
9 stycznia 2020

${title}

Leasing jest najbardziej istotnym źródłem finansowania dla 63% małych i średnich firm działających w Polsce - wynika z badania Komisji Europejskiej. Na poziomie europejskim pierwsze miejsce zajmuje linia kredytowa, a drugie leasing.

Więcej
9 stycznia 2020

Kalendarium ZPL

Konferencja prasowa Związku Polskiego Leasingu dotycząca wyników branży leasingowej w 2019r. odbędzie się 4 lutego 2020r. o godzinie 11.00, w siedzibie Konfederacji Lewiatan, przy ul. Zbyszka Cybulskiego 3 w Warszawie.

Więcej
13 grudnia 2019

${title}

Do Komitetu Wykonawczego Związku Polskiego Leasingu (ZPL) zostali wybrani dwaj nowi członkowie: Radosław Woźniak oraz Rafał Merk. Komitet Wykonawczy ZPL, który liczy obecnie ośmiu reprezentantów, kieruje bieżącą działalnością polskiej organizacji leasingowej.

Więcej
6 grudnia 2019

Firmy leasingowe sfinansowały inwestycje o wartości 56,9 mld zł

56,9 mld zł wyniosła wartość wszystkich kontraktów sfinansowanych przez polską branżę leasingową w ciągu pierwszych dziewięciu miesięcy tego roku.

Więcej
19 listopada 2019

Europejski sektor leasingowy rośnie, lecz w wolniejszym tempie

Dane opublikowane przez europejską federację leasingową Leaseurope pokazują, że wartość nowych kontraktów leasingowych zawartych w Europie w ciągu pierwszych sześciu miesięcy 2019r. wyniosła 183,1 mld euro i była wyższa o 3,4 proc. r/r (w porównaniu z I połową 2018r.).

Więcej
7 listopada 2019

Targi Fleet Market 2019 – spotkanie biznesu z motoryzacją

Ogólnopolskie Targi Motoryzacyjne i Biznesowe Fleet Market odbędą się 20 listopada br. w hali Global EXPO w Warszawie. Związek Polskiego Leasingu został partnerem wspierającym wydarzenie.

Więcej
9 października 2019

Rosną udziały polskiej branży leasingowej w Europie

Europejski rynek leasingu w 2018r. osiągnął wartość 386,4 mld euro, przy +7,7 proc. wzroście r/r.

Więcej
8 października 2019

BOŚ Leasing – Eko Profit w Związku Polskiego Leasingu

Spółka BOŚ Leasing - Eko Profit dołączyła do grona podmiotów stowarzyszonych w Związku Polskiego Leasingu.

Więcej
8 października 2019

Zapraszamy na V Międzynarodową Konferencję Bankowców MŚP w Warszawie

21 i 22 października 2019 w Warszawie odbędzie się piąta międzynarodowa konferencja z udziałem bankowców z sektora MŚP, firm faktoringowych oraz leasingowych organizowana przez SME Banking Club. Wydarzenie zyskało patronat Związku Polskiego Leasingu.

Więcej
3 października 2019

Pracujemy nad cyfrowym standardem faktury – digitalizacja procesu zakupu przedmiotu

Na początku XXI wieku firmy z branży FMCG mierzyły się z obsługą setek tysięcy zamówień rocznie, złożonych z wielu pozycji każda. Faktury do zamówień były rozliczane przez liczne zespoły, które porównywały faktury, z zamówieniami wygenerowanymi z systemów sieci handlowych.

Więcej
20 września 2019

Skuteczne praktyki flotowe podczas Fleet Management Forum

W ramach tegorocznej 12 edycji Fleet Management Forum, 8 października i 14 listopada 2019 r. w Warszawie odbędą się flotowe spotkania szkoleniowo-networkingowe. ZPL został partnerem wydarzenia.

Więcej
16 września 2019

IV Targi EkoFlota – Motoryzacja przyszłości

Targi EkoFlota - Motoryzacja Przyszłości odbędą się w Poznaniu, na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, miejscu niezwykle ważnym dla branży motoryzacyjnej. Wydarzenie merytorycznie wspiera Związek Polskiego Leasingu.

Więcej
13 września 2019

Apel 55 organizacji pracodawców ws. utrzymania limitu składek na ZUS

Związek Polskiego Leasingu i 54 inne organizacje pracodawców 12 września br. wystosowały do premiera Mateusza Morawieckiego apel.

Więcej
4 września 2019

V edycja Kongresu Pośrednictwa Finansowego już w październiku

W imieniu Konferencji Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce (KPF) zapraszamy do udziału w Kongresie Pośrednictwa Finansowego. Tegoroczna edycja Kongresu odbędzie się w Hotelu Marriott, 2 października 2019 roku. Związek Polskiego Leasingu został patronem instytucjonalnym wydarzenia.

Więcej
4 września 2019

Zaproszenie na IV FORUM BOMIS® WYCENY 2019

Czy standaryzacja oceny i wyceny środków i megaukładów technicznych (potocznie: maszyn i urządzeń) finansowanych przez banki i firmy leasingowe jest potrzebna? To pytanie będzie kanwą konferencji IV FORUM BOMIS® WYCENY 2019.

Więcej
13 sierpnia 2019

Kolejna edycja Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw już w październiku

Kolejna edycja Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw zbliża się wielkimi krokami. W dniach 16 - 18 października już po raz 9. przedsiębiorcy spotkają się przedstawicielami najwyższych władz państwowych, samorządowych, kluczowych instytucji kultury i świata nauki.

Więcej
31 lipca 2019

${title}

Portfel aktywnych umów leasingowych rozwija się (+15% r/r), jednak dynamika nowych kontraktów leasingowych wyhamowała w I połowie tego roku.

Więcej
8 lipca 2019

Leasing siłą napędową inwestycji i rozwoju polskich firm

W tym i kolejnym roku firmy chcą inwestować. Takie cele stawia sobie 74% średnich i 61% małych firm1.


Więcej
28 czerwca 2019

${title}

Maciej Witucki został wybrany prezydentem Lewiatana. Henryka Bochniarz objęła stanowisko przewodniczącej Rady Głównej Konfederacji.

Więcej
18 czerwca 2019

${title}

Branża leasingowa wzrastała w ciągu ostatnich 25 lat o ok. 19 proc. rocznie. Także kolejne lata powinny być dla niej bardzo dobre. Niewykluczone jednak, że za sprawą wchodzącego na rynek pokolenia milenialsów będzie musiała zmienić formułę działania.

Więcej
18 czerwca 2019

Współpraca definiuje działania Związku Polskiego Leasingu

Pod koniec maja w Warszawie, odbyło się Walne Zebranie Związku Polskiego Leasingu, podczas którego przeprowadzono wybory do Komitetu Wykonawczego i innych organów statutowych polskiej organizacji leasingowej, reprezentującej 90 proc. rynku leasingu w Polsce.

Więcej
7 czerwca 2019

eleasingday.pl

Wystartowała nowa strona konferencji E-Leasing Day 2.0

Więcej
1 czerwca 2019

Zaproszenie na E_Leasing Day 2.0

10 czerwca 2019r. w Warszawie, w Warsaw Plaza Hotel odbędzie się druga edycja „E-Leasing Day". Jest to jedyne tego typu wydarzenie w Polsce, w całości poświęcone digitalizacji leasingu. W 2018r. ta nowa inicjatywa Związku Polskiego Leasingu zgromadziła w Warszawie ponad 100 osób.

Więcej
30 maja 2019

Konferencja E-Leasing Day 2.0 już 10 czerwca w Warszawie

Prezentujemy program drugiej edycji konferencji „E-Leasing Day". 

Więcej
13 maja 2019

${title}

Wstępne dane europejskiej federacji Leaseurope pokazują, że europejski rynek leasingu w 2018r. zanotował 7,3 proc. wzrost w porównaniu z poprzednim rokiem. Polska branża leasingowa dzięki wysokiemu poziomowi finansowania przedsiębiorstw awansowała z 7. na 5. miejsce w europejskim rankingu. To najwyższa lokata zajmowana przez polską branżę leasingową w historii.

Więcej
10 maja 2019

${title}

Ostatnie 30 lat to okres intensywnego rozwoju polskiej gospodarki, budowy jej instytucji, w tym tworzenia regulacji, czas integracji z Unią Europejską, ponad dwukrotny wzrost liczby przedsiębiorstw i pojawienie się leasingu jako źródła finansowania ich inwestycji. Przez 25 z 30 lat transformacji branża leasingowa wspierała procesy rozwojowe polskiej gospodarki.

Więcej
30 kwietnia 2019

Grupa DBK dołączyła do Związku Polskiego Leasingu

Spółka NL Leasing, należąca do Grupy DBK, jednogłośnie została przyjęta do Związku Polskiego Leasingu na ostatnim posiedzeniu Komitetu Wykonawczego ZPL.

Więcej
20 lutego 2019

Zaproszenie na Kongres Sektora FinTech

Od kilku lat obserwujemy istotny wpływ sektora FinTech na sektor usług finansowych w Polsce. Dziś możemy już mówić o rewolucji w sposobie funkcjonowania usług finansowych i wielu innych aspektów rynku finansowego. Organizowane przez KPF zyskało patronat Związku Polskiego Leasingu.

Więcej
11 lutego 2019

${title}

Polska branża leasingowa ma za sobą bardzo udany rok. W 2018r. firmy raportujące do Związku Polskiego Leasingu sfinalizowały transakcje o łącznej wartości 82,6 mld zł.

Więcej
11 lutego 2019

Risk and Supervision Meeting 2019 – trwają zapisy na konferencję

6 marca 2019 roku odbędzie się druga edycja „Risk and Supervision Meeting". Spotkanie zyskało patronat Związku Polskiego Leasingu.

Więcej
16 stycznia 2019

Otwieramy się na nowe media

Wystartował oficjalny profil Związku Polskiego Leasingu na LinkedIn.

Więcej
10 stycznia 2019

Firmy mają coraz lepszy dostęp do finansowania - wyniki europejskiego badania SAFE

Największymi problemami polskich przedsiębiorców z sektora MŚP jest w dalszym ciągu pozyskiwanie wykwalifikowanych pracowników oraz zdobywanie nowych klientów.

Więcej
8 stycznia 2019

Kalendarium ZPL 2019

Wynikowa konferencja prasowa Związku Polskiego Leasingu, odbędzie się 11 lutego 2019r. o godzinie 11.00, w siedzibie Konfederacji Lewiatan, przy ul. Zbyszka Cybulskiego 3 w Warszawie.

Więcej
2 stycznia 2019

Flotowe Prawo - samochody w firmie 2019

Zmiany w opodatkowaniu wydatków flotowych, sposoby zarządzania umowami leasingu oraz wynajmu w perspektywie wchodzącego nowego standardu rachunkowości to najważniejsze tematy spotkania konferencyjno - szkoleniowego z cyklu „Flotowe Prawo". Organizowane przez KPF zyskało patronat Związku Polskiego Leasingu.

Więcej
4 grudnia 2018

${title}

Europejski rynek leasingu w pierwszej połowie 2018r. osiągnął wartość 168 mld euro, przy wzroście 7,8 proc. r/r. Takie wyniki podała europejska federacja Leaseurope, do której należą krajowe stowarzyszenia leasingowe (w Polsce - Związek Polskiego Leasingu)

Więcej
19 listopada 2018

Podatkowe zmiany w zakresie leasingu pojazdów lekkich

Zmiany dotyczące nabywania oraz użytkowania pojazdów lekkich w działalności gospodarczej - czyli samochodów osobowych i dostawczych do 3,5 t - zostały uchwalone i mają wejść w życie w 2019 roku.

Więcej
9 listopada 2018

ZPL zaprasza na konferencję

Związek Polskiego Leasingu został partnerem V edycji międzynarodowej konferencji „November Credit & Collection Days", która odbędzie się 15 listopada w Hotelu Warszawianka w Jachrance k. Warszawy.

Więcej
8 listopada 2018

Zaproszenie na Alternative Mobility

16 listopada br. w Centrum Targowo - Kongresowym Ptak Warsaw Expo odbędzie się Konferencja „Alternative Mobility and Fleet Conference". organizowane przez KPF zyskało patronat Związku Polskiego Leasingu.

Więcej
30 października 2018

Targi Fleet Market – mobilność biznesu!

Ogólnopolskie Targi Motoryzacyjne i Biznesowe Fleet Market odbędą się 21 listopada br. w nowym miejscu - w hali Global EXPO w Warszawie, przy ul. Modlińskiej 6D.

Więcej
22 października 2018

${title}

Związek Polskiego Leasingu, reprezentujący polski sektor leasingowy podał, że w ciągu trzech pierwszych kwartałów 2018r. branża leasingowa sfinansowała aktywa inwestycyjne o łącznej wartości 58,2 mld zł, przy wzroście rynku na poziomie +18,7% r/r (dane ZPL po trzech kwartałach 2018r).

Więcej
1 października 2018

II Forum BOMIS WYCENY 2018

Zapobieganie defraudacjom przy finansowaniu inwestycji zabezpieczanych na maszynach i urządzeniach to temat konferencji, która odbędzie się 22 października w Poznaniu.

Więcej
1 października 2018

O leasingu w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii

Najnowsza oferta wsparcia dla przedsiębiorców w ramach programów UE, praktyczne zastosowanie leasingu w działalności MŚP, czy znaczenie leasingu dla polskiej gospodarki to tylko niektóre tematy spotkania, które odbędzie się 11 października w Warszawie.

Więcej
1 października 2018

Skuteczne praktyki flotowe

Tematyka ubezpieczeń, szkodowości, zarządzania i finasowania floty wypełni dwa dni spotkań szkoleniowo-networkingowym, organizowanych w ramach jedenastej edycji Fleet Management Forum (17.10.2018 i 13.11.2018). ZPL został partnerem wydarzenia.

Więcej
25 września 2018

Konwencja Leaseurope 2018 - Wenecja

Tegoroczna Konwencja Leaseurope „Annual Convention of the European Leasing & Automotive Rental Industry" odbędzie się w Wenecji w dniach 4 i 5 października 2018r.

Więcej
24 września 2018

8. Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw – merytorycznie, wartościowo, bezpłatnie!

17-19 października 2018 r. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odbędzie się 8. edycja Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw.

Więcej
18 września 2018

V Kongres Pośrednictwa Finansowego

Konferencja Przedsiębiorstw Finansowych zaprasza do udziału w IV Kongresie Pośrednictwa Finansowego. Kongres odbędzie się w Warszawie, 2 października 2018 roku. Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął Związek Banków Polskich, Związek Polskiego Leasingu, Polski Związek Faktorów, Izba Domów Maklerskich, Fundacja EFPA Polska oraz Warszawski Instytut Bankowości.

Więcej
5 września 2018

Wysoka popularność leasingu w Europie - wyniki europejskiego sektora leasingowego w 2017r.

Europejski rynek leasingu na koniec 2017 roku osiągnął wartość 384,1 mld euro rosnąc +9,4 % r/r. Ożywienie było obserwowane we wszystkich głównych grupach środków trwałych.

Więcej
31 lipca 2018

${title}

Związek Polskiego Leasingu, reprezentujący polski sektor leasingowy podał, że w I połowie 2018r. branża leasingowa sfinansowała inwestycje polskich firm o łącznej wartości 38,9 mld zł, przy 19,7 proc. dynamice rynku r/r. Z roku na rok rośnie udział firm leasingowych w finansowaniu inwestycji, szczególnie inwestycji firm w ruchomości.

Więcej
15 czerwca 2018

Nowe propozycje resortu finansów – czy leasing przestanie się opłacać ?

Niedawna zapowiedź Minister Finansów - Teresy Czerwińskiej, odnosząca się do nowego limitu dla kosztów amortyzacji samochodów osobowych oraz zrównania progu kosztów amortyzacji samochodów osobowych z kosztami leasingu, spowodowała szereg komentarzy odnoszących się do korzyści podatkowych związanych z usługami leasingowymi i przyszłości tych usług po ewentualnych zmianach przepisów podatkowych.

Więcej
11 czerwca 2018

Mocniejszy zespół ZPL w Leaseurope

W ostatnim czasie Związek Polskiego Leasingu rozszerzył reprezentacje polskiej branży leasingowej w grupach i komitetach roboczych Leaseurope. Na forum europejskim polska organizacja jest aktywna od ponad 20 lat.

Więcej
4 czerwca 2018

${title}

Delegaci obecni podczas Walnego Zebrania Związku Polskiego Leasingu zdecydowali o przedłużeniu kadencji trzech członków Komitetu Wykonawczego ZPL na kolejne dwa lata.

Więcej
30 maja 2018

ZPL zaprasza na targi EkoFlota

III Międzynarodowe Targi EkoFlota: Innowacje, Ekologia, Mobilność będą wydarzaniem unikatowym w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. Partnerem merytorycznym targów, które odbędą się w dniach 15-16 czerwca w Warszawie, został Związek Polskiego Leasingu.

Więcej
17 maja 2018

Fleet Derby 2018 – 7. edycja plebiscytu flotowego

W 7. edycji ogólnopolskiego plebiscytu Fleet Derby 2018, dodano kategorię - Fleet Manager Roku 2018. Wyłącznym organizatorem plebiscytu jest redakcja miesięcznika Fleet, a partnerem wydarzenia Związek Polskiego Leasingu.

Więcej
14 maja 2018

Cyfrowa weryfikacja dowodu rejestracyjnego pojazdu i polisy OC coraz bliżej

Sejm przyjął zmiany w ustawie Prawo o ruchu drogowym, autorstwa Ministerstwa Cyfryzacji.

Więcej
10 maja 2018

Walne Zebranie ZPL już 24 maja

Walne Zebranie Związku Polskiego Leasingu coraz bliżej. 

Więcej
26 kwietnia 2018

${title}

Cyfryzacja sektora leasingowego, mobilne kanały dostępu, szanse i zagrożenia wynikające z „uberyzacji branży leasingowej", dyrektywa PSD2, elektroniczny podpis czy niezakłócony dostęp do rejestrów danych - to wybrane tematy, które pojawiły się podczas pierwszej edycji „E-Leasing Day", konferencji zorganizowanej przez Związek Polskiego Leasingu pod koniec kwietnia.

Więcej
25 kwietnia 2018

21,1 proc. dynamika polskiej branży leasingowej po I kw. 2018r.

W pierwszym kwartale 2018r. branża leasingowa sfinansowała inwestycje o łącznej wartości 18,6 mld zł, przy 21,1 proc. wzroście rynku (r/r).

Więcej
10 kwietnia 2018

Konferencja E-Leasing Day już 19 kwietnia 2018r. w Warszawie

Związek Polskiego Leasingu w strategii działania, przyjętej na lata 2018 - 2020, zarysował obszary priorytetowe dla sektora.

Więcej
28 marca 2018

Europejski rynek leasingu na stabilnym kursie, polski rynek utrzymuje wysoką dynamikę

Leaseurope, europejska federacja leasingowa podała wstępne wyniki rozwoju europejskiego rynku leasingu w ubiegłym roku.

Więcej
20 marca 2018

Grzegorz Szymański nowym Prezesem PZWLP

Polski Związek Wynajmu i Leasingu Pojazdów (PZWLP) wybrał nowe władze. Na czele organizacji stanął Grzegorz Szymański, który na co dzień jest Prezesem Arval Polska. Nowy Prezes organizacji należy do władz Związku od maja 2015 r. PZWLP jest członkiem zbiorowym Związku Polskiego Leasingu.

Więcej
20 lutego 2018

Flotowe Trendy 2018

Zmiany jakie zachodzą w samochodach, usługach i innych flotowych produktach sprawiają, że rozwiązania, które jeszcze nie tak dawno doskonale się sprawdzały, dziś szybko stają się przestarzałe. Magazyn EuroFlota zaprasza do udziału w konferencji targowo - networkingowej z cyklu Flotowe Trendy. Związek Polskiego Leasingu został partnerem wydarzenia.

Więcej
30 stycznia 2018

Stabilny wzrost rynku leasingu w 2017r.

Związek Polskiego Leasingu, reprezentujący polski sektor leasingowy, podsumował ubiegły rok. W 2017r. branża leasingowa sfinansowała inwestycje polskich firm o łącznej wartości 67,8 mld zł.

Więcej
23 stycznia 2018

Istotne zmiany w rachunkowości dla części firm - materiał edukacyjny dla leasingobiorców

Nowy Międzynarodowy Standard Sprawozdawczości Finansowej nr 16 (MSSF16) dotyczący leasingu, zacznie obowiązywać spółki raportujące oraz sporządzające sprawozdania finansowe według międzynarodowych standardów (MSR/MSSF) 1 stycznia 2019 roku.

Więcej
10 stycznia 2018

Kalendarium ZPL 2018

Wynikowa konferencja prasowa Związku Polskiego Leasingu odbędzie się we wtorek, 30 stycznia 2018r. o godzinie 12.00 w siedzibie Konfederacji Lewiatan, przy ul. Zbyszka Cybulskiego 3.

Więcej
20 grudnia 2017

Życzenia Bożonarodzeniowe


Więcej
19 grudnia 2017

Związek Polskiego Leasingu przyjął strategię działania na lata 2018-2020

Związek Polskiego Leasingu, reprezentujący polski sektor leasingowy przyjął strategię na lata 2018 - 2020.

Więcej
30 listopada 2017

10,5 proc. dynamika europejskiego rynku leasingu - ożywienie widoczne we wszystkich kategoriach aktywów

Wartość nowych kontraktów leasingowych zawartych w Europie w ciągu pierwszych sześciu miesięcy 2017r. wyniosła 164,3 mld euro.


Więcej
29 listopada 2017

Relacja z Targów Motoryzacyjnych i Biznesowych FLEET MARKET 2017

22 listopada br. w Warszawie, po raz dziewiąty odbyły się targi motoryzacyjno - biznesowe Fleet Market.

Więcej
24 listopada 2017

Raporty i badania: Milenialsi w MŚP

Milenialsi chętnie otwierają swoją działalność, a motywacji do tego dostarczają im przede wszystkim takie czynniki jak zwiększenie dochodów (45 proc.), niezależność (39 proc.) oraz niechęć do pracy na etacie (35 proc.).

Więcej
27 października 2017

O przyszłości leasingu i faktoringu w Krakowie

23 i 24 listopada br. odbędzie się trzecia edycja międzynarodowej konferencji „CEE SME Banking Conference”. ZPL, jako patron, zachęca do udziału w wydarzeniu.

Więcej
23 października 2017

MŚP kiedy inwestują - sięgają po leasing - wyniki branży leasingowej po 3 kwartałach 2017

Związek Polskiego Leasingu, reprezentujący polski sektor leasingowy podał, że w okresie od stycznia do końca września br. firmy leasingowe sfinansowały inwestycje polskich firm o wartości 47,9 mld zł. Dynamika branży leasingowej w tym czasie wyniosła 12,9 % r/r. 

Więcej
3 października 2017

Europejski Kongres MŚP odpowie przedsiębiorcom

Jak zwiększyć zyski? Gdzie i kiedy promować swoją działalność? W jaki sposób zabezpieczyć interesy firmy? Jak współpracować z samorządem? Tego wszystkiego dowiedzą się uczestnicy Europejskiego Kongresu MŚP. Na uczestników czeka rzetelna i praktyczna wiedza, którą będą mogli przekuć w biznesowy sukces. Związek Polskiego Leasingu został organizacją wspierającą kongres i biznesowym partnerem merytorycznym sesji poświęconej finansowaniu MŚP ze środków pozaunijnych.

Więcej
2 października 2017

Graj w zielone

Związek Polskiego Leasingu został parterem II Międzynarodowych Targów EkoFlota: Innowacje, Ekologia, Mobilność. Wydarzenie odbędzie się w dniach 6-7 października 2017 r. w Centrum Targowo-Kongresowym w Warszawie.

Więcej
19 września 2017

Wyraźny wzrost zainteresowania leasingiem w Europie

Federacja Leaseurope, reprezentująca europejski rynek leasingu podała, że w 2016 roku wartość wszystkich nowych umów leasingowych, zawartych w Europie wyniosła 333,7 mld euro, co oznacza +10,3 proc. wzrost rynku w stosunku do 2015r.

Więcej
31 lipca 2017

Leasing wspiera inwestycje MMŚP

Warszawa, 31.07.17: Związek Polskiego Leasingu, reprezentujący polski sektor leasingowy podał, że dynamika branży leasingowej w I połowie 2017 roku wyniosła 11,6% r/r. Oznacza to, że w ciągu pierwszych sześciu miesięcy roku firmy leasingowe udzieliły łącznego finansowania w wysokości 31,8 mld zł. Odbiorcami ich usług są głównie mikro i małe firmy.

Więcej
12 lipca 2017

Kalendarium ZPL 2017

Prezentacja wyników rynku leasingu po I połowie 2017r.odbędzie się 31 lipca br. ZPL zaprasza na konferencję prasową.

Więcej
28 czerwca 2017

Nagrody flotowe magazynu Fleet wręczone

20 czerwca br. redakcja magazynu Fleet wręczyła nagrody flotowe. Uhonorowano 23 finalistów ogólnopolskiego plebiscytu „Fleet Derby 2017” oraz 14 laureatów testów samochodowych „Fleet Cars&Vans oraz „Fleet Auto Premium”. Organizatorem wydarzeń był wydawca magazynu „Fleet”, natomiast przedstawiciele ZPL uczestniczyli w prowadzonych testach.

Więcej
22 czerwca 2017

Konwencja Leaseurope 2017

Tegoroczna Konwencja Leaseurope odbędzie się w dniach 5-6 października na Malcie. To najważniejsze spotkanie reprezentantów europejskiej branży leasingowej i firm skoncentrowanych wokół wynajmu pojazdów, co roku gromadzi ponad 450 uczestników z 30 krajów.

Więcej
12 czerwca 2017

Kongres Infrastruktury Polskiej 2017: Co po 2020 r.?

Co czeka Polskę po zakończeniu obecnej perspektywy budżetowej Unii Europejskiej? Skąd brać pieniądze na realizację inwestycji infrastrukturalnych po znaczącym zmniejszeniu strumienia funduszy z UE? Problemy te będą głównym tematem debaty otwierającej V Kongres Infrastruktury Polskiej 2017, który już 19 czerwca w Warszawie. ZPL został patronem honorowym kongresu.

Więcej
31 maja 2017

Nowe otwarcie w Związku Polskiego Leasingu

25 maja 2017r. odbyło się Walne Zebranie Związku Polskiego Leasingu. Podczas spotkania delegaci podsumowali ubiegły rok oraz zaakceptowali zarys strategii ZPL na lata 2017-2020.

Więcej
19 maja 2017

Leasing powinien być wykorzystywany do realizacji zadań publicznych

Istniejące regulacje prawne nie sprzyjają wykorzystaniu leasingu do realizacji zadań publicznych, w tym w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego. Związek Polskiego Leasingu, członek Konfederacji Lewiatan proponuje usunięcie niepotrzebnych barier prawnych w finansowaniu zadań publicznych w formie leasingu.

Więcej
19 maja 2017

Narodowe forum przewoźników i menedżerów transportu

Redakcja czasopisma „Transport i Spedycja" wraz ze Związkiem Pracodawców „Transport i Logistyka Polska" organizują kolejną edycję konferencji Trans & Log, która zostanie poświęcona przyczynom trudnej sytuacji polskich przewoźników w Europie. Partnerem merytorycznym spotkania został Związek Polskiego Leasingu.

Więcej
18 kwietnia 2017

Dwucyfrowy wzrost polskiego rynku leasingu w I kw. 2017r.

Związek Polskiego Leasingu, reprezentujący polski sektor przedsiębiorstw leasingowych podał, że w pierwszych trzech miesiącach 2017r. branża leasingowa sfinansowała łączne inwestycje o wartości 15 mld zł, przy dynamice rynku na poziomie 12,7% (r/r).

Więcej
17 kwietnia 2017

Dalszy harmonijny wzrost europejskiego rynku leasingu w 2016r.

W 2016 r. europejska branża leasingowa odnotowała dynamikę na poziomie 11,2 % (r/r). Był to najlepszy wynik rynku europejskiego od 2007 r. Dynamika polskiego rynku leasingu na koniec 2016 r. wyniosła 16,6 %, a wartość nowych umów wynosząca 13,3 mld euro (tj. 58,1 mld zł), pozwoliła zachować Polsce wysoką, szósta pozycję w rankingu europejskim.

Więcej
14 kwietnia 2017

Życzenia Wielkanocne 2017


Więcej
21 lutego 2017

Flotowe Trendy w 2017 w trzech odsłonach

Związek Polskiego Leasingu został partnerem trzech konferencji targowo - networkingowych z cyklu „Flotowe Trendy", organizowanych przez magazyn EuroFlota w 2017r. Wydarzenie będzie miało trzy odrębne odsłony poświęcone ważnym flotowym obszarom tematycznym.

Więcej
31 stycznia 2017

Branża leasingowa napędza rozwój MŚP - w ubiegłym roku sfinansowała 58,1 mld zł inwestycji

Warszawa, 31.01.17: Związek Polskiego Leasingu, reprezentujący polski sektor przedsiębiorstw leasingowych podał, że branża leasingowa w 2016r., sfinansowała inwestycje o łącznej wartości 58,1 mld zł, przekraczając wynik z 2015 roku (49,8 mld zł).

Więcej
13 stycznia 2017

Kalendarium ZPL 13.01

Prezentacja wyników rynku leasingu za 2016 - zaplanowana na koniec stycznia br.

Więcej
12 grudnia 2016

Polak w nowym Zarządzie Leaseurope

Polska ma swojego przedstawiciela w nowym Zarządzie Leaseurope, federacji reprezentującej europejski rynek leasingu. Mieczysław Woźniak, wiceprzewodniczący Komitetu Wykonawczego Związku Polskiego Leasingu został właśnie wybrany na kolejną, 2- letnią kadencję.

Więcej
2 grudnia 2016

Raporty i badania: „Leasing Index” – wyniki badań leasingu w Polsce

Z badań „Leasing Index" przeprowadzonych przez PMR Research na zlecenie BZ WBK Leasing wynika, że korzystanie z leasingu (obecnie lub w przeszłości) deklaruje 36 proc. polskich przedsiębiorstw segmentu MŚP.

Więcej
1 grudnia 2016

Flotowe Prawo 2017

Podczas szkolenia „Flotowe prawo", eksperci i praktycy rynku opowiedzą o zapowiedziach zmian oraz o najnowszych interpretacjach przepisów prawno-podatkowych. Partnerem spotkania został Związek Polskiego Leasingu.

Więcej
1 grudnia 2016

Raporty i badania: Inwestycje MŚP pod lupą: po latach rozkwitu, czeka nas rok zastoju. Dlaczego nie inwestują?

Inwestycje MŚP pod lupą: po latach rozkwitu, czeka nas rok zastoju. Dlaczego nie inwestują? Stabilny wzrost Polski od okresu transformacji to efekt przede wszystkim inwestycji zrealizowanych przez przedsiębiorstwa, do których przyznaje się aż 86% mikro, małych i średnich firm.


Więcej
29 listopada 2016

Dwie kolejne firmy dołączają do ZPL

Związek Polskiego Leasingu przyjmuje dwie kolejne firmy członkowskie. BMW Financial Services dołączyło do ZPL w listopadzie br., natomiast od początku 2017r. w strukturach organizacji zacznie funkcjonować Fraikin Polska.

Więcej
24 listopada 2016

Ministerstwo Finansów wsłuchuje się w głos przedsiębiorców

Ministerstwo Finansów w projekcie datowanym na 23 listopada 2016 roku uwzględniło postulaty przedsiębiorców, aby nie wprowadzać ograniczeń w dokonywaniu odpisów amortyzacyjnych, zaliczaniu do kosztów uzyskania przychodu opłat leasingowych, czynszu najmu i innych wydatków związanych eksploatacją samochodu osobowego.

Więcej
17 listopada 2016

18 premier jednego dnia, w jednym miejscu

O tym, że targi Fleet Market są ważnym wydarzeniem motoryzacyjnym, świadczy liczba polskich premier nowych modeli. Z roku na rok premier jest coraz więcej, a w tym roku aż osiemnaście. ZPL został partnerem merytorycznym wydarzenia.

Więcej
27 października 2016

Dwucyfrowy wzrost europejskiego rynku leasingu

Federacja Leaseurope, na podstawie danych zebranych od krajowych stowarzyszeń leasingowych podała, że wartość europejskiego rynku leasingu w I połowie 2016r. wzrosła o 13,2 proc. w stosunku do tego samego okresu ubiegłego roku.

Więcej
24 października 2016

${title}

Związek Polskiego Leasingu, reprezentujący polską branżę leasingową podał, że w ciągu trzech pierwszych kwartałów roku, firmy leasingowe sfinansowały aktywa o łącznej wartości 42 mld zł. Dynamika branży w okresie od stycznia do końca września 2016r. wyniosła 17,1%.

Więcej
24 października 2016

Wyniki za trzy kwartały 2016 roku

Związek Polskiego Leasingu, reprezentujący polską branżę leasingową podał, że w ciągu trzech pierwszych kwartałów roku, firmy leasingowe sfinansowały aktywa o łącznej wartości 42 mld zł. Dynamika branży w okresie od stycznia do końca września 2016r. wyniosła 17,1%.


Więcej
19 października 2016

Zaproszenie na Targi Eko Flota

Związek Polskiego Leasingu został partnerem I Międzynarodowych Targów Floty Ekologicznej „Eko Flota 2016: Innowacje, ekologia, mobilność", organizowanych 20.10.2016, w Warszawie, przez wydawcę magazynu „Menadżer Floty".

Więcej
6 października 2016

O ochronie danych osobowych

Szanse i ryzyka dla przedsiębiorstw w przededniu wejścia w życie unijnej reformy przepisów o ochronie danych osobowych - to hasło drugiej edycji Krajowej Konferencji Ochrony Danych Osobowych, która odbędzie się 19 października w budynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

Więcej
6 października 2016

Zaproszenie na konferencję NCDD

Związek Polskiego Leasingu został partnerem III edycji międzynarodowej konferencji „November Credit & Collection Days", która odbędzie się w dniach 3-4 listopada w Hotelu Narvil w Serocku k. Warszawy.

Więcej
4 października 2016

Szkolenie Fleet Management FORUM

11 października 2016 r. w Warszawie odbędzie się kolejne, organizowane przez magazyn EuroFlota, spotkanie szkoleniowo-networkingowe z cyklu FLEET MANAGEMENT FORUM. Parterem wydarzenia został Związek Polskiego Leasingu.

Więcej
4 października 2016

VI Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw

„Trzy dni dla innowacji" to hasło wiodące VI Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw, największego w Europie wydarzenia dla firm tego sektora.

Więcej
9 września 2016

ZPL zaprasza na Kongres Pośrednictwa Finansowego KPF

II edycja Kongresu Pośrednictwa Finansowego KPF odbędzie się w Warszawie, 4 października 2016 r. W tym ważnym, dla sektora finansowego wydarzeniu, według szacunków organizatora - Konferencji Przedsiębiorstw Finansowych - będzie uczestniczyło ok 200 osób.

Więcej
24 sierpnia 2016

Silna pozycja leasingu w Europie

Europejski rynek leasingu na koniec 2015 roku osiągnął wartość 314,9 mld euro, przy 9,4 proc. wzroście (r/r). Polska branża leasingowa z 16,3 proc. dynamiką znajduje się w gronie sześciu największych rynków leasingu w Europie - wskazują najnowsze dane Leaseurope.

Więcej
27 lipca 2016

${title}

Dynamika rynku leasingu w I połowie 2016 roku wyniosła 17,7 %. 28,1 mld zł to łączne finansowanie udzielone przez leasingodawców w br

Więcej
20 lipca 2016

Nadużycia na rynku finansowym - kolejna edycja badania

Techniki wyłudzeń są nieustannie ulepszane, dlatego polski rynek finansowy nie pozostaje bierny i szuka nowych rozwiązań do skutecznej walki z przestępcami. Cennym narzędziem są wyniki projektu badawczego, który od 7 lat, prowadzi KPF z firmą doradczą EY oraz Związkiem Polskiego Leasingu.

Więcej
11 lipca 2016

Kalendarium ZPL 27.06.2016

Prezentacja wyników rynku leasingu po I połowie 2016r. już wkrótce. 

Więcej
27 czerwca 2016

Andrzej Krzemiński ponownie na czele ZPL

Andrzej Krzemiński - prezes Raiffeisen Leasing po czteroletniej przerwie, po raz drugi został wybrany na stanowisko przewodniczącego Komitetu Wykonawczego Związku Polskiego Leasingu.

Więcej
8 czerwca 2016

Konwencja Leaseurope 2016 – Ateny

Tegoroczna Generalna Konwencja Leaseurope „European Leasing & Consumer Credit Industry" odbędzie się w Atenach (Grecja) w dniach 6 i 7 października 2016r.

Więcej
3 czerwca 2016

Zaproszenie na szkolenie Flotowe Prawo

22 czerwca 2016 r. w Warszawie odbędzie się III edycja spotkania szkoleniowo-networkingowego FLOTOWE PRAWO, któremu patronuje ZPL.

Więcej
24 maja 2016

Leasing wspiera rozwój MMŚP

80 proc. małych firm, które korzysta lub korzystało z leasingu jest zadowolonych z tej formy finansowania. W opinii przedsiębiorców leasing jest elastyczniejszą formą finansowania niż kredyt. 

Więcej
10 maja 2016

Nowi członkowie Związku Polskiego Leasingu

Do Związku Polskiego Leasingu, organizacji reprezentującej 90 proc. rynku przystąpiły dwie nowe spółki leasingowe - Alior Leasing oraz Leasing Polski.

Więcej
9 maja 2016

ZPL zaprasza do udziału we Fleet Management Forum

10 maja, podczas VII. edycji Fleet Management Forum eksperci branży flotowej przedstawią najważniejsze kwestie związane z doborem samochodów użytkowych i budową efektywnej floty.

Więcej
20 kwietnia 2016

Rynek leasingu wzrósł o 23 %

Pierwszy kwartał roku okazał się bardzo dobry dla branży leasingowej.

Więcej
18 kwietnia 2016

Wybory do władz i innych organów statutowych ZPL

14 kwietnia 2016 r., w Serocku pod Warszawą, odbyło się Walne Zebranie Związku Polskiego Leasingu, podczas którego zostały przeprowadzone wybory do władz ZPL.

Więcej
12 kwietnia 2016

Przedstawiciel branży leasingowej we władzach Lewiatana

11 kwietnia br. podczas Zgromadzenia Ogólnego Konfederacji Lewiatan, odbyły się wybory Rady Głównej oraz Zarządu.

Więcej
6 kwietnia 2016

Walne Zebranie ZPL już 14 kwietnia

14 kwietnia w Serocku k. Warszawy odbędzie się Walne Zebranie ZPL będące, zgodnie ze statutem organizacji, najwyższą władzą Związku.

Więcej
24 marca 2016

Życzenia Wielkanocne 2016

Wesołych Świąt Wielkanocnych życzy Związek Polskiego Leasingu

Więcej
22 marca 2016

Sławomir Wontrucki nowym Prezesem PZWLP

Polski Związek Wynajmu i Leasingu Pojazdów wybrał nowe władze. Prezesem PZWLP został Sławomir Wontrucki, który na co dzień zarządza firmą LeasePlan Fleet Management Polska.

Więcej
22 marca 2016

Co wybrać leasing czy kredyt?

Blisko 60 proc. nakładów inwestycyjnych firm z segmentu MMŚP pochodzi ze środków własnych. Jednak koncentracja na własnych zasobach może skutecznie blokować dalszy rozwój przedsiębiorstw i ich zagraniczną ekspansję - z tego względu warto skorzystać z zewnętrznego finansowania.

Więcej
16 marca 2016

Warsztat Floty Auto Biznes

Związek Polskiego Leasingu patronuje warsztatowi flotowemu "Najlepsze praktyki w zarządzaniu flotą", organizowanemu przez czasopismo Flota Auto Biznes.

Więcej
10 marca 2016

Zbliżają się Flotowe Trendy 2016

Związek Polskiego Leasingu, patronuje branżowej konferencji networkingowo-wystawienniczej „FLOTOWE TRENDY 2016". Organizatorem wydarzenia jest magazyn Euroflota.

Więcej
3 lutego 2016

Konferencje ZPL 03.02.2016

28 stycznia eksperci Związku Polskiego Leasingu oraz Polskiego Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów, ogłosili wyniki firm leasingowych i firm z sektora CFM, wypracowane w 2015r.

Więcej
28 stycznia 2016

Branża leasingowa sfinansowała inwestycje o wartości blisko 50 mld zł

Wyniki ogłoszone przez Związek Polskiego Leasingu pokazują, że branża leasingowa w 2015r. odnotowała 16,3 proc. wzrost wartości nowych kontraktów.

Więcej
14 stycznia 2016

Leaseletter ZPL

W strefie dla członków ZPL pojawił się Leaseletter. W pierwszym, w tym roku, numerze można przeczytać na temat: poszukiwania innowacji, rosnącego znaczenia leasingu, spraw europejskich czy istotnych dla branży wydarzeń.

Więcej
11 stycznia 2016

Kalendarium ZPL 28.01

Prezentacja wyników branży leasingowej za 2015r. 

Więcej
1 grudnia 2015

Polski rynek leasingu jednym z sześciu najważniejszych rynków Europy

Europejski rynek leasingu w pierwszej połowie br. osiągnął 9,2 proc. dynamikę przy 140,5 mld euro wartości inwestycji sfinansowanych w tym okresie. Wyniki polskiej branży leasingowej pozwoliły jej awansować na szóste miejsce w Europie.


Więcej
27 października 2015

Związki leasingu z transportem

Związek Polskiego Leasingu w wynikach rynku leasingu ogłoszonych po trzech kwartałach roku, wskazuje na dalszy wzrost w zakresie finansowania transportu ciężkiego (12,8 proc. r/r). Przedstawiciele branży leasingowej w związku z trudnościami sektora transportu międzynarodowego, uważnie obserwują i analizują sytuację firm transportowych.


Więcej
20 października 2015

Leasing wspiera inwestycje firm

Analizy branży leasingowej pokazują, że polscy przedsiębiorcy coraz chętniej korzystają z leasingu. Z danych Związku Polskiego Leasingu, ogłoszonych po III kwartale wynika, że kluczowe pozostają inwestycje w pojazdy osobowe i lekkie dostawcze, maszyny i urządzenia oraz środki transportu.


Więcej
16 września 2015

Kapitał na rozwój - nowe możliwości

Związek Polskiego Leasingu zaprasza do udziału w konferencjach realizowanych w ramach cyklu „Kapitał na rozwój - nowe możliwości". Podczas regionalnych spotkań eksperci - praktycy przybliżą właścicielom mikro, małych, średnich i dużych firm różne źródła finansowania inwestycji.

Więcej
14 września 2015

Centrum europejskiej przedsiębiorczości po raz piąty w Katowicach

Szerokie spektrum tematów to tylko jeden powodów, dla których warto wziąć udział w V Europejskim Kongresie Małych i Średnich Przedsiębiorstw.Związek Polskiego Leasingu jako organizacja wspierająca zaprasza do zapisywania się na poszczególne wydarzenia i sesje plenarne. W tym roku osobna sesja zostanie poświęcona leasingowi.

Więcej
10 września 2015

Dni dla biznesu

Dni dla Biznesu to cykl wydarzeń skierowanych do małych i średnich przedsiębiorstw, które odbędą się w dniach 1-2 października 2015 r. w ośrodku Targi Kielce. Związek Polskiego Leasingu przyjął honorowy patronat na tym wydarzeniem, a jego przedstawiciele wezmą udział w dyskusji poświęconej źródłom finansowania dla firm, ze szczególnym uwzględnieniem nowej perspektywy unijnej.

Więcej
10 września 2015

Zaproszenia ZPL

24 września w Hotelu Marriott w Warszawie odbędzie się I edycja Kongresu Pośrednictwa Finansowego, organizowanego przez Konferencję Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce. Kongres uzyskał Patronat Honorowym Związku Polskiego Leasingu.

Więcej
30 lipca 2015

Konferencje ZPL 2015

28 lipca, podczas spotkania z mediami, eksperci Związku Polskiego Leasingu opublikowali wyniki branży po I połowie roku.


Więcej
28 lipca 2015

Polski leasing na ścieżce wzrostu

Znaczenie leasingu w finansowaniu inwestycji w Polsce systematycznie rośnie. Wyniki ogłoszone przez Związek Polskiego Leasingu po I półroczu pokazują, że branża leasingowa odnotowała 13,2 proc. wzrost wartości nowych kontraktów, dzięki sfinansowaniu aktywów o łącznej wartości niemal 24 mld zł.

Więcej
15 lipca 2015

Właściciele flot samochodowych nie poniosą konsekwencji za kierujących

We wtorek, 14 lipca podkomisja nadzwyczajna odrzuciła poselski projekt nowelizacji ustawy - Prawo o ruchu drogowym, w zakresie nakładania kar administracyjnych. Projekt zakładał możliwość przeniesienia sankcji z kierowcy na właściciela pojazdu.


Więcej
13 lipca 2015

Europejczycy chętnie korzystają z leasingu

Europejski rynek leasingu osiągnął rekordową wartość 276 miliardów Euro inwestycji sfinansowanych w 2014 r., przy 9,5 proc. wzroście w stosunku do 2013r.


Więcej
13 lipca 2015

Kalendarium ZPL 13.07

28 lipca, o godzinie 11.00, w siedzibie Konfederacji Lewiatan, przy ul. Zbyszka Cybulskiego 3, odbędzie się konferencja prasowa Związku Polskiego Leasingu.

Więcej
9 lipca 2015

Zapraszamy na jubileuszową edycję Moto Safety Day 2015

11 lipca przy molo w Sopocie, po raz dziesiąty odbędzie się Moto Safety Day, wydarzenie promujące kulturę motoryzacyjną i bezpieczeństwo na drodze. Związek Polskiego Leasingu został partnerem honorowym wydarzenia.

Więcej
30 czerwca 2015

Odliczenie podatku VAT od paliwa bardziej dostępne po 1 lipca

1 lipca br. wchodzą w życie przepisy dotyczące możliwości odliczenia podatku VAT od eksploatacji pojazdów służbowych do 3,5 tony. Dzięki tym zmianom, przedsiębiorcy wykorzystujący pojazd do celów mieszanych, za tankowanie zapłacą mniej. Niezmienne obowiązują przepisy pozwalające na pełne odliczenie podatku, jednak pod pewnymi warunkami.


Więcej
29 czerwca 2015

Stanowiska ZPL

Wspólne stanowisko siedmiu izb gospodarczych w sprawie projektu ustawy o zmianie ustawy o UOKiK.

Więcej
19 maja 2015

Zmiany we władzach Związku Polskiego Leasingu 2015

Przedstawiciele firm członkowskich zasiadający w Komitecie Wykonawczym ZPL, podczas ostatniego posiedzenia, powierzyli Wojciechowi Rybakowi, prezesowi Millennium Leasing stanowisko przewodniczącego KW ZPL. Natomiast kandydatura Mieczysława Woźniaka, wiceprzewodniczącego KW ZPL i prezesa mLeasing została zgłoszona do zarządu Leaseurope.

Więcej
18 maja 2015

Właściciel, a nie kierowca zapłaci karę

Przedsiębiorcy, zwłaszcza z branż leasingu, wynajmu i transportowej, krytykują poselski projekt nowelizacji ustawy - Prawo o ruchu drogowym.

Więcej
13 maja 2015

Skuteczne praktyki w zarządzaniu flotą

19 maja i 18 czerwca w Warszawie odbędą się dwa spotkania szkoleniowe Fleet Managment Forum „Skuteczne praktyki w zarządzaniu flotą". Związek Polskiego Leasingu został partnerem branżowym wydarzenia.

Więcej
8 maja 2015

Łatwiejsze zasady rozliczania funduszy UE w leasingu

Przedsiębiorcy, którzy będą chcieli skorzystać z funduszy unijnych w nowej perspektywie budżetowej UE i jednocześnie z zalet leasingu, będą mogli otrzymać pełną kwotę dopłaty jednorazowo - mówią o tym nowe wytyczne MIR. Dotychczas firmy czekały kilka lat na wypłatę pełnej kwoty dotacji.


Więcej
8 maja 2015

Plany i wyzwania wielkopolskich MMŚP

27 kwietnia 2015 w Pile odbyła się konferencja „Plany i wyzwania wielkopolskich MMŚP w 2015 roku", której tematem przewodnim była kondycja wielkopolskiego sektora mikro, małych i średnich przedsiębiorstw.

Więcej
22 kwietnia 2015

Stabilne wyniki leasingu po I kwartale 2015

Ponad 10,5 mld złotych klienci firm leasingowych przeznaczyli na sfinansowanie dóbr ruchomych i nieruchomości przy pomocy leasingu i pożyczki w I kwartale 2015r. W większości były to inwestycje w dobra ruchome: pojazdy osobowe i dostawcze, ciężarowe oraz maszyny i urządzenia.


Więcej
7 kwietnia 2015

Europejski rynek leasingu na stabilnej ścieżce wzrostu

Leaseurope, organizacja reprezentująca interesy europejskiej branży leasingowej, podała wstępne wyniki za 2014r. Wartość nowej produkcji wzrosła o 8,4 proc. osiągając tempo wzrostu porównywalne z rekordowymi wynikami z 2007r. Polska utrzymuje wysoką 21,3 proc. dynamikę.


Więcej
31 marca 2015

Nowe prawo o ruchu drogowym nie poprawi bezpieczeństwa

Polska branża leasingowa 2014 rok zaliczyła do udanych. Firmy raportujące do Związku Polskiego Leasingu wypracowały 21,3 proc. wzrost i łączne finansowanie na poziomie 42,8 mld zł, przy czym w przeważającej części były to transakcje odnoszące się do dóbr ruchomych.

Więcej
18 marca 2015

Wzmocniona reprezentacja Komitetu Wykonawczego ZPL

18 marca br. w Serocku k. Warszawy odbyło się Walne Zebranie Związku Polskiego Leasingu.

Więcej
27 lutego 2015

Konferencja FLOTOWE TRENDY 2015

Zmiany techniczne i technologiczne, nowe paliwa i rozwiązania w dziedzinie bezpieczeństwa ruchu drogowego, nowości w zakresie zarządzania czy finansowania to wybrane tematy imprezy FLOTOWE TRENDY 2015, magazynu Euroflota. ZPL patronuje temu wydarzeniu.

Więcej
23 lutego 2015

Konferencja: Plany i wyzwania pomorskich MMŚP

Zagadnienie konkurencyjności sektora MMŚP w regionie pomorskim to temat przewodni konferencji organizowanej 27 lutego, przez Konfederację Lewiatan i Pomorski Związek Pracodawców Lewiatan.

Więcej
20 lutego 2015

Zapraszamy na Forum Fleet Mangerów

31 marca w Warszawie odbędzie się Forum Fleet Managerów „Samochód w firmie".

Więcej
16 lutego 2015

10 lat PZWLP

Polski Związek Wynajmu i Leasingu Pojazdów obchodzi w 2015 roku jubileusz 10 lecia działalności.

Więcej
5 lutego 2015

Rekordowe wyniki branży leasingowej w 2014r.

2 lutego 2015r., w siedzibie Konfederacji Lewiatan, została zorganizowana konferencja prasowa Związku Polskiego Leasingu, podczas której zaprezentowano wyniki branży za 2014r.

Więcej
2 lutego 2015

Nieprzerwany wzrost na rynku leasingu

Polska branża leasingowa 2014 rok zaliczyła do udanych. Firmy raportujące do Związku Polskiego Leasingu wypracowały 21,3 proc. wzrost i łączne finansowanie na poziomie 42,8 mld zł, przy czym w przeważającej części były to transakcje odnoszące się do dóbr ruchomych. Łączna wartość aktywnego portfela branży na koniec 2014r. (76,1 mld zł) jest porównywalna z wartością salda kredytów inwestycyjnych, udzielonych firmom przez banki.


Więcej
21 stycznia 2015

Kalendarium ZPL 2015

2 lutego, o godzinie 11.00, w siedzibie Konfederacji Lewiatan odbędzie się konferencja prasowa Związku Polskiego Leasingu.

Więcej
7 stycznia 2015

Szkolenie Flotowe prawo 2015

14 stycznia 2015 r. odbędzie się spotkanie szkoleniowo- networkingowe „Flotowe prawo", dotyczące zmian przepisów prawnych i obciążeń fiskalnych, związanych z wykorzystywaniem samochodów służbowych w firmach. Związek Polskiego Leasingu jest partnerem wydarzenia.

Więcej
22 grudnia 2014

Życzenia Bożonardzeniowe 2014

Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku życzy Związek Polskiego Leasingu.

Więcej
18 grudnia 2014

Plany i prognozy MMŚP na kolejne lata

Z badań kondycji sektora MMŚP wynika, że priorytetami biznesowymi przedsiębiorców na następne dwa lata będą m.in.: oparcie działań o strategię, inwestycje zwiększające możliwości produkcyjne firm oraz inwestycje w rozwój zawodowy pracowników.

Więcej
11 grudnia 2014

ZPL na konwencji Leasing Life

27 listopada w warszawskim hotelu InterContinetal odbyło się doroczne spotkanie branży leasingowej organizowane przez magazyn Leasing Life. Związek Polskiego Leasingu był partnerem merytorycznym wydarzenia.

Więcej
10 grudnia 2014

Młodzi na rynku pracy

Ukazał się czwarty raport sektorowy z serii „Pod lupą". Poprzednie edycje publikacji zostały poświęcone: obszarowi MŚP (MŚP pod lupą), firmom na rynku agro (Agro pod lupą) oraz przedsiębiorstwom funkcjonującym w sektorze transportowym (Transport pod lupą). Tegoroczny raport „Młodzi na rynku pracy. Pod Lupą", którego patronem jest Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, poświęcony jest problemom młodych na rynku pracy. Związek Polskiego Leasingu korzysta z danych badawczych zawartych w raportach sektorowych firm członkowskich.


Więcej
28 listopada 2014

Polski leasing liderem regionu

Jak podaje Leaseurope, europejski rynek leasingu wzrósł w pierwszej połowie 2014 roku o 9,3 proc. a jego wartość wyniosła 127 miliardów euro. Według najnowszych danych Polska utrzymuje pozycje lidera wśród krajów Europy Środkowo-Wschodniej.


Więcej
27 listopada 2014

CESSIO 2014 przyznane

26 listopada w Warszawie podczas V Kongresu Zarządzania Należnościami, odbyło się wręczenie nagrody Cessio 2014.

Więcej
26 listopada 2014

Leasing-Expert dołączył do ZPL

Pod koniec listopada 2014 br. Leasing-Experst S.A. dołączył do grona firm członkowskich Związku Polskiego Leasingu. Leasing-Experts S.A. jest funduszem leasingowym specjalizującym się głównie w leasingu nieruchomości komercyjnych i mieszkaniowych do 1 mln zł.


Więcej
26 listopada 2014

Konferencja Leasing Life w Polsce

27 listopada w warszawskim hotelu InterContinetal odbędzie się doroczna Konferencja Leasing Life połączona z wręczeniem nagród Leasing Life 2014.

Więcej
25 listopada 2014

Plany i wyzwania dolnośląskich MMŚP w 2015 roku

Związek Polskiego Leasingu zaprasza do udziału w konferencji ,,Plany i wyzwania dolnośląskich MMŚP w 2015 roku" spotkania, organizowanego przez Konfederację Lewiatan oraz Dolnośląskich Pracodawców.

Więcej
17 listopada 2014

ZPL zaprasza na targi Fleet Market 2014

18 listopada 2014r. w Warszawskim Centrum EXPO XXI, podczas VI Ogólnopolskich Targów Motoryzacyjnych i Biznesowych - FLEET MARKET będzie można ocenić i porównać ze sobą niemal 100 modeli samochodów. Związek Polskiego Leasingu jest partnerem tego wydarzenia.


Więcej
6 listopada 2014

Wspólny warsztat ZPL i PZU

6 listopada w Warszawie, w siedzibie Konfederacji Lewiatan, odbyło się spotkanie poświęcone współpracy firm leasingowych z ubezpieczycielami oraz likwidacji szkód.

Więcej
4 listopada 2014

Konferencja Konkurencyjność sektora MMŚP. Wyniki badań

4 listopada w Sejmie RP, odbyła się konferencja „ Konkurencyjność sektora MMŚP". Podczas spotkania przedsiębiorcy, przedstawiciele ministerstw, posłowie, oraz przedstawiciele organizacji pracodawców i organizacji branżowych dyskutowali na temat uwarunkowań regulacyjnych oraz finansowych rozwoju sektora MMŚP. Konferencja była okazją do prezentacji wyników badania sektora MMŚP.


Więcej
30 października 2014

ZPL partnerem Fleet Managment Forum

5 listopada w Warszawie odbędzie się III edycja Fleet Managment Forum, wydarzenia organizowanego przez magazyn EuroFLota.

Więcej
22 października 2014

Konferencja prasowa MMŚP potrzebują leasingu

21 października 2014 r. w Warszawie, przedstawiciele Związku Polskiego Leasingu: wiceprzewodniczący Komitetu Wykonawczego ZPL Wojciech Rybak oraz dyrektor generalny ZPL Andrzej Sugajski, wystąpili podczas konferencji prasowej zorganizowanej w siedzibie Konfederacji Lewiatan.

Więcej
21 października 2014

Związek Polskiego Leasingu ogłasza wyniki po III kwartale 2014r.

Firmy raportujące do Związku Polskiego Leasingu przez pierwsze trzy kwartały 2014 roku sfinansowały ruchomości i nieruchomości za łączną kwotę ponad 31 mld zł. Dzięki temu wypracowały 27,4 % wzrost, liczony rok do roku. Kluczowy pozostaje segment pojazdów stanowiący 63 % w ogólnej strukturze finansowania ruchomości. ZPL po raz drugi prezentuje wyniki indeksu koniunktury branży leasingowej.


Więcej
21 października 2014

Mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa potrzebują leasingu

W latach 2009-2013 oraz w 2014 r. 31% mikro, małych i średnich przedsiębiorstw korzystało z leasingu w celach inwestycyjnych. Niektóre z nich kilkakrotnie, zapewniając sobie w ten sposób dostęp do środków transportu, maszyn i urządzeń, sprzętu IT, ale też sprzętu medycznego czy maszyn rolniczych - wynika z badania, które przeprowadziła Konfederacja Lewiatan.


Więcej
17 października 2014

Nowy Zarząd Dyrektorów Leaseurope

Leaseurope, organizacja reprezentująca 44 europejskie stowarzyszenia leasingowe oraz związki działające w obszarze wynajmu krótko- i długoterminowego, powołała na 2-letnią kadencję, nowy Zarząd Dyrektorów. W składzie 12 osobowego organu zarządzającego federacją, pracuje Arkadiusz Etryk, Przewodniczący Komitetu Wykonawczego, Związku Polskiego Leasingu.


Więcej
6 października 2014

V Kongres Antyfraudowy

2 października w Warszawie odbył się V Kongres Antyfraudowy, impreza organizowana przez Konfederację Przedsiębiorstw Finansowych wspólnie z partnerami. Wydarzenie merytorycznie wsparli przedstawiciele firm członkowskich Polskiego Związku Leasingu: Edward Marek Łazarz - Członek Zarządu Millenium Leasing, Michał Czuma - Doradca Prezesa Zarządu PKO Leasing S.A.

Więcej
21 sierpnia 2014

Firmy lepiej oceniają przyszłość niż obecny rok

W 2014 r. przedsiębiorstwa mikro, małe i średnie są ostrożne w swoich decyzjach dotyczących zatrudniania, wynagradzania i inwestycji. Natomiast bardziej optymistycznie spoglądają na 2015 rok - wynika z badania „Monitoring kondycji sektora MMŚP w 2014 r.", przygotowanego przez Konfederację Lewiatan. Obchodzący w tym roku jubileusz 20-lecia działalności Związek Polskiego Leasingu jest Partnerem Głównym badania, natomiast Partnerem Wspierającym badanie jest PZU SA.


Więcej
31 lipca 2014

Rekordowe wyniki branży po pierwszej połowie 2014 r.

Związek Polskiego Leasingu podczas konferencji zorganizowanej w siedzibie Konfederacji Lewiatan opublikował wyniki badania statystycznego dot. pierwszej połowy 2014 r. eksperci ZPL podsumowali okres pierwszych dwóch kwartałów w branży leasingowej oraz przedstawili swoje prognozy na resztę roku.


Więcej
15 lipca 2014

PZWLP publikuje użyteczną dla firm broszurę podatkową

Polski Związek Wynajmu i Leasingu Pojazdów będący członkiem Związku Polskiego Leasingu publikuje kompleksową broszurę dotyczącą wszelkich kwestii podatkowych związanych z wynajmem długoterminowym samochodów firmowych.


Więcej
11 lipca 2014

Stan obecny i przyszłość polskiego systemu poręczeniowo-gwarancyjnego. Punkt widzenia środowiska bankowego

10 lipca w Klubie Bankowca odbyła się konferencja pt. „Stan obecny i przyszłość polskiego systemu poręczeniowo-gwarancyjnego. Punkt widzenia środowiska bankowego".

Więcej
27 czerwca 2014

EU Access to Finance Day

23 czerwca 2014 r. w Warszawie odbyła się konferencja dla instytucji finansowych i otoczenia biznesu nt. instrumentów finansowych w programach ramowych UE na lata 2014-2020.

Więcej
26 czerwca 2014

Nowe władze PZWLP

Polski Związek Wynajmu i Leasingu Pojazdów, organizacja będąca członkiem ZPL wybrała nowe władze.


Więcej
25 czerwca 2014

II edycja Fleet Management Forum

6 czerwca odbędzie się II edycja Fleet Management Forum, czyli warsztatów szkoleniowych organizowanych przez magazyn branżowy Euroflota. ZPL jest oficjalnym partnerem branżowym tego wydarzenia.

Więcej
3 czerwca 2014

20 lat leasingu w Polsce – Raport Związku Polskiego Leasingu

W ostatnich 20 latach leasing w Polsce istotnie zyskał na znaczeniu. Z czysto podręcznikowego pojęcia stał się docenianym przez przedsiębiorców produktem finansowym traktowanym na równi z kredytem bankowym.

Więcej
1 czerwca 2014

Mieczysław Groszek Honorowym Członkiem ZPL

Podczas jubileuszowej Gali obchodów 20-lecia Związku Polskiego Leasingu decyzją Komitetu Wykonawczego ZPL nadano Honorowe Członkowstwo ZPL Panu dr Mieczysławowi Groszkowi.

Więcej
30 maja 2014

Nowe władze Związku Polskiego Leasingu 2014

W czwartek 29 maja 2014 r., w Jachrance pod Warszawą odbyło się Walne Zebranie Związku Polskiego Leasingu, podczas którego zostały wybrane nowe władze organizacji.

Więcej
28 maja 2014

Gala 20-lat Związku Polskiego Leasingu

W dniu 28.05.2014 w Jachrance k. Warszawy odbędzie się Gala 20-lecia Związku Polskiego Leasingu.

Więcej
28 stycznia 2014

Związek Polskiego Leasingu ma 20 lat i nowe logo

Związek Polskiego Leasingu z okazji 20-lecia działalności zmienia swoją szatę graficzną oraz edukuje.

Więcej
23 stycznia 2014

Konferencja prasowa - wyniki statystyczne ZPL za 2013 r.

Związek Polskiego Leasingu podczas konferencji pt. „ Branża leasingowa na plusie - czy inwestycje MSP nadal będą rosły?" opublikował wyniki badania statystycznego dot. 2013r. Eksperci ZPL podsumowali ostatnie 12 miesięcy w branży leasingowej oraz przedstawili swoje prognozy dotyczące najbliższego roku.

Więcej
26 listopada 2013

Raport Transport pod lupą

Europejski Fundusz Leasingowy zaprezentował Raport „Transport pod lupą".

Więcej
11 października 2013

ZPL na Konwencji Leaseurope

ZPL na konwencji Leaseurope W dniach 09-10.10.2013 miał miejsce jeden z najważniejszych eventów branżowych - organizowana przez Leaseurope w Rzymie 2013 Annual Convention of the European Leasing & Automotive Rental Industry oraz Walne Zebranie Leaseurope.

Więcej
10 października 2013

Przewodnik Zwrotu Pojazdów. Samochody Dostawcze

Należący do grona Członków Związku Polskiego Leasingu Polski Związek Wynajmu i Leasingu Pojazdów opublikował „Przewodnik Zwrotu Pojazdów. Samochody Dostawcze".

Więcej
24 lipca 2013

Wyniki branży leasingowej po pierwszym półroczu 2013

Eksperci ZPL podsumowali pierwsze 6 miesięcy w branży leasingowej oraz przedstawili swoje prognozy dotyczące drugiej połowy roku. Zaprezentowano także wyniki dwóch badań dotyczących leasingu.

Więcej
21 maja 2013

Warsztaty ZPL

W dniu 22.05.2013 odbędą się Warsztaty Związku Polskiego Leasingu.

Więcej
15 maja 2013

Prezydent Komorowski nagrodzony przez Lewiatana

Kapituła Nagród Lewiatana i Zarząd Konfederacji Lewiatan wybrały tegorocznych laureatów.

Więcej
15 marca 2013

Posiedzenie Komitetu MŚP przy KIG

W dniu 14 marca br. odbyło się kolejne posiedzenie Komitetu Małych i Średnich Przedsiębiorstw przy Krajowej Izbie Gospodarczej.

Więcej
27 lutego 2013

Konferencja Rachunkowość i Podatki 2013

26 lutego 2013 odbyła się Konferencja Rachunkowość i Podatki 2013, którą ZPL objął patronatem merytorycznym.

Więcej
5 lutego 2013

Czy cienka kapitalizacja ograniczy MŚP dostęp do finansowania? Informacja prasowa ZPL

Trwające w polskim parlamencie prace nad rządowym Projektem ustawy o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz niektórych innych ustaw z 24 sierpnia 2012 r. może w drastyczny sposób ograniczyć dostęp MŚP do finansowania leasingiem.

Więcej
20 grudnia 2012

DIIF 2012

19 grudnia 2012 r. w Warszawie odbyło się doroczne spotkanie wszystkich środowisk interesariuszy instrumentów zwrotnych.

Więcej
13 grudnia 2012

Rozstrzygnięcie konkursu ZPL dla dziennikarzy

W dniu 12.12.2012 odbyło się uroczyste wręczenie nagród w konkursie ZPL dla dziennikarzy.

Więcej
19 października 2012

PL na konwencji Leaseurope 2012

W dniach 11-12.10.2012 miał miejsce jeden z najważniejszych eventów branżowych - organizowana przez Leaseurope w Cannes 2012 Annual Convention of the European Leasing & Automotive Rental Industry. Spotkanie profesjonalistów w branży leasingowej zeszło się z obchodami jubileuszu 40-lecia Leaseurope.

Więcej
22 sierpnia 2012

Arkadiusz Etryk Przewodniczącym KW ZPL

Arkadiusz Etryk (Raiffeisen-Leasing Polska S.A.) został wybrany Przewodniczącym KW ZPL.

Więcej
25 czerwca 2012

Druga edycja Konkursu Nagroda Dziennikarska ZPL

Już można zgłaszać materiały do II edycji Konkursu Nagroda Dziennikarska Związku Polskiego Leasingu na najciekawszą publikację dotyczącą wykorzystania leasingu w finansowaniu zakupów na polskim rynku dóbr inwestycyjnych.

Więcej
1 czerwca 2012

Raiffeisen Leasing najlepszy w futsalu

Raiffeisen Leasing został zdobywcą Pucharu Związku Polskiego Leasingu w piłce halowej.

Więcej
4 kwietnia 2012

ZPL w Leaseurope Inside

Związek Polskiego Leasingu na stronach Leaseurope Inside.

Więcej
30 marca 2012

Optymalizacja Kosztów w Zarządzaniu Flotą 2012

29 marca 2012 odbyła się zorganizowana przez wydawnictwo FlotaAutoBiznes konferencja Optymalizacja Kosztów w Zarządzaniu Flotą 2012. Partnerem merytorycznym eventu był Związek Polskiego Leasingu.

Więcej
30 stycznia 2012

Konferencja prasowa ZPL

Wyniki branży leasingowej za rok 2011 na konferencji ZPL.

Więcej
21 grudnia 2011

Życzenia świąteczne oraz noworoczne

W nadchodzącym okresie świątecznym ZPL pragnie złożyć życzenia spokojnych i wesołych świąt Bożego narodzenia.

Więcej
14 grudnia 2011

Konferencja Synergia w imię rozwoju - podsumowanie Przyjaznej Motoryzacji

12 grudnia 2011 roku w Warszawie odbyła się konferencja „Synergia w imię rozwoju" zorganizowana przez Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego (PZPM) pod patronatem Ministerstwa Gospodarki. Konferencja miała na celu podsumowanie programu „Przyjazna Motoryzacja", którego partnerem jest Związek Polskiego Leasingu.

Więcej
8 grudnia 2011

Nagrody PZWLP rozdane

7 grudnia 2011 roku w Warszawie odbyła się czwarta Gala Nagród PZWLP. W uroczystości wzięło udział 80 przedstawicieli wszystkich firm i organizacji, kluczowych dla sektora flotowego. Patronat nad Galą objął Związek Polskiego Leasingu.

Więcej
30 listopada 2011

Targi Fleet Market 2011 okazją do wyróżnienia

29. listopada 2011 odbyły się targi flotowe Fleet Market, których partnerem merytorycznym był Związek Polskiego Leasingu. Targi były też okazją do wręczenia wyróżnień osobom zasłużonym w rozwoju branży flotowej w ostatnim dziesięcioleciu.

Więcej
28 listopada 2011

Leasing Konsumencki przedmiotem konferencji DGP

W dniu 25 listopada w warszawskim Pałacu Prymasowskim odbyła się organizowana przez wydawcę Dziennika Gazety Prawnej konferencja dotycząca rozwoju leasingu konsumenckiego.

Więcej
24 listopada 2011

Forum Leasingu 2011

W dniach 21-22.11.2011 w podwarszawskich Otrębusach odbyło się organizowane przez ZPL Forum Leasingu.

Więcej
24 listopada 2011

Rozdanie Nagród Dziennikarskich podczas Warsztatów Podatkowych

W dniach 22-23.11.2011 r. w Otrębusach k/Warszawy odbyły się warsztaty podatkowe zorganizowane przez Związek Polskiego Leasingu przy współpracy z Kancelarią MDDP. Podczas Warsztatów wręczono także Nagrody dziennikarskie dla uczestników Konkursu ZPL.

Więcej
27 października 2011

Konkurs ZPL dla dziennikarzy

Związek Polskiego Leasingu ma przyjemność ogłosić konkurs dla dziennikarzy podejmujących tematykę leasingu. Nagrodzone zostaną najciekawsze publikacje dotyczące wykorzystywania leasingu w finansowaniu zakupów na polskim rynku dóbr inwestycyjnych i konsumpcyjnych.

Więcej
3 października 2011

ZPL na konwencji Leaseurope 2011

Już za nami największą europejska konferencja branżowa. Przedstawiciele ZPL byli obecni podczas organizowanej przez Leaseurope w Wiedniu Annual Convention of the European Leasing & Automotive Rental Industry.

Więcej
8 września 2011

Gala 20-lecia polskiego leasingu Forbesa i EFL

Magazyn Forbes wraz z Europejskim Funduszem Leasingowym zorganizował galę podsumowującą 20-lecie funkcjonowania leasingu w Polsce, która odbyła się 6.09.2011 w warszawskim hotelu Hilton. W spotkaniu udział wzięło ponad 200 wyjątkowych gości. Zagranicznym gościem specjalnym wieczoru był Jukka Salonen, prezes Leaseurope.

Więcej
26 lipca 2011

Wyniki firm leasingowych po pierwszym półroczu 2011

25 lipca 2011 w warszawskim hotelu Intercontinental odbyła się konferencja prasowa Związku Polskiego Leasingu, na której zostały podane do publicznej wiadomości wyniki branży leasingowej za pierwsze półrocze 2011 roku.

Więcej
29 czerwca 2011

EFL pierwszą polską firmą leasingową z poręczeniem EIF

Europejski Fundusz Leasingowy jest pierwszą w Polsce firmą leasingową i drugą w Europie, która otrzymała poręczenie Europejskiego Funduszu Inwestycyjnego (EIF) w ramach unijnego „Programu ramowego na rzecz konkurencyjności i innowacji 2007-2013 (CIP)".

Więcej
21 czerwca 2011

Rozdano Nagrody Miesięcznika Finansowego BANK

W trakcie uroczystej gali, która odbyła się 20 czerwca 2011 r. w warszawskim hotelu InterContinental rozdano nagrody podsumowujące ranking „50 największych banków w Polsce" Miesięcznika Finansowego "BANK".

Więcej
17 czerwca 2011

EFL zwycięzcą rozgrywek futsalu o Puchar ZPL

Europejski Fundusz Leasingowy został zwycięzcą rozgrywek o puchar Związku Polskiego Leasingu 2011.

Więcej
10 czerwca 2011

World Leasing Convention w Warszawie

W dniach 7-8 czerwca 2011 r. odbyła się w Warszawie konferencja World Leasing Convention. Związek Polskiego Leasingu jako gospodarz objął ją swoim patronatem.

Więcej
25 maja 2011

Leasing konsumencki na spotkaniu InfoMonitora

Związek Polskiego Leasingu objął patronatem spotkanie z cyklu "Bezpieczniej w biznesie" zorganizowane przez firmę BIG InfoMonitor. Głównym tematem spotkania było "Czy leasing konsumencki będzie alternatywą dla kredytu bankowego?"

Więcej
24 maja 2011

20-lecie EFL

Europejski Fundusz Leasingowy, członek Związku Polskiego Leasingu świętuje 20-lecie działalności. 24 maja 2011 roku odbyła się konferencja podsumowująca działalność firmy.

Więcej
12 maja 2011

ZPL na Ogólnopolskim Kongresie Regionów w Świdnicy

W dniach 10-12 maja 2011 w Świdnicy miała miejsce II edycja Ogólnopolskiego Kongresu Regionów „Samorząd - Inwestycje - Rozwój". Związek Polskiego Leasingu wziął udział w Kongresie.

Więcej
21 kwietnia 2011

PPP Efektywnie sfinansowane pod patronatem ZPL

20 kwietnia 2011 w Warszawie odbyła się konferencja "PPP Efektywnie sfinansowane" pod honorowym patronatem Związku Polskiego Leasingu, Związku Banków Polskich oraz Unii Metropolii Polskich.

Więcej
18 kwietnia 2011

ZPL na Seminarium Leaseurope w Ljubljanie

W dniach 14-15.04.2011 w Ljubljanie odbyło się Seminarium Leaseurope dla członków w rejonu Europy środkowej, wschodniej oraz południowo wschodniej, w którym udział wzięli przedstawiciele ZPL.

Więcej
21 marca 2011

II Kongres Zarządów Spółek Kapitał dla firm 2011 pod patronatem ZPL

Dnia 12 kwietnia 2011 roku W siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych odbędzie się II Kongres Zarządów Spółek „Kapitał dla firm 2011" pod patronatem Związku Polskiego Leasingu.

Więcej
4 marca 2011

II Bankowe Forum Wierzytelności

W dniu 2 marca 2011 odbyło się II Bankowe Forum Wierzytelności zorganizowane przez BIG Infomonitor.

Więcej
24 lutego 2011

Przyjazna motoryzacja - debata w sejmie RP

W środę, 23 lutego na terenie Sejmu RP odbyła się pierwsza z czterech debat w ramach programu Przyjazna motoryzacja realizowanego przez Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego, której patronem był Związek Polskiego Leasingu.

Więcej
1 lutego 2011

Konferencja ZPL podsumowująca rynek leasingu w 2010

31.01.2011 w warszawskim hotelu Intercontinental odbyła się konferencja prasowa Związku Polskiego Leasingu, na której zostały podane do publicznej wiadomości wyniki branży leasingowej za 2010 rok.

Więcej
20 grudnia 2010

Trzecia edycja Nagród PZWLP

Członkowie Polskiego Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów po raz trzeci nominowali firmy, których działalność wpływa na poprawę bezpieczeństwa oraz wzrost świadomości ekologicznej kierowców flotowych. 8 grudnia 2010 roku w Warszawie odbyła się Gala Nagród PZWLP.

Więcej
10 grudnia 2010

Konferencja Rachunkowość i Podatki 2010-2011

Związek Polskiego Leasingu objął patronatem konferencje Rachunkowość i Podatki 2010/2011.

Więcej
8 grudnia 2010

Konferencja Big Consulting i ZPL

8 grudnia 2010 w warszawskim Hotelu Marriott odbyłą się konferencja organizowana wspólnie przez Big Consulting oraz Związek Polskiego Leasingu.

Więcej
2 grudnia 2010

Andrzej Krzemiński członkiem zarządu Leaseurope

Mamy przyjemność poinformować, iż rekomendowany przez Związek Polskiego Leasingu Andrzej Krzemiński został wybrany do zarządu Leaseurope.

Więcej
1 grudnia 2010

Wykład Przewodniczącego Leaseurope na SGH

W czwartek 2 grudnia 2010, w Szkole Głównej Handlowej odbędzie się wykład, który poprowadzi przewodniczący Leaseurope Ruediger von Foelkrsamb.

Więcej
29 listopada 2010

Targi Fleet Market 2010 pod patronatem ZPL

23 listopada 2010 roku odbyła się jedna z najważniejszych imprez flotowych roku - organizowane przez Magazyn Fleet targi Fleet Market 2010, które objął patronatem Związek Polskiego Leasingu.

Więcej
26 listopada 2010

Międzynarodowa Konferencja Motoryzacyjna z udziałem ZPL w Krakowie 17-19.11.2010

Ponad 350 osób z Polski, Węgier, Wielkiej Brytanii i Czech uczestniczyło przez trzy dni w Międzynarodowej Konferencji Motoryzacyjnej, która odbyła się w dniach 17-18-19 listopada br. w Krakowie. Konferencję zorganizowała Polska Izba Motoryzacji a oficjalnym patronetem objął Związek Polskiego Leasingu.

Więcej
25 listopada 2010

ZPL partnerem programu Przyjazna Motoryzacja

ZPL został partnerem programu Przyjazna Motoryzacja.

Więcej
10 listopada 2010

Informacja prasowa ZPL

W związku z uchwałą NSA w sprawie opodatkowania VAT ubezpieczeń przedmiotu leasingu, ZPL przekazuje stanowisko branży w tej sprawie.

Więcej
25 października 2010

X Forum Korporacyjne 2010 z udziałem ZPL

Dyrektor Generalny ZPL Andrzej Sugajski wziął udział w X Forum Korporacyjnym 2010 zorganizowanym przez ZBP nt. Perspektyw zmian finansowania przedsiębiorców w Polsce na tle zmian w Europie.

Więcej
14 października 2010

VIII Samorządowe Forum Kapitału i Finansów pod patronatem ZPL

W dniach 13-14.10.2010 w Warszawie odbyło się VIII Samorządowe Forum Kapitału i Finansów. Patronat nad wydarzeniem objął Związek Polskiego Leasingu.

Więcej
14 października 2010

ZPL na konwencji Leaseurope w Hamburgu

W dniach 30.09-01.10 miał miejsce jeden z najważniejszych eventów branżowych - organizowana przez Leaseurope w Hamburgu 2010 Annual Convention of the European Leasing & Automotive Rental Industry.

Więcej
20 września 2010

Ranking Leaseurope - znakomite wyniki polskich firm

Międzynarodowa organizacja Leaseurope, której członkiem jest Związek Polskiego Leasingu opublikowała coroczny Ranking europejskich firm leasingowych.

Więcej
30 lipca 2010

Konferencja ZPL za pierwsze półrocze 2010

29 lipca 2010 w warszawskim hotelu Intercontinental odbyła się konferencja prasowa Związku Polskiego Leasingu, na której zostały podane do publicznej wiadomości wyniki branży leasingowej za pierwsze półrocze 2010 roku.

Więcej
25 czerwca 2010

Millenium Leasing mistrzem futsalu

W rozgrywkach o Puchar Związku Polskiego Leasingu w futsalu puchar trafił w ręce drużyny Millennium Leasing, która po bardzo zaciętym pojedynku pokonała 5:3 Raiffeisen Leasing.

Więcej
23 czerwca 2010

EFL pierwszy w rankingu Rzeczpospolitej

"Rzeczpospolita" wręczyła doroczne nagrody finansowe będące kulminacją ich rankingu instytucji finansowych 2010.

Więcej
22 czerwca 2010

Ranking 50 Największych Banków w Polsce 2010

22 czerwca 2010 redakcja Miesięcznika Finansowego BANK rozdała nagrody zwycięzcom rankingu "50 największych banków w Polsce".

Więcej
17 czerwca 2010

EFL wyróżniony w badaniu Premium Brand 2010

Europejski Fundusz Leasingowy należący do Związku Polskiego Leasingu został wyróżniony tytułem Firmy Wysokiej Reputacji 2010 V edycji badania PremiumBrand.

Więcej
11 czerwca 2010

Debata z udziałem ZPL

Podczas debaty, która odbyła się 10 czerwca 2010 Związek Polskiego Leasingu, Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego, Związek Dealerów Samochodów oraz Polska Izba Motoryzacji wypowiedziały się jednym głosem w sprawie kluczowych problemów motoryzacji w Polsce.

Więcej
10 czerwca 2010

Konferencja Przemysłu Motoryzacyjnego AutoEvent 2010

W dniach 8-9 czerwca 2010 odbyła się VI edycja dorocznej konferencji dla przemysłu motoryzacyjnego organizowana przez Polską Izbę Motoryzacji. Związek Polskiego Leasingu - partner branżowy wydarzenia.

Więcej
9 czerwca 2010

Fleet Academy

W dniach 7-8 czerwca 2010 miesięcznik Fleet zorganizował szkolenie Fleet Academy poruszające tematy bliskie branży flotowej.

Więcej
1 czerwca 2010

Debiut Masterlease na GPW Catalyst

W dniu 1 czerwca 2010 miało miejsce pierwsze notowanie obligacji firmy członkowskiej ZPL - Masterlease na rynku GPW Catalyst.

Więcej
24 maja 2010

I Ogólnopolski Kongres Regionów 19-22 maja 2010 r. Świdnica

W dniach 19-22 maja 2010 r. w Świdnicy odbył się I Ogólnopolski Kongres Regionów. Kongres, który swoim patronatem objął Związek Polskiego Leasingu odwiedziło przeszło 1500 uczestników

Więcej
14 maja 2010

Walne Zebranie ZPL

Walne Zebranie Związku Polskiego Leasingu, które odbyło się 13 maja w Pułtusku, przyjęło sprawozdanie Komitetu Wykonawczego ZPL za 2009 r. i plan działania Związku w 2010r.

Więcej
28 kwietnia 2010

Henryka Bochniarz ponownie prezydentem Lewiatana

Rada Główna PKPP Lewiatan wybrała nowy Zarząd Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych Lewiatan. Prezydentem Lewiatana została ponownie Henryka Bochniarz.

Więcej
24 kwietnia 2010

Seminarium CESEE w Budapeszcie

W Budapeszcie odbyło się coroczne seminarium Leaseurope dla organizacji z krajów regionu CESEE.

Więcej
9 kwietnia 2010

Wyniki branży leasingowej w Polsce I kw. 2010 i w 2009 w Europie

Szacunkowa wartość rynku leasingu w I kwartale 2010 r. wyniosła 5033,7 mln zł. W porównaniu do I kwartału 2009 r. rynek ruchomości wzrósł o 2,1 proc, rynek nieruchomości spadł o 48,4 proc. W sumie branża zanotowała spadek o 3,3 proc.

Więcej
28 stycznia 2010

Konferencja-wyniki branży leasingowej w 2009 r.

Konferencja prasowa, na której ZPL przedstawił wyniki branży leasingowej w 2009 r., odbyła się 26 stycznia w warszawskim hotelu Intercontinental.

Więcej
28 stycznia 2010

Podsumowanie cyklu XVI konferencji samorządowych

Ostatnia z cyklu 16. konferencji samorządowych pod wspólnym tytułem „Planowanie i realizacja inwestycji z udziałem funduszy europejskich dla ożywienia gospodarczego Polski - praktyczne rekomendacje dla beneficjentów w czasie spowolnienia gospodarczego" odbyła się 27 stycznia w Warszawie. ZPL był patronem generalnym cyklu konferencji.

Więcej
28 stycznia 2010

ZPL zgłasza zmiany podatkowe w NKS Przyjazne Państwo

ZPL wraz z PKPP Lewiatan przedstawił 27.01 na posiedzeniu NKS Przyjazne Państwo propozycje zmian podatkowych, których celem jest bezpieczeństwo i przejrzystość w działalności podatkowej.

Więcej
10 grudnia 2009

Powołanie grup roboczych ZPL

Zgodnie z uchwałą WZ ZPL z 29 września 2009 r., zatwierdzającej nowy model funkcjonowania Związku, Komitet Wykonawczy ZPL powołał grupy robocze ZPL i kierowników tych grup (oraz wyspecjalizowanych podgrup i zespołów) spośród pracowników firm członkowskich Związku.

Więcej
18 listopada 2009

X Forum Korporacyjne

ZPL był partnerem IX Forum Korporacyjnego, dorocznego spotkania liderów bankowości, gospodarki i przedstawicieli administracji. Tematem tej edycji Forum było „Finansowanie polskich przedsiębiorców w okresie wychodzenia ze spowolnienia gospodarczego."

Więcej
13 października 2009

Ranking największych firm leasingowych Europy

Leaseurope opublikowała ranking największych europejskich firm leasingowych, wśród których znalazły się BRE Leasing, EFL, spółki leasingowe BZWBK i Millennium.

Więcej
8 października 2009

Walne Zgromadzenie Leaseurope w Pradze

Walne Zgromadzenie Leaseurope odbyło się 4 października w Pradze.

Więcej
1 października 2009

Nadzwyczajne Walne Zebranie ZPL

Nadzwyczajne Walne Zebranie Związku Polskiego Leasingu odbyło się 29 września w Jachrance.

Więcej
7 września 2009

Firmowy Samochód pod patronatem ZPL

PL objął patronat merytoryczny nad publikacją Boston Media „Firmowy Samochód", która 2 września 2009 r. ukazała się na łamach dziennika "Rzeczpospolita" oraz w postaci specjalistycznych serwisów tematycznych na stronach www.gazetaprawna.pl i www.rp.pl.

Więcej
26 czerwca 2009

BRE Leasing na czele rankingu Rzeczpospolitej

BRE Leasing został uznany najlepszą firmą leasingową 2008 roku w rankingu Rzeczpospolitej. Na kolejnych miejscach znalazły się EFL, Millennium Leasing, Raiffeisen Leasing i BZ WBK Leasing

Więcej
26 czerwca 2009

EFL zdobył Puchar ZPL w futsalu

W rozgrywkach w halowej piłce nożnej o Puchar ZPL w meczu finałowym EFL pokonał Masterlease 5:1.

Więcej
4 maja 2009

Spółki Peakao SA połączyły się

Spółki leasingowe Banku Pekao SA połączyły swoje siły. 30 kwietnia 2009 roku sąd zarejestrował połączenie spółek.

Więcej
29 kwietnia 2009

Andrzej Krzemiński przewodniczącym KW ZPL

Walne Zebranie Związku Polskiego Leasingu, które odbyło się 24 kwietnia w Warszawie, wybrało nowy skład Komitetu Wykonawczego Związku Polskiego Leasingu. Przewodniczącym KW został Andrzej Krzemiński, prezes Europejskiego Funduszu Leasingowego.

Więcej
24 kwietnia 2009

Konferencja Kryzys zaufania a kryzys w gospodarce

ZPL objął patronat merytoryczny nad konferencją „Kryzys zaufania, a kryzys w gospodarce", którą zorganizował Krajowy Rejestr Długów 23 kwietnia w Warszawie.

Więcej
26 marca 2009

Jurgen R. Thumann prezydentem BUSINESSEUROPE

Nowym prezydentem BUSINESSSEUROPE (Konfederacji Europejskiego Biznesu) został wybrany Jurgen R. Thumann, były prezydent Federacji Niemieckiego Przemysłu (BDI). Stanowisko obejmie stanowisko 1 lipca 2009 r.

Więcej
2 lutego 2009

Konferencja prasowa ZPL 29.01.2009

Na konferencji prasowej 29 stycznia Związek Polskiego Leasingu przedstawił wyniki branży w 2008.

Więcej
15 grudnia 2008

VIII Forum Korporacyjne

Finansowanie polskich przedsiębiorstw w okresie spowolnienia gospodarczego było głównym tematem VIII Forum Korporacyjnego, które odbyło się 10 grudnia 2008 r. w Warszawie.

Więcej
12 grudnia 2008

Rachunkowość i Podatki 2009 - Forum Gazety Prawnej

ZPL był partnerem VIII ogólnopolskiego kongresu Gazety Prawnej - Rachunkowość i Podatki 2009, który odbył się 11 grudnia w Warszawie.

Więcej
12 grudnia 2008

XIV Ogólnopolskie Forum Gospodarcze MiŚP

„Innowacyjność, e-biznes, promocja eksportu - szansą rozwoju firmy poprzez dotacje 2007-2013" - taki był temat tegorocznego XIV Ogólnopolskiego Forum Gospodarczego Małych i średnich Przedsiębiorstw. Związek Polskiego Leasingu był sponsorem Forum, nad którym patronat honorowy objął Minister Rozwoju Regionalnego.

Więcej
11 grudnia 2008

Partnerstwo Publiczno-Prywatne w Polsce w świetle nowych rozwiązań legislacyjnych

„Partnerstwo Publiczno-Prywatne w Polsce w świetle nowych rozwiązań legislacyjnych" było tematem konferencji Gazety Prawnej, które odbyły się w Warszawie 28 listopada i w Katowicach 10 grudnia.

Więcej
5 grudnia 2008

7. Fleet Business Day

Flota: cała naprzód! Innowacje i implementacje 2008 - pod takim hasłem odbyła się 4 grudnia w Warszawie 7. edycja konferencji Fleet & Business Day.

Więcej
1 grudnia 2008

Mieczysław Groszek w zarządzie Leaseurope

Rekomendowany przez ZPL Mieczysław Groszek został wybrany do zarządu (Board of Directors) Leaseurope, stowarzyszenia 46 związków z 34 krajów europejskich, reprezentujących firmy leasingowe i wynajmu pojazdów.

Więcej
25 listopada 2008

Waldemar Pawlak przyjął delegację ZPL

Wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak przyjął 24.11. delegację Związku Polskiego Leasingu. W czasie spotkania omawiano kwestię rozwoju leasingu konsumenckiego jako czynnika pobudzającego wzrost gospodarczy.

Więcej
24 listopada 2008

V Kongresie Consumer Finance

ZPL wziął udział IV Kongresie Consumer Finance, który odbył się w dniach 20-21 listopada w Warszawie.

Więcej
19 listopada 2008

Konferencja FlotyAutoBiznes

Konferencja FlotyAutoBiznes poświęcona administrowaniu samochodami w firmie odbyła się 18 listopada w Warszawie.

Więcej
3 listopada 2008

II kongres flotowy PZWLP

I Kongres Flotowy Polskiego Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów odbył się 28 października w Warszawie.

Więcej
27 października 2008

Forum Leasingu 2008

Doroczne Forum Leasingu odbyło się 21 i 22 października w Pałacu Łuszczewskich w Błoniu. W spotkaniu uczestniczyło kilkudziesięciu przedstawicieli firm stowarzyszonych w Związku Polskiego Leasingu, który był organizatorem Forum.

Więcej
24 października 2008

What's going on in the Automotive Industry!?

"What's going on in the Automotive Industry!?" - pod takim hasłem odbył się w dn. 22-23 października kongres, którego tematem były zmiany i wyzwania czekające sektor motoryzacyjny w 2009 r.

Więcej
7 października 2008

Walne Zgromadzenie i Kongres Leaseurope

Walne Zgromadzenie i Kongres Leaseurope odbyły się w dn. 3-5 października w Madrycie. Przedmiotem obrad było m.in.: uchwalenie nowego statutu Leaseurope, przyjęcie sprawozdania finansowego za 2007 rok, przedłużenie kadencji zarządu do 15 listopada 2008 rok i informacja o sprawach bieżących LE, w tym grup roboczych.

Więcej
31 lipca 2008

Konferencja prasowa ZPL 31.07

Związek Polskiego Leasingu zorganizował 31 lipca cykliczną konferencję prasowa, na której przedstawił wyniki branży w pierwszym półroczu 2008.

Więcej
30 lipca 2008

Walne Zebranie ZPL 2008

24 kwietnia 2008 odbyło się Walne Zebranie Związku Przedsiębiorstw Leasingowych. Miało ono swój historyczny wydźwięk, ponieważ w tym dniu Związek podjął decyzję dotyczącą przystąpienia do ZPL Polskiego Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów

Więcej
29 lipca 2008

Piłkarze SG Equipment Leasing ZdobyliI Puchar ZPL

W finale rozgrywanego po raz czwarty Pucharu Związku Przedsiębiorstw Leasingowych w halowej piłce nożnej zwyciężyła drużyna SG Equipment Leasing, która pokonała ekipę VB Leasing 4:3.

Więcej
21 lipca 2008

Szef Węgierskiego Związku Leasingu w Polsce

ZPL gościł sekretarza generalnego Węgierskiego Związku Leasingowego, Levi Gabora.

Więcej
11 lipca 2008

Fundacja Centrum PPP

ZPL podjął działania na rzecz popularyzacji na polskim rynku partnerstwa publiczno-prywatnego (PPP). W czerwcu przedstawiciel ZPL wziął udział w spotkaniu, podczas którego uzgodniono utworzenie Fundacji Centrum PPP.

Więcej
20 czerwca 2008

REGIONAL FORBES EXCUTIVE MEETING II

Przedstawiciele ZPL wzięli udział między kwietniem i czerwcem w cyklu konferencji Regional Forbes Executive Meeting II, poświęconych Narodowym Strategicznym Ramom Odniesienia i lokalnej specyfice założeń Regionalnych Programów Operacyjnych.

Więcej
12 maja 2008

I FORUM FUNDUSZY EUROPEJSKICH

W dniach 8-10 maja ZPL współorganizował poświęconą absorpcji funduszy unijnych w latach 2007-2013 konferencję „Pieniądz robi pieniądz" w ramach I Forum Funduszy Europejskich pod patronatem Ministerstwa Rozwoju Regionalnego.

Więcej
5 maja 2008

ZPL patronem World Leasing Convention

ZPL objął patronatem merytorycznym międzynarodową konferencję World Leasing Convention, która odbędzie się w czerwcu w Amsterdamie.

Więcej
25 kwietnia 2008

SEMINARIUM LESEUROPE W SOFII

Seminarium Leaseurope dla firm leasingowych z krajów CESEE odbyło się w Sofii w dn. 22-23 kwietnia.

Więcej
16 kwietnia 2008

I FORUM FUNDUSZY EUROPEJSKICH 2008

Związek Przedsiębiorstw Leasingowych współorganizuje I Forum Funduszy Europejskich w ramach Bloku Konferencyjnego "PIENIĄDZ ROBI PIENIĄDZ... czyli rola i wsparcie instytucji finansowych w procesie wykorzystania Funduszy Europejskich".

Więcej
12 kwietnia 2008

KONFERENCJA ROSLEASING W MOSKWIE

Przedstawiciel ZPL wziął udział w konferencji „Leasing w Europie: Doświadczenia i nowe tendencje", zorganizowanej przy współpracy z Leaseurope przez rosyjski związek firm leasingowych Rosleasing w Moskwie w dn. 9-10 kwietnia.

Więcej
3 kwietnia 2008

Regional Forbes Executive Meeting

Związek Przedsiębiorstw Leasingowych objął patronat merytoryczny nad Regional Forbes Executive Meeting w województwach: mazowieckim, pomorskim, świętokrzyskim, małopolskim, dolnośląskim i wielkopolskim.

Więcej
3 lutego 2008

KONFERENCJA AUTO KREDYT I LEASING - CAR FLEET MANAGEMENT - OPTYMALIZACJA FINANSOWANIA FLOTY

Związek Przedsiębiorstw Leasingowych objął patronat honorowy nad konferencją organizowaną przez Gdańską Akademię Bankową „Auto Kredyt & Leasing - Car Fleet Management - Optymalizacja Finansowania Floty", która odbędzie się w Warszawie 18 marca.

Więcej
31 stycznia 2008

KONSULTACJE DOTYCZĄCE WYPRACOWANIA STANOWISKA LEASEUROPE W KWESTII LIBERALIZACJI RYNKU WYNAJMU SAMOCHODÓW CIĘŻAROWYCH

W styczniu 2007 ZPL uczestniczył, jako jedna z sześciu narodowych organizacji firm leasingowych, w konsultacjach dotyczących wypracowania stanowiska Leaseurope w stosunku do Komisji Europejskiej, w kwestii liberalizacji rynku wynajmu samochodów ciężarowych.

Więcej
31 stycznia 2008

KRAJOWY STANDARD RACHUNKOWOŚCI

ZPL uczestniczył w konsultacjach społecznych nad projektem Krajowego Standardu Rachunkowości Leasing, najem, dzierżawa.

Więcej
31 stycznia 2008

POSTULATY PODATKOWE BRANŻY LEASINGOWEJ

ZPL zgłosił postulaty prawno-podatkowe branży leasingowej do organizatorów Pierwszego Kongresu Pracodawców, a także do Komisji Sejmowej Przyjazne Państwo

Więcej
31 stycznia 2008

PRZEDSTAWICIELE ZPL OBSERWATORAMI W PRACACH KOMITETÓW MONITORUJĄCYCH REGIONALNE PROGRAMY OPERACYJNE

ZPL zgłosił swoich przedstawicieli do prac w charakterze stałego obserwatora w pracach Komitetów Monitorujących Regionalne Programy Operacyjne: województwa wielkopolskiego, łódzkiego, kujawsko-pomorskiego i lubelskiego.

Więcej
18 stycznia 2008

PIERWSZY KONGRES PRACODAWCÓW

W dniu 17 stycznia 2008 r. odbył się Pierwszy Kongres Pracodawców, na którym ZPL reprezentował Przew. KW ZPL M.Groszek. Organizatorami Kongresu byli m.in. PKPP Lewiatan, Konfederacja Pracodawców Prywatnych, Polska Rada Biznesu. Ideą powołania Kongresu jest stworzenie nowej platformy porozumienia wszystkich reprezentacji pracodawców i przedsiębiorców.

Więcej
31 grudnia 2007

SPOTKANIE INAUGURACYJNE KOMITETU KONSULTACYJNEGO ŚRODOWISK BENEFICJENTÓW PROGRAMU RAMOWEGO NA RZECZ KONKURENCYJNOŚCI I INNOWACJI CIP 2007-2013

W grudniu 2007 przedstawiciel ZPL wziął udział w spotkaniu inauguracyjnym Komitetu Konsultacyjnego Środowisk Beneficjentów Programu Ramowego na rzecz konkurencyjności i innowacji CIP 2007-2013.

Więcej
15 grudnia 2007

NOWY CZŁONEK ZPL

Z dniem 15 grudnia 2007 roku Firma BGŻ Leasing przystąpiła do Związku Przedsiębiorstw Leasingowych.

Więcej
30 listopada 2007

III kongres Consumer Finance

22 listopada 2007 r. odbył się III Kongresie Consumer Finance, zorganizowany przez Konferencję Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce. Podczas kongresu przedstawiono m.in. ewolucję rynków konsumenckich w krajach CESEE, regulacje europejskie dotyczące rynku konsumenckiego oraz rozwój tego rynku w Polsce.

Więcej
30 listopada 2007

Nowe patronaty ZPL

ZPL objął patronatem merytorycznym organizację VII Kongresu Gazety Prawnej oraz XIII Ogólnopolskiego Forum Gospodarczego Małych i Średnich Przedsiębiorstw.

Więcej
30 listopada 2007

POSIEDZENIE GRUPY ROBOCZEJ CESEE

W dniu 12 listopada przedstawiciele ZPL wzięli udział w kolejnym posiedzeniu Grupy Roboczej CESEE.

Więcej
30 listopada 2007

SZKOLENIA CZŁONKÓW ZPL

W październiku i listopadzie 2007 roku ZPL zorganizował szkolenia dla członków ZPL.

Więcej
30 listopada 2007

ZPL objął patronatem inicjatywę portalu internetowego IPO

ZPL objął patronatem inicjatywę portalu internetowego IPO przeprowadzenia kampanii informacyjno-edukacyjnej skierowanej do właścicieli MŚP, mającej na celu przedstawienie leasingu jako atrakcyjnej usługi finansowej pozwalającej na uzyskanie korzystnego finansowania i rozwój firmy.

Więcej
31 października 2007

ALMANACH RADY PODATKOWEJ

W październiku 2007 PKPP Lewiatan opublikowała Almanach Rady Podatkowej, zawierającej postulowane przez ZPL zmiany podatkowe.

Więcej
31 października 2007

FORUM LEASINGU 2007

W dniach 23-24 października 2007 odbyło się Forum Leasingu, podczas którego omówiono m.in. współpracę ZPL z Leaseurope, rozszerzenie sprawozdawczości branży o dane dotyczące całego portfela umów leasingu, a także omówiono strategie Związku w odniesieniu do budowy wizerunku branży leasingowej oraz prowadzenia działań edukacyjnych.

Więcej
31 października 2007

SPOTKANIE GRUPY ROBOCZEJ DO SPRAW PRZEGLĄDU REGULACJI PRAWA BANKOWEGO

W październiku 2007 przedstawiciel ZPL wziął udział w spotkaniu Grupy Roboczej do spraw przeglądu regulacji prawa bankowego, działającej przy Radzie Rozwoju Rynku Finansowego. Tematem spotkania była problematyka OUTSOURCINGU. Rada Rozwoju Rynku Finansowego jest organem opiniodawczym MF i doradczym w sprawach rynku finansowego.

Więcej
31 października 2007

UTWORZENIE KOALICJI POLSKICH ŚRODOWISK FINANSOWYCH NA RZECZ ABSORPCJI ŚRODKÓW UE W POLSCE

ZPL wspólnie ze Związkiem Banków Polskich, Polskim Stowarzyszeniem Funduszy Pożyczkowych, Polskim Stowarzyszeniem Inwestorów Kapitałowych, Krajowym Stowarzyszeniem Funduszy Poręczeniowych, Stowarzyszeniem PolBan- Polska Sieć Aniołów Biznesu zawarł porozumienie na rzecz efektywnego i terminowego wykorzystania środków unijnych w Polsce.

Więcej
4 października 2007

WALNE ZEBRANIE LEASEUROPE

W dniu 30 września 2007 przedstawicie ZPL reprezentowali Związek podczas Walnego Zebrania Leaseurope, a następnie wzięli udział w dwudniowym Kongresie Leaseurope.

Więcej
3 lipca 2007

UTWORZENIE KOALICJI NA RZECZ BEZPIECZEŃSTWA I TRANSPARENTNOŚCI OBROTU GOSPODARCZEGO

W czerwcu 2007 ZPL odbyło się spotkanie inauguracyjne Koalicji na rzecz Bezpieczeństwa I Transparentności Obrotu Gospodarczego. Przew. KW ZPL M.Groszek został wybrany w skład Prezydium Koalicji oraz został Przewodniczącym Zespołu ds. Zasad Dobrych Praktyk oraz Promocji Edukacji.

Więcej
29 czerwca 2007

ZAKOŃCZENIE ROZGRYWEK O PUCHAR ZWIĄZKU PRZEDSIĘBIORSTW LEASINGOWYCH

W dniu 21 czerwca zakończyły się rozgrywki o Puchar Związku Przedsiębiorstw Leasingowych w piłkę nożną.

Więcej
8 czerwca 2007

ANNUAL MEETING LEASEUROPE 2007

W dniach 30 września - 2 października w Edynburgu odbędzie się doroczne spotkanie Leaseurope. Wszelkie potrzebne informacje niezbędne do potwierdzenia swojego udziału w konwencie dostępne są na stronie www.annualconvention.eu

Więcej
14 maja 2007

WALNE ZEBRANIE ZWIĄZKU PRZEDSIĘBIORSTW LEASINGOWYCH

Związek Przedsiębiorstw Leasingowych (ZPL) informuje, że 26 kwietnia br. w Lesznie k/Błonia odbyło się Walne Zebranie ZPL, na którym m.in. zostały wybrane nowe władze Związku.

Więcej
11 maja 2007

KONFERENCJA EUROPEJSKIEGO BANKU INWESTYYJNEGO

W dniu 10 maja 2007 roku w hotelu Westin w Warszawie odbyła się Konferencja zorganizowana przez Europejski Bank Inwestycyjny p.n. Sekurytyzacja w Polsce.

Więcej
15 marca 2007

FORUM BANKOWE 2007

W dniu 14 marca 2007 r. odbyło się w Warszawie Forum Bankowe zorganizowane przez Związek Banków Polskich, w którym głos zabrali eksperci i czołowe postacie sceny finansowej w POLSCE, m.in. Sławomir Skrzypek - Prezes NBP, dr Sławomir Kluza - Przewodniczący Komisji Nadzoru Bankowego, Wojciech Kwaśniak - Generalny Inspektor Nadzoru Bankowego, Arkadiusz Huzarek - Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Finansów.

Więcej
14 lutego 2007

Patronat Związku Przedsiębiorstw Leasingowych nad konferencją KRD BIG

Związek Przedsiębiorstw Leasingowych objął patronat merytoryczny nad konferencją Krajowego Rejestru Długów, która odbędzie się 22 lutego 2007r. w Warszawie. Więcej informacji znajdziecie Państwo na stronie www.krd.pl 

Więcej
29 stycznia 2007

KONFERENCJA LEWIATANA - SZANSE DLA BIZNESU - FUNDUSZE UNIJNE 2007-2013

Związek Przedsiębiorstw Leasingowych 29 stycznia w Warszawie wziął udział w konferencja Lewiatana "Szanse dla biznesu - fundusze unijne 2007 - 2013". Więcej informacji na temat konferencji znajdziecie Państwo pod adresem www.prywatni.pl.

Więcej
29 listopada 2006

LEASING WSPIERANY FINANSOWO ZE ŚRODKÓW UNIJNYCH

W latach 2007-2013 produkty leasingowe nadal będą wspierane finansowo z funduszy unijnych. Dokonano jednak istotnej zmiany.

Więcej
10 listopada 2006

III EDYCJA KONKURSU NA NAJLEPSZĄ PRACĘ MAGISTERSKĄ ROZSTRZYGNIĘTA

Informacja prasowa nt. zakończenia III edycji Konkursu na najlepszą pracę magisterską dotyczącą leasingu.

Więcej
10 lipca 2006

KONGRES LEASEUROPE 2006

Kongres Leaseurope w Antwerpii odbędzie się w dniach 1-3 października br.

Więcej
5 lipca 2006

II EDYCJA PUCHARU ZPL W HALOWEJ PIŁCE NOŻNEJ ZAKOŃCZONA

W rozgrywkach o Puchar Związku Przedsiębiorstw Leasingowych w meczu finałowym zwyciężyła ponownie drużyna Raiffeisen Leasing pokonująć 6:0 HL Huragan.

Więcej
30 czerwca 2006

KONWENT MARSZAŁKÓW WOJEWÓDZTW RP

W dniu 15 czerwca Przew. KW ZPL M.Groszek w imieniu ZPL wziął udział w Konwencie Marszałków Województw RP. M.Groszek przedstawił uczestnikom Konwentu informację na temat możliwości wykorzystania leasingu dla potrzeb absorpcji środków unijnych w latach 2007-2013.

Więcej
22 czerwca 2006

RANKING 100 NAJWIĘKSZYCH FIRM LEASINGOWYCH

Leaseurope opublikowało ranking 100 największych firm leasingowych. W 2006 roku znalazły się w nim 3 polskie firmy.

Więcej
31 maja 2006

KOMUNIKAT PRASOWY

Związek Przedsiębiorstw Leasingowych (ZPL) informuje, że z dniem 1 czerwca br. przedstawiciel ZPL Krzysztof Bielecki został powołany do Zarządu Leaseurope.

Więcej
22 maja 2006

WYNIKI ANKIETY STATYSTYCZNEJ LEASEUROPE ZA 2005 R.

Wyniki ankiety statystycznej Leaseurope za 2005 r.

Więcej
3 kwietnia 2006

EUROPEAN LEASING BAROMETER - RESULTS OF THE 13th EDITION

Leasurope opublikowało wyniki 13 edycji Europejskiego Barometru Leasingowego.

Więcej
3 kwietnia 2006

WYNIKI BRANŻY LEASINGOWEJ W EUROPIE

Leaseurope opublikowało wyniki branży leasingowej w Europie za 2005 r.

Więcej
28 lutego 2006

II EDYCJA PUCHARU ZPL W HALOWEJ PIŁCE NOŻNEJ

Uprzejmie informujemy, iż Związek Przedsiębiorstw Leasingowych we współpracy z Ligą Bankowo-Finansową (www.lbf.pl) planuje zorganizować kolejną edycję rozgrywek o Puchar ZPL w halowej piłce nożnej. Rozgrywki rozpoczną się 20 kwietnia br., na 30 czerwca planowany jest mecz finałowy

Więcej
2 lutego 2006

RUSZA III EDYCJA KONKURSU NA NAJLEPSZĄ PRACĘ MAGISTERSKĄ NA TEMAT LEASINGU

Związek Przedsiębiorstw Leasingowych ogłosił III Edycję Konkursu na najlepszą pracę magisterską z zakresu leasingu.

Więcej
23 stycznia 2006

KONFERENCJA PRASOWA ZWIĄZKU PRZEDSIĘBIORSTW LEASINGOWYCH

23 stycznia 2006 roku, odbyła się konferencja prasowa, na której Związek Przedsiębiorstw Leasingowych zaprezentował wyniki branży za 2005 rok.

Więcej
12 grudnia 2005

KOMUNIKAT PRASOWY DOTYCZĄCY SPOTKANIA PRZEDSTAWICIELI ZPL W PARP

Zapraszamy do lektury komunikatu prasowego dotyczącego spotkania przedstawicieli ZPL w PARP w związku z zakończeniem konsultacji dotyczących zmian w procedurze oceny projektów inwestycyjnych ubiegających się o dofinansowanie w ramach Działania 2.3 SPO-WKP.

Więcej
17 listopada 2005

MINUTES OF THE WORKING GROUP ON LEASING IN CENTRAL AND EASTERNEUROPEAN COUNTRIES

7 listopada br. w Wiedniu odbyło się spotkanie grupy roboczej Leaseurope ds. Europy Środkowo-Wschodniej. Była to okazja m.in. do zaprezentowania krótkich informacji o poszczególnych rynkach regionu. Zebrane na spotkaniu materiały prezentujemy w załączeniu.

Więcej
16 listopada 2005

OPRACOWANIE NT. RYNKU LEASINGU W EUROPIE ZA ROK 2004

Leaseurope udostępniło doroczne opracowanie nt. rynku leasingu w Europie - tym razem za 2004 r.

Więcej
14 listopada 2005

NOWY SERWIS INTERNETOWY ZWIĄZKU PRZEDSIĘBIORSTW LEASINGOWYCH

Witamy na naszej nowej stronie internetowej. Mamy nadzieję, że efekty naszej pracy w pełni odpowiadają Państwa oczekiwaniom i potrzebom.

Więcej
28 października 2005

KONKURS NA NAJLEPSZĄ PRACĘ MAGISTERSKĄ ROZSTRZYGNIĘTY!

Laureatami II edycji Konkursu na najlepszą pracę magisterską dotycząca leasingu zostali:

Więcej
25 października 2005

NOWY PRZEWODNICZĄCY LEASEUROPE

Jean-Marc Mignerey, prezes SG Equipment Finance z siedzibą w Paryżu został nowym przewodniczącym Leaseurope. W 2002 r. został członkiem Zarządu Leaseurope, a od 2004 r. był wiceprzewodniczącym Leaseurope.

Więcej
12 października 2005

EUROPEAN LEASING BAROMETER - RESULTS OF THE 12TH EDITION

Leaseurope is pleased to present the results of the twelfth edition of its European Leasing Barometer (ELB) originally launched in January 2002. A report analysing these results is presented in the attached document.

Więcej
22 września 2005

INFORMACJA DOTYCZĄCA KONKURSU

Informujemy, że dnia 30 września 2005 r. upływa termin nadsyłania prac na konkurs "Na najlepszą pracę magisterską dotyczącą leasingu".

Więcej
21 lipca 2005

KONFERENCJA LEASEUROPE W CASCAIS

W październiku br. odbędzie się kolejna doroczna konferencja Leaseurope. Tym razem gospodarzem jest Portugalski Związek Leasingowy a spotkanie odbędzie się w Cascais.

Więcej
5 czerwca 2005

Szkolenie - Flotowe prawo 2015

14 stycznia 2015 r. odbędzie się spotkanie szkoleniowo- networkingowe „Flotowe prawo" dotyczące zmian przepisów prawnych i obciążeń fiskalnych związanych z wykorzystaniem samochodów służbowych w firmach. Związek Polskiego Leasingu jest partnerem wydarzenia.

Więcej
19 kwietnia 2005

WZÓR PROMESY LEASINGOWEJ NA STRONACH PARP

Na stronach internetowych PARP został opublikowany wzór promesy leasingowej opracowany przez Ministerstwo Gospodarki i Pracy i uzgodniony z reprezentantami ZPL.

Więcej
18 kwietnia 2005

WALNE ZEBRANIE ZWIĄZKU PRZEDSIĘBIORSTW LEASINGOWYCH 2005

Związek Przedsiębiorstw Leasingowych (ZPL) informuje, że 15 kwietnia br. w Lesznie k/Błonia odbyło się Walne Zebranie ZPL, na którym m.in. zostały wybrane nowe władze Związku.

Więcej
1 marca 2005

APEL ZPL W SPRAWIE NOWELIZACJI USTAWY O VAT

Związek Przedsiębiorstw Leasingowych apeluje do Posłów, Senatorów i Rządu o ponowne przeanalizowanie skutków wejścia w życie nowelizacji ustawy o podatku od towarów i usług będącej obecnie przedmiotem prac legislacyjnych w parlamencie.

Więcej
23 lutego 2005

NAJLEPSZA PRACA MAGISTERSKA NT LEASINGU - EDYCJA II

Związek Przedsiębiorstw Leasingowych ogłosił II edycję konkursu na najlpeszą pracę magisterską.

Więcej
31 stycznia 2005

WYNIKI ZA 2004 ROK - KOLEJNY REKORD BRANŻY LEASINGOWEJ

Związek Przedsiębiorstw Leasingowych podał wyniki branży leasingowej za 2004 r.

Więcej
6 grudnia 2004

ZMIANA W SKŁADZIE ZARZĄDU ORIX POLSKA S.A.

Z dniem 1 grudnia 2004 r. nastąpiła zmiana w składzie Zarządu ORIX Polska S.A. - stanowisko prezesa objął Kazushi Sakurai.

Więcej
6 listopada 2004

WYRÓŻNIENIA DLA DZIENNIKARZY

Katarzyna Ostrowska z Rzeczpospolitej, Beata Tomaszkiewicz z Pulsu Biznesu i Zbigniew Biskupski z Gazety Prawnej - to trójka nagrodzonych przez ZPL dziennikarzy, za szczególne zasługi w upowszechnianiu wiedzy o rynku leasingu w Polsce. Gratulujemy!

Więcej
5 listopada 2004

HONOROWI CZŁONKOWIE ZPL

Gala z okazji 10-lecia ZPL stała się okazją do nadanie tytułu honorowego Członka Związku trzem osobom, w zgodnej opinii władz ZPL, najbardziej zasłużonym dla rozwoju rynku leasingu w Polsce: Leszkowi Czarneckiemu, Adamowi Martowskiemu i prof. Jerzemu Poczobutowi.

Więcej
4 listopada 2004

10 LAT ZWIĄZKU PRZEDSIĘBIORSTW LEASINGOWYCH

Związek Przedsiębiorstw Leasingowych obchodzi w tym roku 10-lecie swojego istnienia. Z tej okazji, 28 października br., odbyła się urodzinowa gala w hotelu Intercontinental w Warszawie z udziałem 250 gości. Imprezę poprowadził Piotr Bałtroczyk, a gwiazdą wieczoru była Anna Maria Jopek. Galę uświetnili swoimi wystąpieniami m.in. Jerzy Pruski - I wiceprezes NBP, Andrzej Jacaszek - wiceminister finansów i Krzysztof Pietraszkiewicz - prezes Związku Banków Polskich.

Więcej
4 listopada 2004

KONKURS NA NAJLEPSZĄ PRACĘ MAGISTERSKĄ DOTYCZĄCĄ LEASINGU ROZSTRZYGNIĘTY

28 października 2004 r. rozstrzygnięty został Konkurs na najlepszą pracę magisterską dot. leasingu. Podczas Gali 10-lecia ZPL pięciu laureatów otrzymało pamiątkowe dyplomy (szósty laureat przebywa na stypedium poza granicami kraju).

Więcej
4 października 2004

BNP PARIBAS LEASE GROUP SP. Z O.O. NOWYM CZŁONKIEM ZPL

BNP Paribas Lease Group Sp. z o.o. została członkiem Związku Przedsiębiorstw Leasingowych. Obecnie ZPL zrzesza 34 firmy leasingowe, reprezentujące ok. 95 proc. rynku leasingu.

Więcej
4 października 2004

FIRMA BA-CREDITANSTALT-LEASING POLAND S.A. ZMIENIŁA NAZWĘ NA BPH LEASING S.A.

Firma BA-Creditanstalt-Leasing Poland S.A. z siedzibą w Warszawie z dniem 28 września 2004r. zmieniła nazwę na BPH Leasing Spółka Akcyjna (pozostałe dane jak: adres, NIP, REGON, pozostają bez zmian). Nowa nazwa służy ujednoliceniu wizerunku Grupy Kapitałowej Banku BPH, do której firma należy.

Więcej
4 października 2004

FIRMA FRANFINANCE POLSKA ZP. Z O.O. ZMIENIŁA NAZWĘ NA EQUIPMENT LEASING POLSKA SP. Z O.O.

Société Générale Vendor Services, w skład której wchodziła spółka Franfinance Polska zmieniła swoją nazwę na Société Générale Equipment Finance.

Więcej
1 września 2004

KONKURS NA NAJLEPSZĄ PRACĘ MAGISTERSKĄ

UWAGA: przypominamy, że do 15 października 2004 roku można nadsyłać prace magisterskie dotyczące leasingu. Nagrodami są płatne miejsca stażowe w 5 firmach leasingowych. Szczegóły w Regulaminie konkursu

Więcej
27 sierpnia 2004

ANDRZEJ GURAK OBJĄŁ STANOWISKO PREZESA ZARZĄDU RAIFFEISEN-LEASING POLSKA

Warszawa, 17 sierpnia 2004 r. - Rada Nadzorcza Raiffeisen-Leasing Polska S.A. powołała Andrzeja Guraka na stanowisko prezesa zarządu spółki.

Więcej
10 sierpnia 2004

ZMIANA NA STANOWISKU PREZESA W BEL LEASING

Z dniem 1 sierpnia 2004 roku Andrzej Gliński został powołany na stanowisko Prezesa Zarządu BEL Leasing sp. z o.o.

Więcej
9 sierpnia 2004

WYNIKI ZA I PÓŁROCZE 2004 ROKU

Łączna wartość netto środków trwałych (poza nieruchomościami) przekazanych w leasing w I półroczu 2004 roku wyniosła ok. 5,9 mld zł.

Więcej
13 lipca 2004

PERŁA LEASINGU

Joannie Wujcik, prezes VFS Usługi Finansowe Polska Sp. z o.o., przyznano Perłę redakcji Businessman Magazine, za zajęcie piątego miejsca w rankingu wpływowych kobiet w polskim biznesie. Zestawienie przygotował Businessman Magazine na podstawie wyników finansowych firm, którymi kierują kobiety

Więcej
21 czerwca 2004

NOWY CZŁONEK ZWIĄZKU PRZEDSIĘBIORSTW LEASINGOWYCH

Związek Przedsiębiorstw Leasingowych (ZPL) informuje, że nowym członkiem Związku została firma LHI Leasing Polska Sp. z o.o. Obecnie ZPL zrzesza 34 firmy leasingowe reprezentujące ok. 95% rynku leasingu w Polsce.

Więcej
8 czerwca 2004

KRDL ROZRASTA SIĘ

W czerwcu br. do grona 16 dotychczasowych użytkowników Krajowego Rejestru Dłużników Leasingowych dołączyły trzy kolejne firmy: Bankowy Fundusz Leasingowy S.A., BZ WBK Leasing S.A. oraz Volkswagen Leasing Polska Sp. z o.o.

Więcej
3 czerwca 2004

KOLEJNA NOWELIZACJA USTAWY O VAT

Projekt kolejnej nowelizacji ustawy o VAT został w kwietniu br. zgłoszony przez grupę posłów z różnych klubów parlamentarnych ( z inicjatywy m.in. Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych).

Więcej
3 maja 2004

NOWY CZŁONEK ZWIĄZKU PRZEDSIĘBIORSTW LEASINGOWYCH

Związek Przedsiębiorstw Leasingowych (ZPL) informuje, że od maja 2004 roku, nowym członkiem ZPL jest firma Nordea Finance Polska SA. Obecnie ZPL zrzesza 33 firmy leasingowe reprezentujące ponad 90 % rynku leasingu w Polsce.

Więcej
16 marca 2004

NOWA USTAWA O VAT

Związek Przedsiębiorstw Leasingowych przygotował poprawkę do art. 7 ust. 1 ustawy o podatku od towarów i usług.

Więcej
16 marca 2004

WALNE ZGROMADZENIE ZPL

W dniu 23 kwietnia br. w Lesznie k/Błonia odbyło się Walne Zebranie ZPL.

Więcej
27 lutego 2004

POPRAWKA DO ART. 7 UST. 1 USTAWY O PODATKU OD TOWARÓW I USŁUG

Związek Przedsiębiorstw Leasingowych przygotował poprawkę do art. 7 ust. 1 ustawy o podatku od towarów i usług.

Więcej
25 lutego 2004

SEMINARIUM DLA LEASINGODAWCÓW W WIEDNIU - 11-12 MAJA 2004 R.

Leaseurope i Austriacki Związek Leasingu (VOL) zapraszają na seminarium, które odbedzie się w dniach 11-12 maja 2004 r. w Wiedniu. Tematem seminarium przeznaczonego dla krajów Europy Srodkowej i Wschodniej są kanały sprzedaży produktów leasingowych, źródła finansowania, zarządzanie flotą, VAT, regulacje dot. kredytu konsumenckiego oraz Bazylei II. Formularz zgłoszeniowy.

Więcej
19 lutego 2004

POPARCIE STANOWISKA ZPL W SPRAWIE PROJEKTU

Prezentujemy stanowisko Europejskiej Unii Małych i Średnich Przedsiębiorstw oraz Klasy średniej Unicorn i Polskiego Koła MSP Unicorn.

Więcej
18 lutego 2004

APEL ZPL W ZWIĄZKU Z PROJEKTEM USTAWY O PODATKU OD TOWARÓW I USŁUG

Związek Przedsiębiorstw Leasingowych apeluje do Posłów i Rządu o ponowne przeanalizowanie skutków, jakie spowoduje wdrożenie projektu ustawy o podatku od towarów i usług będącego obecnie przedmiotem prac Sejmu RP. Związek Przedsiębiorstw Leasingowych wyraża najgłębsze zaniepokojenie proponowanymi zapisami projektu ustawy dotyczącymi leasingu, a zwłaszcza art. 7 ww. ustawy.

Więcej
15 lutego 2004

BAROMETR LEASINGU W EUROPIE

Wyniki VIII edycji Europejskiego Barometru Leasingu przygotowanego przez Leaseurope.

Więcej
8 lutego 2004

KONFERENCJA W PRADZE 11-12 MARCA 2004

Zapraszamy wszystkich członków ZPL na konferencję zorganizowaną dla firm leasingowych, która odbędzie się w Czechach

Więcej
7 lutego 2004

Konferencja nt. sekurytyzacji z udziałem ZPL

Związek Przedsiębiorstw Leasingowych został zaproszony do współpracy przy organizacji konferencji poświęconej nowym możliwościom i nowym regulacjom dotyczącym sekurytyzacji. Konferencja pod patronatem Giełdy Papierów Wartościowych odbędzie się 17 lutego 2004 w siedzibie Giełdy.

Więcej
1 lutego 2004

KOLEJNI NOWI CZŁONKOWIE ZPL

Od 1 lutego 2004 roku, nowymi członkami ZPL są firmy BEL Leasing Sp. z o.o. oraz DaimlerChrysler Services Leasing Sp. z o.o. Obecnie ZPL zrzesza 33 firmy leasingowe reprezentujące ponad 90 % rynku leasingu w Polsce.

Więcej
26 stycznia 2004

NOWI CZŁONKOWIE ZPL

Związek Przedsiębiorstw Leasingowych (ZPL) informuje, że od stycznia 2004 roku, nowymi członkami ZPL są firmy Fortis Lease Polska Sp. z o.o. oraz Scania Finance Polska Sp. z o.o. Obecnie ZPL zrzesza 31 firm leasingowych reprezentujących ponad 90 % rynku leasingu w Polsce.

Więcej
26 stycznia 2004

STANOWISKO ZPL WOBEC PROJEKTU USTAWY O PODATKU

Związek Przedsiębiorstw Leasingowych (ZPL), jako przedstawiciel branży leasingowej wyraża głęboki niepokój treścią przyjętych regulacji i zwraca się do Państwa o wsparcie dla działań zmierzających do wypracowania takiego rozwiązania, które będzie stanowiło korzystny kompromis uwzględniający zarówno potrzeby budżetu państwa, jak i oczekiwania przedsiębiorców, zwłaszcza z sektora małych i średnich firm, a także branży leasingowej.

Więcej